10 brutalnych faktów o Rzymianach [TOPOWA DYCHA] MixFakt

 


Cesarstwo Rzymskie stworzyło podwaliny europejskiej cywilizacji. Pomimo wielu osiągnięć w dziedzinie sztuki, kultury czy architektury – było także niezwykle …
Like:5922
Wyświetlenia:159380
Czas: 5:12
Tagi:
*
 

MixFakthttps://mixfakt.pl/
MixFakt to pozytywny kanał z nowymi i świeżymi ciekawostkami. Staramy się tworzyć codziennie nowe materiały z nie tylko ciekawostkami ale także faktami i mrocznymi teoriami spiskowymi. Zasubskrybuj nasz kanał aby zostać na dłuzej oraz obserwuj na social mediach!

28 KOMENTARZE

  1. TO BARDZO PRZEWROTNE PODEJŚCIE DO HISTORII . właściwie każdej nacji można zarzucić takie okrucieństwa , np. Celtowie składali ludzi w ofierze , jedną z nich był " orzeł " polegało to na tym że związanemu człowiekowi rozcinano żebra i wywciąganno płuca na zewnątrz i czekano aż skona , ofiara przypominała ptaka od czego pochodzi nazwa tej ofiary . takie przykłady można by mnożyć chociażby ukrzyżowanie stosowane przez rzymian którzy zapożyczyli je od PERSÓW . A wbijanie na PAL TAK POPULARNE w europie wschodniej , czy łamanie kołem gdzie na końcu skazaniec stawał się za życia "karmnikiem " dla ptaków tak popularne w EUROPIE ZACHODNIEJ

  2. Neron został zdemonizowany przez chrześcijan. Nie był tak okrutny jak opisał to Sienkiewicz w "Quo vadis" – na początku swoich rządów był popularny wśród Rzymian i żołnierzy. Owszem kazał zabić swoją matkę ale dopiero po wykryciu drugiego spisku ktory organizowała przeciwko niemu (za pierwszym razem zesłał ją na jakąś wysepkę na morzu). Wbrew obiegowej opini to nie on podpalił Rzym i nie on obarczył winą za to chrześcijan, a ich prześladowania były krótkotrwałe i ograniczały się do samego miasta.

  3. Nie wiem czy to do końca prawda ale w rzymskim wojsku była kara zwana "dziesiątkowaniem". W wyniku niesubordynacji lub dezercji oddziału ustawiano wszystkich w żędzie i każdego dziesiątego legionistę zabijano. Zabijali ich toważysze z odziału tak aby czuli się winni ich śmierci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Sprawdź także