10 faktów o powstaniu wielkopolskim [TOPOWA DYCHA] MixFakt

 


W tym roku obchodzimy setną rocznice powstania wielkopolskiego. Z tej okazji chciałbym wam przedstawić 10 faktów o tym niezwykłym wydarzeniu. Usłyszycie …
Like:3398
Wyświetlenia:53389
Czas: 8:12
Tagi:
*
 

MixFakthttps://mixfakt.pl/
MixFakt to pozytywny kanał z nowymi i świeżymi ciekawostkami. Staramy się tworzyć codziennie nowe materiały z nie tylko ciekawostkami ale także faktami i mrocznymi teoriami spiskowymi. Zasubskrybuj nasz kanał aby zostać na dłuzej oraz obserwuj na social mediach!

31 KOMENTARZE

 1. Wolność jest dla mnie tym rze mogę się uczyć mogę muwić po polsku i hodzić spokojnie po drogach . Ciekawostką kuj prapradziadek uczestniczył w powstaniu styczniowym .

 2. Czym jest być patriotą pytasz ? Byłem , broniłem , służyłem , przysięgałem na ten kraj . Teraz już nie , ten kraj mnie zdradził i wyjechałem . Nosić mundur i nie stać cię na życie to takie francuskie , żenade .

 3. "Wolność"-czy są słowa które mogą Ją opisać?Myślę,że teraz jest nam bardzo odległa. Mimo tego co było nie możemy praktycznie nic!Podatki gryzą z każdej strony.Nie możemy nic na swoim podwórku.Każą nam płacić za wszystko.Można było by dużo tu przytoczyć przykładów."Wolność" jest nam ograniczana do granic możliwości. Ja osobiście wolny najbardziej się czuję w domu z rodziną gdyż wiem ,że najbliżsi życzą mi najwięcej tego co dobre na tym świecie. Poczucie bycia wolnym daje mi też częsty spacer do lasu. Słuchając ptaków, zwierząt,naturalnej harmonii życia czuję się jak człowiek. W lesie zapominam o wszystkich zmartwieniach…

 4. Dla mnie wolnością jest to co mam, tam gdzie mogę być i żyć i nikt się nie wypiera tego że również jest Polakiem. Chciałbym to wygrać gdyż interesuje się historią a szczególnie czasami wielkiej wojny, drugiej wojny i 20-lecia. Pozdrawiam cały Poznań 😄

 5. Wolność to dla mnie przede wszystkim możliwość wyboru. Czegololwiek, od najbardziej błachych i przyziemnych kwestii po duchowe. Będąc człowiekiem wolnym sam mogę zdecydować gdzie pracuję, jakiego języka używam oraz jakiego Boga wyznaję. Wolność jest też możliwością ekspresjii szczęścia I wyrażania swoich myśli. Ludzie zniewoleni czy to przez politykę czy przez siebie samych nie mają tej swobody I duszą się w sztucznych, zamkniętych światach czy to rzeczywistych czy to ich własnych wytworach.
  Wolność ma tez swoją mniej sympatyczną stronę- wymaga dużej samodzielności i odpowiedzialności za siebie samego oraz konieczności ponoszenia konsekwencji swoich czynów.
  Podsumowując: wolność to jedna z najważniejszych wartości w życiu I historii do której jednak trzeba dojrzeć

 6. Dla mnie wolnością jest to że na ten moment żadne zło mi nie grozi a szczególnie o kraj który tyle przeszedł w swojej historii.. wolność to także wolność słowa oraz opinii publicznej sam osobiście mieszkam w Poznaniu i jestem dumny że pomimo tylu przeszkód jesteśmy niepodległym krajem .. powstańcy uwolnili z pod okupacji najstarsze tereny polski tak więć cześć i chwała bochaterom .. chwała wielkiej Polsce.

 7. Wolność to możliwość samostanowienia i decydowania o sobie. Dzięki odzyskaniu wolności przez Polaków możemy rozwijać dorobek intelektualny i kulturowy. Mogę swobodnie wypowiadać się w języku ojczystym oraz identyfikować się z polskim narodem bez groźby użycia wobec mnie sankcji. Posiadanie autonomii jest jedną z najcenniejszych rzeczy, których posiadamy.

 8. Wolności to dla mnie oddanie się w pełni swojej ojczyźnie, to poszanowanie dla języka, obchody ważnych uroczystości a także PAMIĘĆ o tych dzięki którym mogę z czystym sumieniem mogę powiedzieć że żyje w wolnym kraju.

 9. Na moje wolnością jest to, że właśnie mogę napisać ten komentarz po obejrzeniu topowej dyszki, i wyrazić w nim to co mi się podoba. Nie obawiam się patroli, nie istnieje godzina policyjna, chodzę do szkoły średniej gdzie przedmiotów uczę się po polsku, nie w innym języku. Wolność też rozumiem przez pójście do sklepu i zrobienie zakupów bez problemu że czegoś zabraknie czy nie będę mógł nabyć tego w wystarczającej dla mnie ilości bez "kartek". Takie prozaiczne rzeczy dla nas ludzi dzisiejszych ale dla naszych przodków ciężkie życie w konspiracji i obawie było codziennością. Doceńmy to co mamy dziś a nie ciągle narzekajmy 🙂

 10. Wolność , niepodległość to zjawiska o których przez 123 lata nieobecniści na mapie myśleli nasi przodkowie walcząć ramię w ramię z wrogiem.
  Dzisiaj wolność jest dla nas czymś zupełnie innym , ponieważ żyjemy w czasach pokoju , w czasach w których nie musimy bać się o własne życie.
  My definiujemy wolność jako niezależność od nikogo ani od niczego.
  W dzisiejszych czasach wolność dla nas nie ma tak wielkiego zbaczenia jak miała 100 lat temu dla naszych przodków.
  My nie przelewamy krwi na ulicach, lecz staramy skupiać się na sytuacji poprzez wybieranie osób rządzących , którzy działają dlatego aby wolność dla nas była zjawiskiem nierozłącznym.
  Budujemy naród poprzez rozwijanie się naukowo itp.
  Jednym zdaniem wolność to zjawisko dzięki któremu mówimy w swoim języku , mamy wolność słowa , możemy czuć się bezpieczni w domu i na ulicach.
  Dlatego więc trzeba żyć tak aby tę wolność jak najdłużej zatrzymać.

  CHWAŁA BOHATEROM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Sprawdź także