10 faktów o WIKINGACH [TOPOWA DYCHA] MixFakt

 


W dzisiejszym odcinku znów opowiemy o wikingach. Usłyszycie między innymi o wikińskich szachach i zapasach. Dowiecie się czy wikingowie byli …
Like:5541
Wyświetlenia:186555
Czas: 6:43
Tagi:
*
 

MixFakthttps://mixfakt.pl/
MixFakt to pozytywny kanał z nowymi i świeżymi ciekawostkami. Staramy się tworzyć codziennie nowe materiały z nie tylko ciekawostkami ale także faktami i mrocznymi teoriami spiskowymi. Zasubskrybuj nasz kanał aby zostać na dłuzej oraz obserwuj na social mediach!

38 KOMENTARZE

 1. Przejście age of Mythology bardziej uczy nic te top 10 i dodając ta reklamę niczym taka jedna aktorka reklamującą pasztet czyli 100% sprzedana zero własnej opinii. Oj co raz bardziej przypominasz ludzi których przestałem oglądać z powodu tej samej choroby która łapie cie czyli typovus Reklamus

 2. Poziom odcinka jest poniżej krytyki. Mnóstwo głupot i pominięcie faktycznie istotnych informacji, na rzecz nieciekawych, lub powszechnie znanych. Od miesięcy już pomijam twoje filmy, a jeśli już wejdę to jestem zażenowany. Tak, to pożegnanie. Ten kanał obrał kurs na dno i już niczego dobrego nie zaoferuje.
  P.S.
  Żeby nie pozostać gołosłownym oto ciekawostki których zabrakło, oraz sprostowanie błędnych:

  Wikingowie nie byli narodem, lecz zawodem. Wikingami byli nie tylko Skandynawowie, ale również Słowianie, Finowie i Bałtowie. W szeregach wikingów potrafili się też znaleźć Germanie.
  Wikingowie dotarli do Ameryki północnej, gdzie zakładali osady. Do tej pory potwierdzono dwie i znaleziono trzecią domniemaną.
  Prawdopodobnie jedna z wypraw wikingów dotarła również do ameryki południowej.Tam założyli własne królestwo które jednak upadło po kilkunastu latach. Zachowane zapiski mówią, ze przybysze ruszyli na zachód przez Pacyfik w poszukiwaniu Polinezyjczyków.
  Wikingowie prowadzili ożywiony handel z Arabami.
  Statki wikingów były bardziej zaawansowaną wersją łodzi Słowian. Łodzie słowiańskie posiadały prymitywniejszą budowlę, nie miały zdejmowanych głów potworów na dziobie, oraz posiadały dużo głębsze zanurzenie. Potrafiły jednak transportować konie.
  Mitologia nordycka posiada dwie dynastie bogów. Są to Wanowie, oraz Azowie. Wanowie to panteon skandynawskich ludów staroeuropeiskich (ich geny są dominujące wśród Skandynawów i german) , zaś Azowie to narzucony, lub wchłonięty panteon indoeuropeiski. Do mieszania kulturowego doszło ok 4500 lat temu.
  Słowianie Skandynawów nazywali rusami.
  Ludy skandynawskie prawdopodobnie już 3200 lat temu mieli kontakty z ludami śródziemnomorskimi na co wskazują odnalezione we Szwecji naskalne rysunki okrętów wyglądające jak galery greckie oraz Egipskie. Co ciekawe w tym samym okresie basen śródziemnomorski był nękany przez tajemnicze ludy morza. Archeologowie potwierdzić tezę będą mogli tylko jeśli odnajdą w Skandynawii artefakty z tego okresu pochodzenia śródziemnomorskiego.

 3. W fakcie 3: Żoną jego była wdowa po Eryku lub siostra Bolesława Chrobrego. Niestety Świetosława była i wdową po Eryku i siostrą Chrobrego, więc 1 niejasność rozwiązana.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Sprawdź także