10 najbardziej poszkodowanych państw podczas II wojny światowej [TOPOWA DYCHA] MixFakt

 


W dzisiejszym odcinku przedstawię wam 10 państw, które zostały najmocniej poszkodowane w trakcie trwania II wojny światowej. ODWIEDŹ SKLEP TOPOWEJ …
Like:7551
Wyświetlenia:204398
Czas: 6:15
Tagi:
*
 

MixFakthttps://mixfakt.pl/
MixFakt to pozytywny kanał z nowymi i świeżymi ciekawostkami. Staramy się tworzyć codziennie nowe materiały z nie tylko ciekawostkami ale także faktami i mrocznymi teoriami spiskowymi. Zasubskrybuj nasz kanał aby zostać na dłuzej oraz obserwuj na social mediach!

22 KOMENTARZE

 1. Najbardziej poszkodowanym państwem 2WŚ była Polska przed wojną liczba ludności wynosiła 36 mln a po wojnie ok 23 mln a tak wgl w latach 1918-1953 na terenach pod zarządem ZSRR zgineło 15 mln Polaków,Niemcy się nie liczą byli katem nie ofiarą zaczeli walkę dostali w*ierdol i odszkodowanie to jest sprawiedliwość? W Chinach zgineło procentowo bardzo mało ludzi więc spora liczba ofiar nie przeszkodziła w późniejszym czasie na wzrost potęgi Chin co się tyczy ZSRR to niemieckie wojska zabiły dużą liczbę ludności ale po 1 dane nie się dokładne i całkowicie prawdziwe a po 2 ciekawe ile władze Sowieckie zabiły swoich jak ofiary Stalina mogą sięgać nawet 100 mln choć przypuszcza się że było to ok 95 mln tego kraju również nie powinno się przedstawiać jako ofiary wracając do Polski u nas w 1945 wojna się nie skończyła a walka o wolność trwa do dziś

 2. Polska była najbardziej poszkodowanym krajem, a nie inne.
  Nie dość, że zginęła 1/5 obywateli kraju, to jeszcze okradli, wybili celowo żołnierzy, wysokich urzędników państwowych i wszystkich tych, którzy mogliby stanowić jakiekolwiek prawo w Polsce, tj. nauczyciele i profesorowie, wysokiej rangi urzędnicy, sędziowie, naukowcy itd.
  Zostały spalone biblioteki szkolne i państwowe, gdzie spłonęły stare manuskrypty, mówiące o tożsamości Polaków.
  Poza tym zniszczone miasta, niektóre nawet w 95%, zniszczona infrastruktura, wszelkie przedsiębiorstwa, szkoły, banki, sądy.
  Żaden inny kraj nie poniósł takich strat. skradzione dzieła sztuki do dziś wiszą na Kremlu, bądź znajdują się w niemieckich muzeach. Skradzione zostało polskie złoto a nawet dzwony kościelne.
  A! I nigdy nie nazywaj ofiar w ten sposób: połowa Polaków i połowa Żydów. Ci Żydzi też byli Polakami. Mów: Z polskiego społeczeństwa zginęło 6 mln ludzi, z czego połowa to Żydzi a druga połowa to chrześcijanie. Bo nie istniało i nie istnieje państwo takie jak Żydów, bądź Żydowo czy jeszcze inne. Bez przesady!

 3. Jeśli chodzi o straty ludzkie, kolejność faktycznie taka jest. Lecz jesli chodzi o poszkodowanie w sensie bardziej ogólnym, tj. straty materialne, procentowe straty ludności w kraju, a takze konsekwencje okupowania kraju az do 89 roku, zdecydowanie na pierwszym miejscu jest Polska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Sprawdź także