10 najdziwniejszych bożonarodzeniowych tradycji [feat. Banshee] MixFakt

 


Przed wami 10 najdziwniejszych tradycji świątecznych z różnych stron świata. Zobacz kanał Banshee: www.youtube.com/user/ZuzannaBorucka …
Like:7305
Wyświetlenia:408472
Czas: 3:2
Tagi:
*
 

MixFakthttps://mixfakt.pl/
MixFakt to pozytywny kanał z nowymi i świeżymi ciekawostkami. Staramy się tworzyć codziennie nowe materiały z nie tylko ciekawostkami ale także faktami i mrocznymi teoriami spiskowymi. Zasubskrybuj nasz kanał aby zostać na dłuzej oraz obserwuj na social mediach!

47 KOMENTARZE

  1. Miejsce bardziej, niż pierwsze – w międzywojennej Warszawie w Wigilię młodzież robiła huk, uderzając kamieniem o drugi kamień z usypanym na nim karbidem, gdyby nie wybuchła wojna, być może tradycja trwałaby do dziś (o tej tradycji przeczytamy na przykład w książce Staśka Grzesiuka "Boso, ale w ostrogach"), do dziś na warszawskiej Saskiej Kempie istnieje tradycja po Pasterce bitwy ulicznej między "saskersami" z południa dzielnicy a tymi z północy – niestety z biegiem lat jej rozrywkowy charakter zaczął stawać się coraz bardziej brutalny i bliższy walkom pseudokibiców i tradycja wygasa bądź jest tłumiona przez poliocję.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Sprawdź także