10 najważniejszych liczb w historii [TOPOWA DYCHA] MixFakt

 


W dzisiejszym odcinku przedstawię wam 10 najważniejszych liczb, stałych i teorii. Jeśli znacie jakieś ciekawy matematyczne fakty – napiszcie je w komentarzach …
Like:5386
Wyświetlenia:144698
Czas: 2:57
Tagi:
*
 

MixFakthttps://mixfakt.pl/
MixFakt to pozytywny kanał z nowymi i świeżymi ciekawostkami. Staramy się tworzyć codziennie nowe materiały z nie tylko ciekawostkami ale także faktami i mrocznymi teoriami spiskowymi. Zasubskrybuj nasz kanał aby zostać na dłuzej oraz obserwuj na social mediach!

39 KOMENTARZE

  1. Liczna e znana jako podstawa logarytmu naturalnego… trochę szacunku dla znanych matematyków – to się nazywa LICZBA NEPPERA.I ciekawostka o złotej proporcji – jest to jedna z niewielu liczb niewymiernych możliwych do "utworzenia" konstrukcyjnie z użyciem cyrkla i linijki i przeprowadzając tą konstrukcję w okręgu można w niego wpisać pięciokąt foremny. Złotą proporcją jest również stosunek długości boku pentagramu do długości promienia okręgu na nim opisanego (albo średnicy, w każdym razie swoje ciekawostki matematyczne mają również sataniści)

  2. Moje kochane mole, pro po tej stałej to 6,02*10^23 at/mol czast/mol jon/mol np. MCO2 = 44g/mol 44g—-1mol można 6,022 przekształcić na 0,611 ale już się zmienia potęga.

  3. I ten głos w głowie, który mówi "po cholerę on zrobił odcinek o tak ambitnych rzeczach, jak te wszystkie gimby i podludzie, ten motłoch, ten plebs nie ma pojęcia o tych rzeczach. Ja o wszystkich tych liczbach wiem bo jestem inteligentny, ale oni? Durna bezmózga szara masa ludzka, spluwam na nich, tfu"

  4. Pomysł dobry, natomiast wykonanie beznadziejne. Widać, że nie masz o tym pojęcia, słabe rozwinięcie każdej liczby, które tak naprawdę wgl nie zostały podane. Nie wspominając już, że liczba Fi została przedstawiona tylko jako złota proporcja, o "Fi" nie było śladu. Nie mówiąc już nawet o tym, że nie pokusiles się powiedzieć, że liczba Fi to np. proporcja naszych ramion do nóg i występuje bardzo często w przyrodzie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Sprawdź także