10 największych zagadek WSZECHŚWIATA [TOPOWA DYCHA] MixFakt

 


Biorąc pod uwagę postęp naukowy i technologiczny, jaki dokonał się w naszych czasach wydawać się może, że człowiek jest panem wszechświata.
Like:10485
Wyświetlenia:489945
Czas: 9:21
Tagi:
*
 

MixFakthttps://mixfakt.pl/
MixFakt to pozytywny kanał z nowymi i świeżymi ciekawostkami. Staramy się tworzyć codziennie nowe materiały z nie tylko ciekawostkami ale także faktami i mrocznymi teoriami spiskowymi. Zasubskrybuj nasz kanał aby zostać na dłuzej oraz obserwuj na social mediach!

29 KOMENTARZE

  1. O ciemnej materii nie do końca masz rację. To po prostu nowe cząstki i tyle, które nie oddziałują bądź oddziałują bardzo słabo z fotonami. Podejrzenia padają na aksjony, czyli cząstki bardzo lekkie – o ile one istnieją bowiem podobnie jak neutrina, aksjony nie mogą być obserwowane bezpośrednio. Ale neutrina stwierdzono, że występują. Póki co, aksjonów nie, ale "zasugerowano również, że istnienie aksjonów rozwiązuje problem litu, czyli niezgodność pomiędzy teoretyczną a rzeczywistą ilością litu-7 we wszechświecie" Inne podejrzenia padają na cząstki supersymetryczne czyli ciężkie. Oczywiście są to tylko póki co przypuszczenia, ale ciemna materia to nic rewolucyjnego w fizyce. To nowe cząstki w modelu standardowym. Natomiast ciemna energia to już magia. Bo to coś – niektórzy twierdzą, że to stała kosmologiczna ma właściwości, jakich nie ma nic na ziemi. Ponieważ wszechświat się rozrasta, a stała kosmologiczna (ciemna energia) powoduje, że gęstość jest stała. To na ziemi jest nie możliwe ponieważ każdy wie, że jak nadmuchasz balon, to gęstość musi maleć i maleje.

  2. Jak trzeba być tępym, zakompleksionym gamoniem, aby pomyśleć, że jako ludzkość, jesteśmy panami wszechświata. Na razie nie byliśmy nawet na żadnej planecie w naszym układzie słonecznym, a co z innymi układami w naszej galaktyce? Co z innymi galaktykami? Nie rozumiemy zasady działania naszego mózgu, nie znamy części naszych lasów, nie zbadaliśmy naszych oceanów a nazywamy się panami wszechświata? Jesteśmy ciut przed innymi naczelnymi póki co. A odcinek jak zawsze klasa. Pozdro dla Autora.

  3. Poczekaj poczekaj, skoro nie mamy pojęcia co to jest te 95 % bo znamy tylko pięć. Skąd te wyliczenia o ciemnej Energi i materii skoro to tylko teoria, że istnieją. Zawsze powtarzam, nie uczmy się teorii i nie poszerzajmy ich,naukowcy jeśli chcą niech biorą je pod uwagę. Lecz niech nie mówią o tym jak o rzeczy potwierdzonej o teoria h

  4. antymateria nie istnieje, raczej ludzie chcą nazwac efekt akcji antymateria, a tor aczej odrzut, a nie antymateria. efektj akiejsc akcji, jesli oderwe gwałtownie but z piasku potrafi sie oderwać piasek i powedrowac bez napedu gdzie indziej akcja reakcja

  5. 2 miliardy 800 milionów lat świetlnych od naszej galaktyki istnieje planeta o nazwie BOMA udowodnijcie że to jest nie prawda taka to jest dzisiejsza nauka i pieprzenie ile świat istnieje co gdzie jest itp.

  6. obudzcie sie i cofnijcie do czsow sprzed kopernika cala obecna nauka to bujda zebysmy byli kim jestesmy i nigdy sie nie dowiemy masz wiedziec czlowieku tyle ile zechca sterujacy swiatem…… zenada ale coz jak ktos ma troche poukladane to teorie spidkowe okazuja sie realne ale zyjcie jak chcecie milego dnia 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Sprawdź także