10 naukowych mitów, w które wierzymy [TOPOWA DYCHA] MixFakt

 


Mówi się, że kłamstw wielokrotnie powtarzane staje się prawdą. Niestety, wygląda tak tylko w teorii. W dzisiejszym odcinku spróbuję obalić 10 mitów, które wielu …
Like:13940
Wyświetlenia:541935
Czas: 10:9
Tagi:
*
 

MixFakthttps://mixfakt.pl/
MixFakt to pozytywny kanał z nowymi i świeżymi ciekawostkami. Staramy się tworzyć codziennie nowe materiały z nie tylko ciekawostkami ale także faktami i mrocznymi teoriami spiskowymi. Zasubskrybuj nasz kanał aby zostać na dłuzej oraz obserwuj na social mediach!

40 KOMENTARZE

  1. Punkt 7 proszę zrewidować! Prawdą jest, że niezerowa masa spoczynkowa uniemożliwia przekroczenie prędkości światła (w próżni), bowiem przyrost prędkości spowoduje relatywistyczny przyrost masy (wg poprawki Lorentza, w momencie v=c, aż do nieskończoności). Wymiary natomiast spadną do zera (skrócenie Lorentza), a dodatkowo, wskutek dylatacji czasu, tutaj też powstaną osobliwości. To jest jasne, znane, opisane w wielu książkach (np, w Kleszczewskim) i uczone na każdych studiach technicznych. Niemniej, fakt zerowej masy spoczynkowej nie zdejmuje z materii ograniczenia co do ich górnej prędkości (co badacze z CERNu podkreślają wielokrotnie w swoich opracowaniach). O ile nie nastąpi tu przyrost masy (bo stanowi on swoiste "powielenie" spoczynkowej), to pozostałe osobliwości wciąż mają miejsce. Co ciekawsze, nawet jeśli umieścimy badany obiekt względem ruchomego obserwatora (poruszającego się przeciwnie do ruchu obserwowanego obiektu), to i tak nie przekroczymy c (kolejna osobliwość, ale znana z relatywistyki).

  2. Rzeby nie bylo jestem fanem Michio Kaku, mam 14 lat odkond mam 6 lat interesuje sie naukami scislymi takimi jak chemia fizyka teoretyczna , kwantowa ,i klasyczna oraz medycyną biologia astronomią i elektroniką. W stwierdzeniu o prużni (predkosc swiatla) jest wiele błęduw np prurznia faktycznie morze sie teoretycznie poruszac z prędkosciami wyrzszymi od c ale nie jest to taki ruh jak myslimy z uwagi na to ze prurznia to jest nic mimo rze nic nie istnieje ( z badań fizyki kwantowej wynika istnienie tzw cząstek wirtualnych czyli pojawiających i znikających cząsteczek subelementarnych na pozimie plancowskim, istnieją one jedynie jedną tryliardową cześć sekundy ) jak muwilem nie jest to ruch lecz rozprzestrzenianie sie ,, nicości,, czyl nie kwalifikuje sie jako ruch a cząstki wirtualnie nie podrurzuja z przurznia tylko istnieją w konstansie połorzenia. Morzliwe jest teoretyczńie nawet pokonanie bariery c w inny sposub skłaniając czasoprzestrzen złorzoną w przakcyce w wiekrzosci z ,, nicosci do ,, poruszania sie ,, podcas gdy statek kosmiczny np stoi w miejscu a porusza sie przestrzen. ,, jest rozciągana i kompresowana ,, wymagało by to OGROMNYCH NAKŁADUW ENERGII ale jest to do wykonania . Dla niewtajemniczonych orzedkosci światla nie da sie przekroczyc dla ciala o masie więkrzej od 0 poniewarz wraz ze wzrostem prędkości wzglemdem czasoprzestrzeni masa raśnie wprost proporcjonalnie do Ek i im blirzej c tym masa dąrzy ku nieskończonosci przy v=c m=nieskończoność a rzeby sklonic do ruchu cialo o nieskonczonej masie potrzebna by bylo nieskończona energia kturej NIE MA . Przepraszam za błendy ort nie mam czasu ich sprawdzać i tak sporo spędzilem na pisaniu tego . Dziekuje za poswienconą uwage mam nadzieje ze pomogłem

  3. Autor wyraźnie na początku punktu 7 powiedział "Nie ma nic szybszego niż prędkość światła" – na dzień dobry jest to błędne stwierdzenie. Rozumiem założenie, że prędkość większa od prędkości światła wedle TEZ jest osiągalna, ale w praktyce nie ma możliwości nawet zbliżenia się do niej. Przekroczenie prędkości światła zgodnie z teorią względności Einsteina, na którą sam autor się powołuje, wiązałoby się z cofaniem się obiektu w czasie. W naszym 4 wymiarowym świecie, który właśnie tak postrzegamy, nie ma możliwości cofania się w czasie. Nawet jeżeli jakiś obiekt/istota byłyby do tego zdolne, nie bylibyśmy w stanie tego zauważyć przez ograniczenia postrzegania wymiarów.

  4. Chciałbym powiedzieć jedną rzecz. Żaden absolutnie żaden naukowiec nigdy nie powiedział że człowiek wykorzystuje 10% swojego muzgu. Człowiek wykorzystuje 10% MOŻLIWOŚCI swojego mózgu, a to ogromna różnica. Ale.poza tą pomyłką jest zajebiście!

  5. To z tą prędkością światła to nie jest taka oczywista sprawa. Nie bardzo jest jak potwierdzić to eksperymentalnie, bo tak naprawdę "próżnia" nie do końca jest próżnią. Na papierze niby to działa, ale nie ma jak sprawdzić czy to prawda. Może się okazać, że to nie jest prawda, bo we wszechświecie nie ma i nigdy nie będzie miejsca by to sprawdzić. Wszechświat rozszerza się szybciej niż prędkość światła, ale to tylko z naszej perspektywy. W każdym miejscu we wszechświecie rozszerzanie wygląda tak samo, bo"wielki wybuch" nie był dosłownym wybuchem. ech… długo by opowiadać xD

  6. Funkcje mózgu są dosyć elastyczne. Jeśli uszkodzenie mózgu postępowało w bardzo rozwleczonym okresie czasu(czyli np od dzieciństwa) to inne rejony mózgu przejmowały funkcje tych uszkodzonych. Z tego samego powodu ludzie niewidomi mają lepszy słuch i zmysł dotyku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Sprawdź także