10 nierozwiązanych zagadek I WOJNY ŚWIATOWEJ [feat. TYLKO HISTORIA] MixFakt

 


Temat tajemnic drugiej wojny światowej jest niezwykle popularny i każdy z nas potrafi wymienić przynajmniej kilka teorii spiskowych związanych z tym okresem.
Like:14474
Wyświetlenia:852806
Czas: 10:44
Tagi:
*
 

MixFakthttps://mixfakt.pl/
MixFakt to pozytywny kanał z nowymi i świeżymi ciekawostkami. Staramy się tworzyć codziennie nowe materiały z nie tylko ciekawostkami ale także faktami i mrocznymi teoriami spiskowymi. Zasubskrybuj nasz kanał aby zostać na dłuzej oraz obserwuj na social mediach!

50 KOMENTARZE

 1. W czasie I wojny światowej statek zginął z radarów? Pewnie chłopcy odkryli w necie przepis na teleportację i przenieśli sie do lepszego świata gdzie jest mniej niedouczonych historyków.

 2. "(…) ukryto około 73% całego rosyjskiego złota, które dzisiaj jest warte 60 mln (!) dolarów." Poważnie?? Tylko 60 mln?! Coś raczej dziwnie malutko tego złota, jak na Tak duży kraj, nawet jeżeli przechodził kryzys.

 3. Aż zdziwiłem się że nie ma opisanej tu historii skarbu armii Gen. Samsonowa. Wycofująca się armia rosyjska pod dowództwem generała Samsonowa ukryła swój skarb. Walki toczyły się w obszarze Warmii/Mazur/Północnego Mazowsza/Podlasia i przypuszczenia są takie że to właśnie w tych rejonach zostało ukryte złoto. Podobnie jak złoto cara, tak i skarb Samsonowa nigdy nie został odnaleziony. PS. W mojej okolicy jest jeszcze dużo pozostałości okopów Armii Rosyjskiej z 1915 roku, gdzie Niemcy ostrzeliwali przygraniczne tereny kongresówki (północne mazowsze).

 4. No widzę że nieźli z was "specjaliści" (autorzy filmiku). Spodziewałem się na miejscu 1 pewnego przypadku. Twierdza Osowiec, mówi wam to coś?
  Zestawienie mało ciekawe 👎

 5. Aha.. Czerwony baron i urywki z samolotami z II wojny…postaralibyście się o ciut bardziej zgodny materiał 😛 a chwile później kwiatek.. statek handlowy nazwany okrętem….potem łodzią…to nie są synonimy. Statki są cywilne, okręty wojenne .A łódź to łódź. To tak jakby synonimem słowa czołg był autobus czy rower…..a potem U-boot nazwany łodzią. OKRĘT PODWODNY nie łódź. A potem jednostka zniknęła z radarów..taaaa to jakby powiedzieć, że podczas bitwy o Berlin używano GPS'u i satelitarnego systemu naprowadzania rakiet 🙂 Oj pała z historii 🙂

 6. Proszę cię ale nie rób artykułów o wojnach bo jesteś słaby w tym. Tak jak zrobiles o kluczowych operacjach IIwś a wymieniłeś kampanie wrześniowa. Stary przestań.

 7. Po wybuchu II wojny światowej rodzina ze strony dziadka zgodziła się przechować 8 worków ze złotem i innymi pierdołami od żyda, bo bal się, że Niemcy mu je zabiorą.
  Gdy Niemcy wtargnęli do jego domu wiedzieli, że żyd ma złoto i wymusili na nim informacje o lokalizacji skarbu.
  Wybili jego córce zęby.
  Gdy Niemcy przyszli po złoto aresztowali całą moją rodzinę, wśród nich były dzieci w tym dziecko mające mniej niż rok.
  Trafili do zimnej celi bo zgodzili się pomóc.

  P.S.
  Nie żebym pochwalał Niemców, ale Rosjanie byli gorsi.
  Grabili wszystko i nie obchodził ich los ludzi którym zabierali ostatni okruszek chleba.
  Kiedy Niemcy przyszli do gospodarstwa ze od strony babci Niemcy zostawili im nawet krowę.

  Oczywiście innym razem Niemcy wysłali dziadka na roboty do Niemiec.
  Miał trzech "właścicieli"
  I – menda i gestapowiec, darł się po nim i nawet go bił, udało mu się jakoś zmienić właściciela, ale nie pamiętam jak.
  II – trochę łagodniejszy ale mniej cierpliwy. Pewnego dnia kazał mu wykopać głaz i się go pozbyć, to dziadek wrzucił go do jakiegoś kanału z wodą, co doprowadziło do odcięcia wody w kilku gospodarstwach(nie wiem co to za rów nie znam się, piszę co słyszałem).
  III – ten był dla niego dobry, niczego mu nie brakowało.
  Pewien Ukrainiec, jego kolega namówił go do ucieczki, bo ten właściciel ich prawie nie pilnował.
  Uciekli. Uciekali nocami przez pola i żywili się zbożami.
  Gdy dotarł na Podkarpacie, przyłączył się do "Zośki", Ukrainiec wrócił prawdopodobnie do domu, ale już więcej go nie widział.
  Pewnego dnia Ruscy mieli im zrzucić broń, dali im sygnał, żeby czekali na polanie pod lasem na zrzut.
  Zastał ich messerschmitt, ledwo uszli z życiem.
  Okazało się, że baza Rosjan została zbombardowana, ale nie wiadomo skąd Niemcy dowiedzieli się o ich lokalizacji.

  Wiem, że nie ma to zbyt dużo wspólnego z filmikiem, ale chciałem gdzieś przekazać moją wiedzę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Sprawdź także