10 Niezwykle niebezpiecznych pasożytów [TOPOWA DYCHA] MixFakt

 


Istota, która położy cię na łopatki nie musi być wielka jak lew. Jak się okazuję, najniebezpieczniejsze zwierzęta są najbardziej niepozorne. W tym odcinku …
Like:12319
Wyświetlenia:613459
Czas: 3:3
Tagi:
*
 

MixFakthttps://mixfakt.pl/
MixFakt to pozytywny kanał z nowymi i świeżymi ciekawostkami. Staramy się tworzyć codziennie nowe materiały z nie tylko ciekawostkami ale także faktami i mrocznymi teoriami spiskowymi. Zasubskrybuj nasz kanał aby zostać na dłuzej oraz obserwuj na social mediach!

25 KOMENTARZE

  1. 1:55 ta Wandelia wcale nie pasożytuje wpływając do organizmu poprzez genitalia, tą rybe przyciąga mocznik(niewielka ilość mocznika znajduje się w wodzie "wydychanej" przez rybę, wandelia wpływa do skrzeli przez szparę i tam się zadomawia na parę minut, po czym odczepia się i wraca się schowac do mułu), a po dostaniu się do organizmu (nie tego co by chciała) zwyczajnie się dusi, a można ją usunąć tylko operacyjnie

  2. Wiem, że filmik stary i może nie ma co odgrzebywać, ale… Nicień to typ, do którego należy np. glista ludzka. Słoniowaciznę wywołuje jeden z gatunków nicieni – filaria Bancrofta. A grzyby wypuszczają zarodniki nie zarodki.
    A tak btw jednym z bardziej przerażających jak dla mnie pasożytów jest Cymothoa exigua, który zjada rybie język, a następnie przejmuje jego rolę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Sprawdź także