10 niezwykłych polskich bohaterów II wojny światowej [TOPOWA DYCHA] MixFakt

 


W dzisiejszym odcinku przedstawię wam 10 bohaterów II wojny światowej, którzy zapisali się w historii Polski. ODWIEDŹ SKLEP TOPOWEJ DYCHY …
Like:5016
Wyświetlenia:89324
Czas: 6:15
Tagi:
*
 

MixFakthttps://mixfakt.pl/
MixFakt to pozytywny kanał z nowymi i świeżymi ciekawostkami. Staramy się tworzyć codziennie nowe materiały z nie tylko ciekawostkami ale także faktami i mrocznymi teoriami spiskowymi. Zasubskrybuj nasz kanał aby zostać na dłuzej oraz obserwuj na social mediach!

37 KOMENTARZE

  1. Lekka uwaga Rada Pomocy Żydom nie nazywała się cyt "ŻYGOTA" lecz " ŻEGOTA":) Nazwa Żegota wymyślona przez Zofię Kossak-Szczucką, pochodzi od imienia Konrada Żegoty, jednego z konspiratorów w III części Dziadów.

  2. ja ciesze się na prawdę że mieliśmy tylu polskich bohaterów (nie, nie uzwględniłem tu zdrajców bo paru knypków z wypoku wymyśliło swoje perswazje że ktoś kogoś mordował a jeśli już to za zdradę narodu) ale powiedzmy sobie szczerze, co mamy od tych polskich bohaterów? wolną polskę? jaką wolną, od 45 roku żydokomuna zadomowiła się na dobre i będzie tak na wieki, druga sprawa, co nam z tego że byli tacy co współpracowali z wywiadem brytyjskim (popełniliśmy ogromny błąd że to zrobiliśmy) jak nas brytole pod żydowskimi rządami rodzin rotschildów (rodzina która finansowała II WŚ) wydali zsrr'owi w celu dalszego wyeliminowania polaków, może i pomagaliśmy żydom w ratowaniu ich z holokaustu ale byli też żydzi Ci którzy chcieli naszego końca i do dzisiaj tak jest, rządy pisu i platformy, "polskie obozy śmierci", ustawa 447 🙂

  3. bardzo fajny film tylko ja się pytam dlaczego ty nie opisałeś np.Danuty Siedzikówny "Inaki", Emila Fieldorfa "Nila", Łukasz "Pługa" Cieplińskiego, Hieronima "Zapora" Dekutowskiego, Zygmunda "Łupaszka" Szędzielarza, (jeszcze 2 osoby które złamały szyfr enigmy)Henryka Zygalskiego i Jerzego Różyckiego, Feliksa Selmanowicza i Paweła Jasienicy.A tak w ogóle to pozdrawiam.

  4. "… ocalenia 5 tys. polskich żydów i 25 tys. innych polskich uchodźców…" kolejny przykład na tym kanale świadczący o tym, że jego twórca stawia, żydów nad polakami… Ewidentnie w tej wypowiedzi widać priorytet.

  5. może niekoniecznie on zasługuje na miejsce w tym filmiku, ale mimo wszystko chciałabym napisać…

    w czasie II wojny światowej mój prapradziadek zbiegł z pociągu, którego celem był obóz koncentracyjny. więźniów, którzy chcieli uciec było kilkudziesięciu. on pomagał im, jak mógł, ale niestety jako jedyny przeżył. reszta została zastrzelona, gdyż ich ucieczka została zauważona. wracał do domu dwanaście dni. pił wodę z kałuży, spał w sianie i kradł warzywa z cudzych ogrodów, by je zjeść. gdy wrócił do domu, chował się na strychu, żeby rodzina go nie zobaczyła. nie chciał, żeby dzieci pochwaliły się kolegom, że komuś z ich rodziny udało się zbiec. ze strychu wyszedł prawdopodobnie dopiero po trzech tygodniach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Sprawdź także