10 operacji militarnych, które mogły zmienić świat [feat. MaturaToBzdura.TV] MixFakt

 


W dzisiejszym odcinku przedstawimy wam 10 operacji militarnych, które mogły zmienić świat. Poznajcie 10 planów, które nigdy nie doszły do skutku – gdyby je …
Like:8800
Wyświetlenia:307260
Czas: 11:22
Tagi:
*
 

MixFakthttps://mixfakt.pl/
MixFakt to pozytywny kanał z nowymi i świeżymi ciekawostkami. Staramy się tworzyć codziennie nowe materiały z nie tylko ciekawostkami ale także faktami i mrocznymi teoriami spiskowymi. Zasubskrybuj nasz kanał aby zostać na dłuzej oraz obserwuj na social mediach!

44 KOMENTARZE

 1. Franklin Delano Roosevelt był komunistą i przyjacielem Stalina oraz wrogiem imperium Wielkiej Brytanii. To Roosevelt sprzedał Wschodnią i Środkową Europę Stalinowi. Plan wojny z ZSRR nigdy nie był możliwy.

 2. Do wszystkich, którzy wypisują wydarzenia których tu nie wymieniono. Otóż te wydarzenia wymienione w odcinku nie doszły do skutku , tylko to był plan tych działań

 3. inwazja usa i wielkiej brytanii na rosje pod koniec wojny ?
  to by się udało i zapewne polska nie była by pod kontrolą rosji
  rosja wtedy była bardzo słaba .. a szczególnie jej wojska były słabo wyposażone …… zmieniło by to świat niestety ale porzucili ten pomysł …

 4. 7:53 Operacje przeciwko Syrii i Jordanii miało być? 8:43 Traktat pokojowy? Bzdura, traktat podpisał Izrael dopiero w 1979 roku z Egiptem, z Jordanią w 1994 roku, z Syrią Izrael pozostaje formalnie w stanie wojny. 8:49 W niemieckim "Z" czyta się "C", chodzi o nazwisko Zimmermann. 9:32 i 9:35 powinno być "telegram", myślę że to przejęzyczenie.

 5. Jordani nie Jordanowi. Nie egipskie air force a siły powietrzne. I Mcnamara na bogów!!
  Zabrakło planu ataku cesarstwa Japonii na zssr. Wówczas … Moskwy by nie było 🙂

 6. Ty byś dał wojnę o Anglię gdzie gdyby nie Polscy piloci (którzy często gonili przeciwników z Anglii aż do Francji przez Kanał La Manche) Amerykanie nie mogli by tak szybko wysyłać sprzętu dla Stalina który miał takie problemy z Bronią, że Rosyjscy żołnierze wychodzili po dwóch jeden z Bronią drugi bez – gdy jeden umrze drugi może podnieść broń tym samym kontynuując natarcie.

 7. Moim zdaniem zabrakło tutaj operacji " Fox " ( bądź mogę się mylić ). Chodzi tutaj o Brytyjskiego snajpera, który nie oddał strzału w Hitlera. No, chyba że się mylę, jak już wcześniej wspomniałem. Jeśli tak, z chęcią wysłucham uwag. Pozdrawiam!

 8. Powiem jedno 10 i 3 to bzdura 10 to Ameryka by wybiła Brazylię a w 3 to jak by Rosja wysłała wojsko to Ameryka by wysłała swoje wojsko, i nie zapominajmy ze Izrael ma jedna z lepszych armii (głównie dzięki USA). Pomijając to byli w stanie w 6 dni wygrać wojnę sami a zanim Rosja wojsko by wysłała to większość Egiptu już było by pod panowaniem Izraela (nikt chyba nie zapomni wspanialej walki czołgów Izraela w burzy piaskowej)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Sprawdź także