10 przerażających KOBIET MORDERCZYŃ [feat. LEJDIS] MixFakt

 


NIe tylko mężczyźni są zabójcami. W dzisiejszym odcinku przedstawimy wam 10 kobiet morderczyń, które zapisały się w historii swymi krwawymi zbrodniami.
Like:4141
Wyświetlenia:100744
Czas: 6:39
Tagi:
*
 

MixFakthttps://mixfakt.pl/
MixFakt to pozytywny kanał z nowymi i świeżymi ciekawostkami. Staramy się tworzyć codziennie nowe materiały z nie tylko ciekawostkami ale także faktami i mrocznymi teoriami spiskowymi. Zasubskrybuj nasz kanał aby zostać na dłuzej oraz obserwuj na social mediach!

37 KOMENTARZE

  1. Co do Elżbiety Bathory, to kilka faktów wskazuje na to, że wybielający ją historycy się mylą. Przede wszystkim, ród za łatwo zrezygnował z bardzo reprezentacyjnej siedziby. To, że jej siedziba, piekny zamek w Čachticach popadł w ruinę świadczyłoby o tym, że ciążyła na nim "klątwa" i spatkobiercy Elżbiety za wszelką cenę unikali skojażenia z tym miejscem. Sam osobiście spotkałem Słowaka spod tego zamku i tam wciąż funkcjonuje jej czarna legenda. Intryga Habsburgów raczej by nie trafiła "pod strzechy". No i co najważniejsze: Po co Hrabia Thurzo miałby wymyslać aż tak dziwną legendę? Mówi się, że Habsburgowie chcieli wyeliminować Batorych. Może, ale czy Elżbieta była aż tak ważnym członkiem tego rodu by to na niej się skupili? Była członkiem bocznej gałęzi Ecsed, a nie książęcej – Somlyó. Dlatego, wątpię! Zresztą, ich główny "wróg" Książę Siedmiogrodu, Gabriel Batory (kuzyn Elżbiety) był furiatem i szybko narobił sobie masę wrogów. Nawet wśród wiernych stronników! Habsburgowie zaś w tym czasie mieli od groma i ciut, ciut zajęć i Siedmiogród nie był bynajmniej ich priorytetem. Wszak to był czas narastającego konfliktu w Rzeszy. Tak wytrawni gracze jak Habsburgowie nie tworzyli by sobie jeszcze jednego "frontu" na zapleczu! Znaczy, taki front im często gotowali Turcy. Na przykład rękoma konkurenta Batorych – Gábora Bethlena. Dość zresztą mieli zajęcia z elektorami Rzeszy i własnymi poddanymi – Czechami. A na dodatek, Siedmiogród był w tym czasie poza ich zasięgiem, bo był lennem Turcji. A w owych czasach to armie tureckie stawały pod Wiedniem, a nie austryjackie pod Istambułem czy choćby Belgradem czy Sofią. Dopiero po "Odsieczy Wiedeńskiej" mogli poważnie pomysleć o zajęciu tego kraju. No i jeszcze tu trzeba dodać, że ród Batorych nader często wydawał różnych "dziwnych" przedstawicieli. Jednym z nich był Gabryjel, który dostawał ataków krwawej furii. Inną lubująca się w super wyuzdanych orgiach cioteczka Elżbiety, Klara.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Sprawdź także