10 sekretów oceanów [TOPOWA DYCHA] MixFakt

 


Dziś zajrzymy do głębin… a dokładniej do mórz i oceanów! Usłyszycie o podwodnych łańcuchach górskich, rybie-duchu i tajemniczych lodowych stalaktytach, …
Like:9011
Wyświetlenia:301824
Czas: 5:55
Tagi:
*
 

MixFakthttps://mixfakt.pl/
MixFakt to pozytywny kanał z nowymi i świeżymi ciekawostkami. Staramy się tworzyć codziennie nowe materiały z nie tylko ciekawostkami ale także faktami i mrocznymi teoriami spiskowymi. Zasubskrybuj nasz kanał aby zostać na dłuzej oraz obserwuj na social mediach!

45 KOMENTARZE

  1. Proponuję wpierw zaznajomić się ze słowem sekret, a później robić video o takiej tematyce, gdyż ten materiał to w większości nie sekrety oceanu, tylko fakty o oceanie.

  2. Jedynka to nie Bałtyk. I nie Morze Północne. To Zatoka Alaska. Brązowa woda o dużej gęstości pochodzi ze strumieni i rzek spływających z lodowców. Niebieska woda to otwarty Ocean Spokojny.

  3. Cóż, lodowe stalaktyty to autor powinien sobie odpuścić opis jak nie rozumie zjawiska bo wychodzą głupoty. Zasolona woda z topniejącego lodu (słodka woda z definicji)? Poważnie? Zjawisko polega na tym, że tworzenie się kry powoduje zwiększenie zasolenia bo zamarza woda bez soli ( sól rozpuszcza się w ciekłej wodzie ale jony sodu i chloru już nie wbudowuje się w strukturę lodu). Cięższa gęsta, zimna zasolona woda opada na dno, a że jest przechłodzona bo sól obniża temperaturę zamarzania to takie strumienie powodują zamarzanie mniej zasolonej wody przez którą przechodzą, która ma wyższą temperaturę zamarzania (z grubsza)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Sprawdź także