10 śmiertelnych wypadków w Himalajach [TOPOWA DYCHA] MixFakt

 


Himalaje od lat ściągają setki śmiałków, którzy pragną zdobyć najwyższe szczyty świata. Jest to niezwykle trudne zadanie i niejedna ekspedycja zakończyła się …
Like:6492
Wyświetlenia:261564
Czas: 6:31
Tagi:
*
 

MixFakthttps://mixfakt.pl/
MixFakt to pozytywny kanał z nowymi i świeżymi ciekawostkami. Staramy się tworzyć codziennie nowe materiały z nie tylko ciekawostkami ale także faktami i mrocznymi teoriami spiskowymi. Zasubskrybuj nasz kanał aby zostać na dłuzej oraz obserwuj na social mediach!

37 KOMENTARZE

  1. Tomasz Mackiewicz był najlepszym Himalaistą na świecie 🤧😭😭😭😭😭 Przynajmniej został na górze którą tak bardzo kochał… I ją zdobył za siudmym razem… Ale za jaką cenę.. Zawsze mu kibicowałem… 😭😭😭😭

  2. Ten ranking taki trochę niekompletny… a co z Kukuczką? Berbeką? Kowalczykiem? Czy też z ludźmi których ciała do tej pory są na Mont Everest? Jest tyle historii i filmów opartych na wspinaczkach wysokogórskich a wy wybraliście takie… dość nudne.

  3. Troche bezsensowna ta lista, robiona na sile i bez wiekszego przygotowania. Jak ktos wspomnial temat smierci w himalajach jest wystarczajacy na Top100 albo i wiecej. Na czym jest ta lista bazowana? Najbardziej szokujace smierci? Nie rozumiem tematu przewodniego i dlaczego jedna smierc pojawia sie na liscie a druga nie?
    Jezeli mowimy o najglosniejszych smierciach w himalaizmie to zdecydowanie brakuje to Tragedii na Mount Everest z 2005, tragedii na K2 z 2008 ktora zostala w czesci zdokumentowana przez czlonkow ekspedycji. Wydaje mi sie ze smierc Mackiewicza zostala dodana dlatego bo teraz wszyscy o niej mowia i jest "na topie"
    Gdzie jest wzmianka o smierci Kukuczki na Lhotse, Artura Hajzera na Gasherbrum I czy tez tragedii na Broad Peak gdzie zginal Kowalski i Berbeka.

  4. Zastanawia mnie z czego ci himalaisci żyją na codzien i czym się zajmują… bo do dzisiaj nie wiem …zastanawia mnie fakt dlaczego trudno jest wezwać karetkę do chorego a po jakąś rewol życie ryzykowali inni ludzie i pół świata było postawione na nogi o dlaczego ona nie została obciążona kosztami akcji ratunkowej i dlaczego to ona a nie Markiewicz przeżyła to zejście …. moim zdaniem ci himalaisci powinni płacić za akcje ratunkowe albo niech łażą po górach na własne ryzyko i własną odpowiedzialność

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Sprawdź także