10 szokujących faktów o WOJNIE W WIETNAMIE [TOPOWA DYCHA] MixFakt

 


W dzisiejszym odcinku porozmawiamy na temat jednego z ważniejszych konfliktów w historii XX wieku – wojnie w Wietnamie. Poznajcie fakty na temat …
Like:6986
Wyświetlenia:279025
Czas: 6:53
Tagi:
*
 

MixFakthttps://mixfakt.pl/
MixFakt to pozytywny kanał z nowymi i świeżymi ciekawostkami. Staramy się tworzyć codziennie nowe materiały z nie tylko ciekawostkami ale także faktami i mrocznymi teoriami spiskowymi. Zasubskrybuj nasz kanał aby zostać na dłuzej oraz obserwuj na social mediach!

24 KOMENTARZE

 1. To nie jest prawda że Polacy nie służyli w Wietnamie. Walczyli przeciw Amerykanom po stronie komunistów. Jednym z nich był nawet Kukliński. A ojciec mi opowiadał że w miejscowości z której pochodzi był facet, który po jakimś czasie od powrotu stamtąd popełnił samobójstwo. Dziś powiedzieli byśmy o zespole stresu bojowego czy czymś takim.

 2. co do Polaków w wietnamie to się niezgodze mój Ojciec był w tym czasie w wojsku i wiem z jego opowieści ze rekrutowano ludzi zwłaszcza specjalitów( był mech. MIG 21)

 3. Robi praktycznie codziennie filmy na swój kanał, a "cebula" się odzywa że za dużo reklam…
  ŻENUJĄCE!!! Nie podoba się, to zróbcie filmy o podobnej tematyce, miejcie ponad milion subów, i nie dawajcie reklam!
  Każdy chce się z czegoś utrzymać i zarabiać, a za to jaką prace wykonuje to po prostu to się mu należy jak psu buda.

 4. 7 wojna na haju – Niemcy zajmując Francje w 2 wojnie światowej wspomogli się paroma tonami narkotyków. Skutek wojny błyskawicznej gdzie żołnierz musiał przemieszczać się i być sprawny 2-3 dni bez snu. A to stało się za przyczyna doświadczeń kampanii w ……..Polsce. W Japonii zapasy powojennych narkotyków były legalnie sprzedawane przez wiele lat po wojnie. W Korei Amerykanie kupowali narkotyki właśnie z Japonii gdzie jeździli na przepustki.
  4 – żołnierze Polski w Wietnamie służyli jako tzw. „doradcy,” i wcale to nie byli ochotnicy lub pojedyncze jednostki nieoficjalne dane podają ze mogło być ich około tysiąca.

 5. "wojna nigdy się nie zmienia" oznacza, że każda toczy się o zasoby, lub zbliżone cele i polega na zabijaniu. I różni się wyłącznie tym o jakie zasoby się walczy i ilu ludzi przez to zginie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Sprawdź także