10 wynalazków wymyślonych przez dzieci [TOPOWA DYCHA] MixFakt

 


W dzisiejszym odcinku przedstawię wam 10 niezwykłych wynalazków stworzonych przez niepełnoletnich. Poznajcie młodego twórcę alfabetu oraz losy innych …
Like:14917
Wyświetlenia:598555
Czas: 8:56
Tagi:
*
 

MixFakthttps://mixfakt.pl/
MixFakt to pozytywny kanał z nowymi i świeżymi ciekawostkami. Staramy się tworzyć codziennie nowe materiały z nie tylko ciekawostkami ale także faktami i mrocznymi teoriami spiskowymi. Zasubskrybuj nasz kanał aby zostać na dłuzej oraz obserwuj na social mediach!

50 KOMENTARZE

  1. Ja jako dziecko wymyśliłem m. in. bezstopniową skrzynię biegów, system ISOBUS, robota udojowego, dotykowy ekran, nawigację satelitarną, pług z unoszonymi korpusami, opielacz omijający rośliny, autonomiczny ciągnik i wiele innych rozwiązań, które dziś są w powszechnym użyciu. Po prostu myślałem o tym niezależnie od innych ludzi i nie wiedziałem o tym, że ktoś inny też mógł o tym myśleć.

  2. Pisze Sylwia: Tesla. Zawsze Tesla.
    Mi bylo zimno w nos jak byłam mała. I prosiłam babcie, któa nie zgodziła sie ze smiechem mówiąc ze nanośnik by dziwnie wyglądał. Ale ja byłam młodym mózgiem i nic by mi nie przeszkodziło to nosic. Jesli tylko moj nos byłby ciepły. ;). Uwielbiam te twoje 10-yszki. 🙂 Dzieki

  3. Jedynka nawet mi się spodobała. Zrobili by takiego drona. Na dachu panele słoneczne i niech sobie pływa po oceanie. Jak się napełni zbiornik, automatycznie wraca do miejsca recyklingu i wypływa dalej.

  4. A moi rodzice mówią że dzieci są takie głupie że tylko mają chodzić do szkoły i nic nie mają wymyślać bo i tak nic z tego nie będzie bo dzieci są głupie i koniec kropka! A sami siedzą przed telewizorem które dziecko wynalazło to dzieci nie są głupie a nawet niektóre są mądrzejsze od swoich rodziców. ;C ;D ;C ;D

  5. 1:38 system prawie idealny do tego stopnia że do lat 90 XX w. praktycznie nie modyfikowany a jedyną zmianą jest dodanie dodatkowego wiersza 2 kropek w zależności od systemu jako 4 wiersz w większości państw , lub nad pierwszym w przypadku Japonii i Chin do znaków Kanjii aby użyć tych kropek jako identyfikatora fragmentu znaku (znaki Kanjii mogą wymagać od 1 do 3 komórek braille dla 1 znaku) natomiast sylabiusze nadal są zapisywane w klasyczny sposób gdzie górny wiersz jest pusty.

  6. z całym szacunkiem ale ditlenek węgla nie jest toxyczny. Toxyczny jest monotlenek węgla czyli czad. Ditlenek węgla jest potrzebny do procesów życiowych roślin, które go pobierają z otoczenia, i w trakcie Cyklu Calvina jest on zamieniany na związki organiczne (np. sacharydy). A i tak dla ścislości: rośliny nie "przerabiają" CO2 na O2. tlen jest tzw. zbędnym produktem reakcji fotolizy wody czyli rozkładu jej poprzez "wpadnięcie" do chloroplastu fotonu (bardzo upraszczając). U komórek zwierzęcych zaś ditlenek węgla jest zbędnym metabolitem komórki (od Cyklu Krebsa), a ten jest odbierany przez krwinki. Ale nie kończy on swojej roli. Ditlenek węgla jest potrzebny do utrzymana odpowienio kwasowego pH krwi by "przepływ" tlenu z erytrocytów do pozostałych komorek nie szwankował. Poza tym związek, który powstaje po połączaniu się CO2 z hemoglobiną (karbaminohemoglobina) łatwo rozerwać, a tak się nie dzieje w przypadku czadu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Sprawdź także