10 zaskakujących faktów na temat KOMPUTERÓW [TOPOWA DYCHA] MixFakt

 


W tym odcinku przedstawię wam 10 zaskakujących faktów na temat komputerów. Poznajcie pierwszego laptopa, najpopularniejszy komputer wszech czasów i …
Like:10664
Wyświetlenia:322554
Czas: 4:33
Tagi:
*
 

MixFakthttps://mixfakt.pl/
MixFakt to pozytywny kanał z nowymi i świeżymi ciekawostkami. Staramy się tworzyć codziennie nowe materiały z nie tylko ciekawostkami ale także faktami i mrocznymi teoriami spiskowymi. Zasubskrybuj nasz kanał aby zostać na dłuzej oraz obserwuj na social mediach!

26 KOMENTARZE

  1. topowa dycha!!!! masz prawie bańkę subów a napychasz odcinki reklamami. i coraz więcej tego. zrozumiał bym gdyby jakaś firma podarowała Ci aparat do kręcenia odcinków i tym bys chcił sie pochwalić ale to jest przesada laptopy telefony i inne gówna . daje unsuba elo

  2. Właśnie co do częstotliwości procków, to maksymalne taktowanie procesorów wynoci około 4GHz, w przyszłych generacjach procesorów twórcy sprzętu pójdą nie w stronę wyższego taktowania, tylko w ilość rdzeni.

  3. 1. Za pierwszego programistę w historii uchodzi hrabina Ada Lovelace – pomocniczka i sponsorka pewnego wynalazcy maszyn liczących sprzed ok. 300 lat.
    2. Jeden z najskuteczniejszych hakerów w historii – Walijczyk Raphael "Currador" Grey, który sterroryzował pół internetu na przełomie XX i XXI wieku – swoich napadów dokonywał mając kilkanaście lat, jednego kolegę do pomocy i standardowy komputer kupiony z drugiej ręki. Podawał się za tzw. white hat'a, czyli hakera stojącego po "jasnej stronie mocy" – hakował, by ostrzec przed dziurami w zabezpieczeniach. Twierdził, że hacking jest niekiedy tak prosty, że "możesz tego nauczyć swoją babcię", a większość fachowców od zabezpieczeń w internecie "nie potrafiłaby wydostać się nawet z papierowej torby".
    3. Komputer Altair 8800 z 1975 r. był sprzedawany jako zestaw do samodzielnego montażu. Mimo, że ludzie raczej nie lubią składać mebli z Ikei, cieszył się sporym zainteresowaniem.
    4. Najszybszym obecnie komputerem w Polsce jest Prometheus, zdolny do wykonywania 1,7 biliarda operacji na sekundę. Link po więcej informacji: https://pl.wikipedia.org/wiki/Prometheus_(superkomputer)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Sprawdź także