102 POLSKIE WYNALAZKI MixFakt

 


Zobacz ile pomysłowości w naszym narodzie. Zapraszam. Muzyka: Alan Walker – Fade [NCS Release]
Like:1193
Wyświetlenia:23060
Czas: 10:28
Tagi:
*
 

MixFakthttps://mixfakt.pl/
MixFakt to pozytywny kanał z nowymi i świeżymi ciekawostkami. Staramy się tworzyć codziennie nowe materiały z nie tylko ciekawostkami ale także faktami i mrocznymi teoriami spiskowymi. Zasubskrybuj nasz kanał aby zostać na dłuzej oraz obserwuj na social mediach!

42 KOMENTARZE

  1. Wszystko to jest bez znaczenia, bo jak się zapytasz obcokrajowca o te wynalazki to powie ci że je wymyślili Amerykanie, Niemcy, Anglicy lub innej narodowości tylko nie Polacy. Według "oficjalnych" danych wykrywacz metali wymyślili Brytyjczycy tak jak złamali Enigmę. Kamery wymyślili Amerykanie tak jak Walkie Talkie lub kamizelkę z kevlaru. Nadal wszyscy myślą że Edison jest twórcą żarówki a on tylko opatentował model żarówki który później został rozpowszechniony. Amerykanie stosują propagandę w stylu Gebelsa, według nich to oni praktycznie wszystko wymyślili.

  2. Hofmann niestety nie wymyślił wycieraczki jako pierwszy. Sam niedawno tak myślałem. Dotyczy to również spinacza biurowego w jego wykonaniu. Dodałbym otrzymywanie azotku galu przez Polaków wykorzystane w bluray.

  3. I NAJCIEKAWSZE… SKORO TYLE ODKRYLIŚMY TO DLACZEGO POLAK NIE POTRAFI ZROBIĆ Z TEGO PRODUKTU ZNANEGO NA CAŁY ŚWIAT CZY CHOCIAŻ BIZNES NA TYM ZROBIĆ I ZARABIAĆ… TO JEST MEGA CIEKAWE…

  4. suv 2000 jest to zestaw kołowy służący do automatycznego zmieniania rozstawu kół np. skład jedzie z polski do innego kraju z innym rozstawem szyn to zamiast wymiany całych wózków koła same się rozjeżdzają (troche masło maślane wyszło)

  5. Wykrywacz min to wynalazek Rosjan, a Polacy tylko udoskonalili wynalazek wykrywacza nie tylko min wraz z neutralizacją materiałów wybuchowych, a w jaki sposób to nie zdradzę dla bezpieczeństwa, bo głupich nie brakuje. Brakuje iż w kwietniu w 1939 roku polscy inżynierowie z politechniki w Poznaniu (tej samej co wywodzili się matematycy, którzy odkodowali kody Enigmy) zastosowali pierwsze w świecie niezależne zawieszenie do pojazdu osobowego, które ukradli niemiecki okupant i po 30 latach zastosował VAG w swoich produktach w nieznacznym ulepszeniem co do polskiego pierwowzoru, przypisując jako własny wynalazek (mało kto o tym wie). Bardzo istotny wynalazek przez polskie wojsko inżynieryjne, mikrofonu cieńszego od ludzkiego włosa z końcem ub. w. – ponoć jest to tajne i częściowo wtajemniczono Amerykanów w ówczesnym czasie jako współczynnik przyśpieszenia wejścia Polski do NATO.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Sprawdź także