7 ciekawostek o TĘCZACH i SEKSIE!!!

 

Od kilku lat tęcza tak naprawdę kojarzy nam się z ruchem LGBTP, jednak to piękne zjawisko atmosferyczne jest o wiele ciekawsze niż my wszyscy uważaliśmy. Dlatego postanowiłam przygotować artykuł poświęcony TĘCZY.

#1. Kobieta w mężczyznę, a mężczyzna w kobietę.

Tęczy przypisuje się szczególne znaczenie, które wywodzi się z bułgarskich legend oraz mitów. Mówią one, że kiedy mężczyzna przejdzie pod tęczą mentalnie zmienia się w kobietę, a kobieta w mężczyznę. Bułgarzy jednak nie wierzą w to na ogół, jednak bardzo lubią powtarzać ten przesąd jako anegdotkę.

#2. Koniec tęczy

Kiedy obserwujemy tęczę z dołu widziany ją jako półkole. Jednak jeśli spojrzymy na nią z góry to zobaczymy zupełnie coś innego. Zobaczymy, że tak naprawdę jest KOŁEM!!! Gdzie teraz szukać końca tęczy? Gdzie to złoto?

#3. (Nie) każdy kolor

Powszechnie wiadomo, że tęcza ma 7 kolorów: czerwony, pomarańczowy, żółty, zielony, błękitny, niebieski i fioletowy. Jednak nie każdy wie, że tęcza nie zawsze ma 7 barw. Przy specjalnych warunkach wszystkie kolory mogą się nie ukazać. Można to zauważyć podczas wschodów i zachodów słońca.

#4. Płomień tęczy

Czasami na niebie można zobaczyć „ogniste tęcze” (ang. fire rainbows). Dla żartu nie mają one nic wspólnego z tęczami i ogniem. Jest to łuk około-horyzontalny, który powstaje przez załamanie się światła w kryształkach lodu.

#5. Tęcza razy dwa!

Nierzadko zdarza się, że jest tęcza, a obok niej druga – bliźniacza, choć troszkę słabsza. W niektórych sytuacjach zdarza się, że tęcza występuje podwójnie. Ta druga tęcza jest zawsze słabsza i gorzej widoczna. Co więc ej, jej kolory są odwrócone w stosunku do pierwszej. Czy mogą pojawić się jednocześnie więcej niż dwie tęcze? Tylko w przypadku gdy światło odbije się jeszcze od obiektów na powierzchni Ziemi, naturalnie – nie.

#6. Tęcze na księżycu?

 

#7. Księżycowa tęcza

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Sprawdź także