BITWA PANCERNA WSZECHCZASÓW – KURSK MixFakt

 


Jak dotąd nie było większej. I oby nie było. Zapraszam. Muzyka: Clash Defiant Kevin MacLeod (incompetech.com) Licensed under Creative Commons: By …
Like:839
Wyświetlenia:14720
Czas: 11:27
Tagi:
*
 

MixFakthttps://mixfakt.pl/
MixFakt to pozytywny kanał z nowymi i świeżymi ciekawostkami. Staramy się tworzyć codziennie nowe materiały z nie tylko ciekawostkami ale także faktami i mrocznymi teoriami spiskowymi. Zasubskrybuj nasz kanał aby zostać na dłuzej oraz obserwuj na social mediach!

28 KOMENTARZE

 1. Wybuch IIWŚ akurat w 39' była podyktowana tylko dlatego, że Niemcy z Rosją się dogadali by zająć Polskę. Rosja zajęła tereny, które były spichlerzem Polski. W tamtych regionach nie było dróg asfaltowych tylko utwardzone. Rosja wysłała głównie czołgi lekkie ponad 11 tys. podczas gdy tylko 55szt czołgów ciężkich. Niemcy natomiast czołgów lekkich wysłali niecałe 3000szt (wszystkich rodzajów) i nie posłali żadnych czołgów ciężkich za to ciężkie opancerzone samochody. Zapraszam na stronę http://www.1939.pl/uzbrojenie/sowieckie/index.html
  Niemcy zajęli natomiast tereny mocno uprzemysłowione a struktury obronne były nastawione na atak głównie z zachodu. Po co wysyłać czołgi na spichlerze? Według książki Co wiedział Stalin, napisaną przez David Murphy, co jest przedstawione do czego właśnie zmierzał Stalin. Puszczenie psa na Europę. Niech się wykrwawi, a my (Ruscy) minimalnym kosztem zajmiemy teren całej Europy. Dlatego Francja i Anglia nie ruszyła Nam na pomoc (nie bronię ich, umowa to umowa powinni wysłać swoje wojska), ale nie chcieli wciągać się wojnę bo wiedzieli, że atak Niemców na Nas ma swoje drugie dno. Chcieli się rozeznać co w trawie piszczy. Stan uzbrojenia Aliantów pozwolił by na szybkie zakończenie wojny http://www.1939.pl/uzbrojenie/porownanie.htm Niemcy sami nie stanowili zagrożenia dla Aliantów, ale pakt z Rosją trochę mieszał w równowadze sił. Dlatego później Alianci zabiegali by Rosja stanęła po ich stronie. A Rosja sobie patrzyła jak pies Hitler kąsa i wykrwawia całą Europę.
  Rosja wykonywała dokładnie taką samą taktykę w 44' przy powstaniu Warszawskim. Stanęli na Wiśle i patrzyli jak pięknie Polacy z Niemcami się wykrwawiają. Później zajmując Warszawę z minimalnymi stratami po swojej stronie wyłapując zdecydowaną większość żołnierzy AK.
  I tak było, Rosja szykowała się na wojnę z Niemcami, ale Hitler też to wiedział i uderzył jako pierwszy nie zamykając frontu zachodniego – 1 błąd. Rosja musiała uderzyć na Niemców, ponieważ Niemcy uruchamiali przemysł (tania siła robocza – obozy koncentracyjne) i szybko rośli w siłę tak by swoim stanem uzbrojenia przegonić Rosję. Przez to, że Niemcy w 41' uderzyli pierwszy mogli zajść tak daleko, ale zaopatrzenie nie nadążało za głównymi siłami inwazyjnymi i po drugie zaatakował praktycznie na zimę. Wojsko Niemieckie w ogóle nie przygotowane do walki w mrozie i śniegu. W IIWŚ decydującą role odgrywała gospodarka. Tą wojnę wygrały dwie filozofie: demokratyczna i socjalistyczna. Dlatego te dwie dominują teraz. Co prawda socjalizm rozpada się na naszych oczach, to demokracja trzyma się jak na razie dobrze. No może wyjątkiem są Chiny, ale to już inny temat.
  Kursk i Stalingrad były walką o wszystko dla Rosji. Gdyby Niemcy zdobyli te dwa miasta wygrali by taktycznie i ideologicznie (Salingrad). Rosja zaatakowała z wyprzedzeniem. Drugim tematem pozostaje jakby wyglądał front zachodni gdyby Niemcy nie zaatakowali Rosji w 41', ale to już alternatywna historia.
  Dzisiaj mamy doktrynę pierwszego ataku czy to wojsk tradycyjnych (że to tak nazwę) czy to wojsk rakietowych. O wygranej decyduje w dzisiejszym świecie właśnie pierwsze uderzenie. A później idziemy po sznurku NATO.

 2. STALIN W TAMTYCH CZASACH BYŁ ZWYKŁĄ PIPĄ
  gdyby nie generałowie, doskonali stratedzy wojskowi ryzykujący nieprzychylność wodza, oraz Ci bezimienni żołnierze, których miliony zginęło
  mógłby się ten zjeb tylko czorchać po jajach, czekając na śmierć

 3. ciekawe, jak wyglądało przesłuchanie niemieckich saperów
  niemniej wiadomo że mówili prawdę, w przeciwieństwie do tych kilka lat później, więźniów politycznych którzy przyznawali się do ,,wszystkiego,, wobec zastosowanych średniowiecznych tortur

 4. Przy okazji warto wspomnieć o największej bitwie pancernej na terenach okupowanej Polski, czyli Bitwie pod Warszawą 1944. We wczorajszym dniu (25 lipca) minęła kolejna rocznica tego nieco zapomnianego wydarzenia, w ktorym udział wzięło ok. 1000 czołgów i samobieżnych dział.

 5. Mehr Episoden über den Krieg! Oder ich werde dich gefangen nehmen oder vielleicht wirst zum Minenfeld gehen. Sei noch schlimmer … er muss dir meine Scheiße geben und dich warnen, ich esse Erbsensuppe!

  Dasz serce 😀 ?

 6. 2:50 – Opowiadasz bzdury, żaden dezerter ani saperzy nie znali terminu, a tym bardziej godziny natarcia.
  O tym wiedzieli tylko oficerowie z naczelnego dowództwa.
  To była ruska propaganda, a prawdziwe informacje mieli od wywiadu alianckiego, w tym i przy udziale polskiego.
  Operacja "Cytadela" była ściśle tajna, gdyby nie wywiad ruskie by nie rozpoczęli kontruderzenia 2h wcześniej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Sprawdź także