CELIBAT – HISTORIA, SKĄD SIĘ WZIĘŁA MixFakt

 


Skąd i na jakiej zasadzie wziął się celibat? Zapraszam. Muzyka: Chomatic3Fantasia.
Like:890
Wyświetlenia:18543
Czas: 10:1
Tagi:
*
 

MixFakthttps://mixfakt.pl/
MixFakt to pozytywny kanał z nowymi i świeżymi ciekawostkami. Staramy się tworzyć codziennie nowe materiały z nie tylko ciekawostkami ale także faktami i mrocznymi teoriami spiskowymi. Zasubskrybuj nasz kanał aby zostać na dłuzej oraz obserwuj na social mediach!

43 KOMENTARZE

 1. Teraz każdy ksiądz ma tzw. gosposię . Osobiście znam Pana Księdza który ma , jak to nazwać ? Miłą Panią ? Seks jest naturalną potrzebą człowieka , gdyby w imię kościoła katolickiego wszyscy wierni powstrzymywali by się z seksem , mielibyśmy chyba problem z zachowaniem gatunku .

 2. Wprowadzenie celibatu u duchownych to wyrok na setki tysięcy dzieci które padły ofiarami księży nie mogącymi poradzić sobie z popędem seksualnym w związku z przeszkodami w jego zaspokojeniu jakie narzucił im celibat. Według psychologów celibat to przyczyna wyższego odsetku pedofilów wśród księży. Duchowny musi unikać kontaktów erotycznych. Jednak w obliczu problemów zdrowotnych, osobowościowych, emocjonalnych może stracić kontrolę nad popędem seksualnym i bywa, że obiektem pożądania staje się dziecko. Ma to charakter zastępczy. To słowa specjalistów nie moje.

 3. Te jebance w sukienkach gwalcili wszystko co na drzewo i do wody nie ucieka… Skurwyny, pedały, cwele i pedofile tych ostatnich trzeba wieszać żeby zdechli w męczarniach…

 4. w sredniowieczu zdazali sie ksieza zonaci. Obecnie maja tylko dzieci…. celibat jest chorym tworem, stworzonym przez pazernosc watykanu. Mowcie co chcecie, ale to fakt ( jestem przed seansem odcinka jakby co 😉 )

 5. Twierdzenie, że celibat jest przyczyną przestępstw seksualnych jest jak mówienie, że abstynencja jest przyczyną alkoholizmu. Poza tym najwięcej takich przestępstw popełniają ludzie nieżyjący w celibacie.

 6. Może materiał o kupie? np. o tym że w niektórych krajach afrykańskich buduje się z domy z gówien, lub o małych słoniach które zajadają się kupą swojej matki żeby przejąć florę bakteryjną umożliwiającą trawienie roślin, albo jak w samolocie rozszczelnił się zbiornik na fekalia i zmrożona bryła spadając zabiła faceta siedzącego na własnym ganku, a może w końcu o trzech rodzajach prawdy : sama prawda, tylko prawda i gówno prawda.Może coś o statystykach mówiących o ilości kupy wydalanej przez ludzkość albo dewiacjach z nią związanych.
  Jakby nie patrzeć to najcięższa rzecz na świecie – nikt nie utrzyma.

 7. Znam przypadek rezygnacji z kapłaństwa w momencie kiedy księdzu urodziło się trzecie dziecko. Nie rozumiem jakim sposobem przy jawnym grzechu cudzołustwa mógł wcześniej odprawiać msze. Z drugiej strony ktoś po rozwodzie nie może przystępować do komunii, nawet jeżeli nie jest w nowym związku.

 8. Na ten temat sa rozne wersje historyczne, z kronik watykanskich, wynika, ze celibat zaczal sie w praktyce od papiezy ok 1246 roku. Wczesniej np w X w, kler mial nawet wiekszosc "clubow erotycznych" w Rzymie, a dwa razy w roku , byly oglaszany dzien bazplatny.W XIII wieku, konklawe mialo juz dosc wybierania papiezy "co chwile". Byl to okres, gdzie papieze calymi dniami zajmowali sie tylko kobietami i sexem.Kazali sobie przyprowadzac jedna po drugiej, nawet mezatki i 9 letnie dziewczynki.I gineli z rak ojcow , lub mezow.I wtedy wlasnie , jako pierwsi zostali zobowiazani do celibatu papieze, pozniej rozchodzilo sie to na nizsze szczeble i ok 1650 roku zostali objeci celibatem wszyscy. Ale jeszcze 200 lat pozniej otrzymywali pieniadz na naloznice.Celibat byl rozumiany jako nie posiadanie zony, a nie zakazu sexu z kobietami.Jednak jak jakas kobieta w parafii zaciazyla z ksiedzem, zostala wydalana jak najdalej od parafii.
  Dzis jak ksiadz zostaje ojcem, alimenty placi kuria biskupia za posrednictwem np brata ksiedza, czy przyjaciela, a ksieza sa wysylani na misje, do Niemiec lub USA, najczesciej.Gdyby zostali za swoje przestepstwa sexualne suspendowani, duza czasc parafii, nie mialaby ksiedza.Kroniki watykanskie, sa zdeponowane w katakubach w Watykanie, jest tam tez bardzo duza czasc biblioteki aleksandryjskiej. Wycieki nastepuja przez tlumaczy majacych dostep do tego skrabca i sprzedaja kopie, wielu roznym historykom, redakcjom, i osobom prywatnym.Oczywiscie nieoficjalnie i nie wszystko. Za ujawanienie, niektych historii z zycia kosciola, groza wysokie kary. Szczgolnie tego zwiazanego z klatwami co bylo zwiazane z przejmowaniem majtkow ziemskich.Co juz jest osobnym ale bardzo interesujacym tematem, poniewaz wyjasnia skad rozne parafie, mialy ziemie uprawna.

 9. Współżycie nas uzwierzeca 😂 to wcześniej nie byliśmy zwierzętami. .?ten tekst o niepodzielonym sercu działa na nerwy, pozatym jest klamliwy , w takim razie co miłością księdza do swojej rodziny matki ojca rodzeństwa i wiernych już grzeszy bo dzieli swoją miłość na innych ludzi nie tylko Jezusa całkiem niepodzielnie serce jest nierealne czysta nie możliwość

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Sprawdź także