CZAR PRL – 102 FAKTY O ALTERNATYWY 4 MixFakt

 


PRZY POWSTANIU FILMU WYKORZYSTANO MATERIAŁY I TEKSTY ZE STRONY http://www.alternatywy4.net/ Ciekawostki: …
Like:1536
Wyświetlenia:89797
Czas: 21:11
Tagi:
*
 

MixFakthttps://mixfakt.pl/
MixFakt to pozytywny kanał z nowymi i świeżymi ciekawostkami. Staramy się tworzyć codziennie nowe materiały z nie tylko ciekawostkami ale także faktami i mrocznymi teoriami spiskowymi. Zasubskrybuj nasz kanał aby zostać na dłuzej oraz obserwuj na social mediach!

32 KOMENTARZE

 1. 6:58 W 30 sekund rozpili pół flaszki w 3 osoby (w dodatku dwie baby)? Też uważam, że to błąd. Pod stołem już ze dwie puste stoją i wypalone ze 400 szlugów. Po to wynaleziono obrusy. Tzn. kelnerzy wynaleźli bo w niedopowiedzeniu mieli zabieranie… w zasadzie to czego ten słynny PRLowski kelner nie miał w odwłoku. 🙂 Chyba tylko wypłaty bo była w kasie. 🙂

  Chyba jedyne co było dobre to fakt, że ludzie nie musieli się chować z paleniem jak wietnamski partyzant. W lokalu nie można, na przystanku nie można (co z tego, że jesteś 300m od wiaty i w zasadzie stoisz przed lokalem, a nie na przystanku), w pracy nie można (ciekawe co z listonoszami) i przy dzieciach oczywiście – z czym się zgadzam – mój Ojciec mawiał "Przeszkadza Ci? Lekcje odrobione? To na dwór!". xD Teraz nawet gnoja nie wypędzisz bo smog wszędzie i wyjdzie na to samo co by szluga zapalił… To może lepiej od razu dać, bo jak zacznie podkradać z paczki to będzie się kitrać na dworze i wyjdzie jakby palił więcej…?

  W Polsce nawet gdyby były coffeeshopy to by obowiązywał ustawowy zakaz palenia… xD A wystarczy wywiesić kartkę, że wpuszczamy tylko w krawatach.

 2. Czepianie się garbatego, ze ma proste dzieci. Czy skarpetki aktor miał czerwone,  białe, albo gacie odwrotnie. czy zegarek stoi na dwunastej, a powinno stać co innego…itd. itp. to kompletnie nie ma znaczenia przy genialności tego serialu Barei. Bareja przekazał Polakom to, co każdy z nas mówił w tzw. "wieczornych rozmowach rodaków". Uważam go za najlepszego reżysera kinematografii powojennej w Polsce. Kutz, Wajda,  a nawet Tym, swoje poglądy zmienili później o  180°, a St.Bareja trwał w swoim obrazie świata aż do śmierci.

 3. Kurde, że są ludzie zwracający uwagę na takie szczegóły ===chylę czoła. Też w różnych filmach mimowolnie wyłapuję różne wpadki realizatorskie no ale nie na taką skalę jak zapałki, książka czy wizjery w drzwiach ;-))) Takim serialem pełnym wpadek zdecydowanie jest Dom z naciskiem na te nowsze odcinki z lat 90.

 4. Miałam wątpliwą przyjemność żyć w PRL, dorastałam w stanie wojennym, więc te czasy znam nie tylko z filmu. Gdy serial był emitowany w TVP, jak zdecydowana większość rodaków, zasiadałam przed telewizorem i oczywiście świetnie się bawiłam, ale drugi raz (lata 90-te XX w.) serial już tak nie bawił, na powtórne oglądanie nie miałam już siły. Mimo wszystko, cieszę się, że serial bawi kolejne pokolenie Polaków. Obyście tylko Panie i Panowie nie musieli takich "Alternatyw" przeżywać na żywo, bo to już śmieszne nie będzie.

 5. Alternatywy 4 oraz Zmiennicy to kultowe seriale, jak dzieciom pokazuje, one się śmieją to im mówią że najśmieszniejsze jest to, że tak było naprawdę. Tak wyglądał szary PRL. Świetny materiał.

 6. Mozliwe ze film tem ma duzo bledow, takze merytorycznych. Ale to film kult! Dzisiejszego spedalonego chlamu nie mozna ogladac! Nie tylko z przyczyny ciaglego przeszkadzania chorymi i debilnymi reklamami, ktore to trwaja dluzej niz sam film. Od lat juz nie ogladam spedaonej polskiej telewizji i wcale mi tego barachla nie brak.

 7. Oscyloskopy były te same , tylko duży raz jest ustawiony czołem w dół (widać jego rączkę montowaną do górnej płyty) i leży na nim mniejszy a potem pchany jest sam duży z czołem ustawionym prawidłowo a mniejszy jest niesiony obok . Zrobiono tak pewnie po to by nie przesadzić z ilością pokręteł i okienek wyświetlaczy . Nie tarczę a kopertę zegarka , jak się chce wytykać błędy to lepiej ich samemu nie popełniać .

 8. Nie uznaję czepiania się błędów realizacyjnych w scenografii i rekwizytach. Film, czy serial, jest technicznym rozwinięciem teatru, więc powinno się nadganiać wyobraźnią, a nie oczekiwać gotowego

 9. Tomaszczuk – Tomczuk : tutaj pasuje mi celowe pomylenie, co oddaje charakter Anioła i komizm calej sceny. Podobne zagranie stosuje się w kabaretach. Refeksja ogólna: piękno tego serialu polega na tym ,że dialogi są tak zabawne, iż czlowiek nawet po setnym obejrzeniu nie zauważa tych błędów montażowych.

 10. Kutz krytykował twórczość Barei, a to dobre. Mnóstwo cytatów z filmów Barei weszło na stałe do języka polskiego. Taki Kutzyk żeby nie wiem jak się starał, żeby z wysiłku się usrał i usmarkał, nikt nigdy z tych jego knotów nie zacytuje pół słówka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Sprawdź także