CZAR PRL – CHCESZ CUKIERKA, IDŹ DO GIERKA MixFakt

 


Jakie były początki najsłynniejszego premiera doby socjalizmu? Zapraszam.
Like:1664
Wyświetlenia:63422
Czas: 12:11
Tagi:
*
 

MixFakthttps://mixfakt.pl/
MixFakt to pozytywny kanał z nowymi i świeżymi ciekawostkami. Staramy się tworzyć codziennie nowe materiały z nie tylko ciekawostkami ale także faktami i mrocznymi teoriami spiskowymi. Zasubskrybuj nasz kanał aby zostać na dłuzej oraz obserwuj na social mediach!

27 KOMENTARZE

 1. Żyło mi się bardzo dobrze.Mialem wtedy 18 lat.Nie interesowało mnie kto jest przy władzy. Jaki panuje system.Wiem nawet od starszych kolegów ze E.Gierek wydał polecenie by zakupiono sprzed używany od Szwajcarii do przerobu węgla na gaz i był nawet przywieziony do Sosnowca.👌

 2. Przez 35 lat (45-80) socjalizmu, odbudowano Polskę, zbudowano tysiące szkół, żłobków, przedszkoli, huty, fabryki, lotniska, stocznie, zelektryfikowano CAŁY kraj, prawie wszędzie docierały pociągi i autobusy, większość miast, miasteczek, a często i wsi miało kina, remizy, boiska sportowe…,

  Owszem, nie żyło się ludziom lekko,(bo nigdzie się nie zyje!) ale mieli STAŁĄ i STABILNĄ ! pracę i wspólny podobny los, mieli ZAPEWNIONE emerytury i OPIEKĘ SZPITALNĄ, MIELI WOLNY DOSTĘP do Sal Koncertowych, Kółek Zainteresowań, modelarni i aeroklubów.

  Milicja mimo wynaturzeń SB, przewodniej roli partii, szpiegowania obywateli i więzień za przekonania miała realną siłę i bali się jej pospolici przestępcy, nasze wojsko było w stanie bronić kraju przed atakiem z zewnątrz.

  Zniknął analfabetyzm, pańszczyzna i sanacyjne sobiepaństwo, kraj NIE BYŁ !! zadłużony i WYPRZEDANY.

  Teraz mamy 25 lat "wolności", “kapitalizm” i “demokrację”.

  Emeryci żyją z dnia na dzień gorzej, za kilka lat nie będą mieli za co żyć. Szpitale nie chcą leczyć, bo nie mają pieniędzy, mamy wolność i pełne półki, ale tylko nielicznych stać na kupowanie za swoje. Żywność najdroższa w Europie, podobnie większość towarów "luksusowych" jak samochód czy komputery. Musimy pracować nieporównanie dłużej, by kupić to samo co Niemcy, Anglicy czy Hiszpanie.

  WYPRZEDALIŚMY ZA BEZCEN nasz przemysł, atuty w postaci doskonale wykształconych w socjalizmie inżynierów i naukowców ODDALIŚMY ZA DARMO naszym obecnym sojusznikom, którzy ich wzięli chętnie, ale reszty kraju nie chcą wpuszczać bez wiz. zachłysnęliśmy się swobodą, możemy jeździć po Europie bez granic (NAJCZĘSCIEJ ZA CHLEBEM), w samochodach, które są własnością banków, mieszkać w domach obciążonych hipoteką.

  Inwestorzy zagraniczni jak nie będą mieli odpowiedniego zysku szybko montownie swe przeniosą do Rumunii, Białorusi czy Mongolii.

  Mamy 30razy BARDZIEJ ZADŁUŻONY kraj na zewnątrz NIŻ 20 LAT TEMU.

  Dług wewnętrzny oficjalnie przekracza 50% PKB, nieoficjalnie mówi się o 300%, bo wchodzi w to także ZUS, który JEST Bankrutem.

  Premier obiecuje nam złote góry, jak kiedyś Walesa drugą Japonię, z obietnic MAMY TYLKO JEDNO i cały czas TO SAMO: ci przy władzy i ich poplecznicy, zausznicy, krajanie i sponsorzy kampanii wyborczych – faktycznie, żyją zgodnie z hasłem, by żyło się lepiej… .

  I nie pisano tu o Polsce i zachodzie tylko o Polsce wczoraj i dziś.

 3. Po 2 wojnie światowej PL była KOMPLETNIE ! Zdruzgotana, SPALONA i ROZBITA i ROZKRADZIONA ???! Prawie wszystko nasi ojcowie musieli zrobić prawie OD ZERA i to BEZ pomocy z zewnątrz. I zrobili. Po 2 wojnie św. nastąpił wielki awans społeczny Tysiecy chłopo-robotników ze wsi do miast !
  Nastąpiło UPRZEMYSŁOWIENIE Polski, bo przed wojną była TYLKO rolnicza, a PO wojnie Socjaliści zbudowali Przemysł nie rzadko OD ZERA żeby BYŁA PRACA dla LUDZI i awansowali ZE WSI DO MIAST. Po wojnie PL stała sie krajem już Rolniczo – Przemysłowym. Dopiero PO wojnie w PL ZWALCZONO ANALFABETYZM !
  W PRL-u leki dla Emerytów były DARMOWE. Darmowe to wcale nie znaczy, ze wzięły się z powietrza tylko to znaczy, ze to Socjaliści STWORZYLI system taki żeby WSZYSTKICH było NA LEKI STAĆ! Porównaj z tym co masz teraz. Zapytaj starszych ! I zapytaj ILE teraz BULĄ ZA PODSTAWOWE LEKI ? W PRL-u nie czekali ludzie LATAMI do lekarza specjalisty jak teraz w kapitalizmie ?!
  Szkoły BYŁY JAKIE TYLKO KTO CHCIAŁ. Zakłady pracy też. Można było łatwo dostać pracę GDZIE KTO CHCIAŁ. Można się było kształcić GDZIE KTO CHCIAŁ i to naprawdę niewielkim kosztem. Więc czego ci ludzie chcieli ???
  Oglądali filmy amerykańskie i uwierzyli w GRUSZKI NA WIERZBIE z amerykańskiej tuby PROPAGANDY DOBROBYTU KAPITALISTYCZNEGO, że w kapitalizmie to każdy robotnik będzie żył jak … na Columbo albo na Dynastii.

  To był stek amerykańskich kłamstw. To była zwykła REKLAMA i KAPITALISTYCZNA BUJDA. Znam ich "od podszewki".

  Socjalizm nie upadł sam z siebie tylko zastał ZDEMONTOWANY RĄCZKAMI ROBOTNIKÓW. Zachodni Burżuje przez dziesięciolecie mocno nad jego demontażem pracowali.
  Po wojnie w 1945 roku nie było w Polsce ludzi, było kilkadziesiąt % analfabetów – chłopów pół pańszczyźnianych, mieszkańców czworaków, robotników najemnych i biedniaków na kilku morgach, którzy CZAPKOWALI GARSTCE SZLACHTY, DZIEDZICÓW i KAPITALISTÓW.
  To właśnie za tej parszywej "za komuny" analfabeci w STALI SIĘ PANAMI, A ICH DZIECI PROFESORAMI, ADWOKATAMI, LEKARZAMI, INŻYNIERAMI, MINISTRAMI , DYREKTORAMI, A CO NAJMNIEJ NIE DRŻĄCYMI PRZED UTRATA PRACY ROBOTNIKAMI.
  STALI SIĘ PO PROSTU … LUDŹMI.
  Później odżywieni i uczłowieczeni, pozazdrościli najbogatszym tego świata (kapitalistom, utuczonym na wyzysku kolonii, handlu niewolnikami mordowaniu Indian) i też chcieli być najbogatsi i najważniejsi, i w tej złudnej nadziei (otumanieni propagandą Radia "Wolna" Europa, Głosu Ameryki i szefa Kultury Giedroycia) obalali z pomocą CIA realne państwo dobrobytu, czyli PRL, państwo które … ICH UCZŁOWIECZYŁO.
  Obecnie – od 20 kilku już lat WYPRZEDAJĄ WSZYSTKO (nie rzadko za "czapkę śliwek")- mówiąc ładnie prywatyzują – i strugają wariatów, UDAJĄC, ŻE WYSKOCZYLI MAGIKOWI Z KAPELUSZA, A CAŁY PRYWATYZOWANY MAJĄTEK … SAM Z SIEBIE SPADŁ Z NIEBA.

  Teraz w Kapitalizmie:
  Kamery w sklepach, kamery w biurach, kamery na osiedlach mieszkaniowych, kamery w zakładach pracy, kamery w … komunikacji miejskiej i … Mikrofony (tak, dźwięk w autobusach TEŻ JEST nagrywany i od razu przesyłany internetem (GSM) do centrali), kamery na przystankach, kamery, w tunelach, kamery na stadionach, kamery w centrach handlowych, kamery na stacjach benzynowych, kamery na skrzyżowaniach (i mikrofony), kamery na ulicach, kamery w szkołach.

  Część z was nie zna PRL-u, ale może są tacy co pamiętają.
  Czy Wy wyobrażacie sobie co by było gdyby choć namiastka tego była w tamtym OPLUWANYM systemie ???

  Ludzie "PSY WIESZALI" na Socjalizmie i na ówczesnym Rządzie !
  jak to możliwe aby tak GWAŁCIĆ WOLNOŚĆ i DEMOKRACJĘ ??? Mówiono by, że przecież w USA i na zachodzie coś takiego byłoby nie do pomyślenia ! Taka NIEWOLA to tylko w KOMUNIZMIE ! I jazda Kontra i Przeciw WSZYSTKIEMU: Socjalizmowi, Rządzącym, pracy i czemu sie da.
  Robotnicy uwierzyli PROPAGANDZIE amerykańskiej Radio "wolna" Europa i SAMI SOBIE rozwalili Socjalizm który to zabezpieczał ICH SAMYCH.

  Jednym słowem: SoliDurność podcinała gałąź na której … SAMA SIEDZIAŁA.
  Jednocześnie za NAMOWĄ cwaniaczków z Waszyngtonu (sterowanych z Tel Aviwu) ŻĄDALI kapitali …
  Socjalizm to system dla ludzi mądrych. Wydaje mi się, że tamto społeczeństwo nie dojrzało do takiego systemu.

 4. Edward Gierek: Przepraszam Polaków za PRL:
  – przepraszam za likwidację podziałów klasowych
  – przepraszam za nacjonalizację przemysłu, a ściślej tego co przetrwało okupację hitlerowską,
  – przepraszam robotników za to, że komuniści przywrócili im poczucie godności,
  – przepraszam za awans społeczny milionów synów i córek chłopskich i robotniczych,
  – przepraszam za bezpłatny dostęp młodzieży robotniczej i chłopskiej na wyższe studia !
  – przepraszam za likwidację analfabetyzmu, masowego zjawiska w Polsce międzywojennej !
  – przepraszam za bardzo tanie/dostępne dla WSZYSTKICH leki w polskich aptekach,
  – przepraszam za zbudowanie Polski przemysłowo – rolniczej,
  – przepraszam za masowy exodus chłopów z przeludnionych wsi do miast, do przemysłu.
  – przepraszam za reformę rolną, o której marzyło i bezskutecznie walczyło kilka pokoleń polskich chłopów,
  – przepraszam za to, że dwa pokolenia Polaków żyły, nie znając plagi bezrobocia, że zaczynały każdy dzień z poczuciem bezpieczeństwa socjalnego, że były wolne od troski o przyszłość swoich dzieci
  – przepraszam, że na ulicach polskich miast nie było żebraków ani dziesiątków tysięcy bezdomnych, że nikt nie wyobrażał sobie, by milion dzieci zaczynało dzień bez śniadania,
  – przepraszam naukowców, artystów, twórców za to, że dzięki państwowemu mecenatowi nad kulturą i sztuką powstały arcydzieła filmowe, znane i cenione na całym świecie, a aktorzy, kompozytorzy, dyrygenci i soliści, wnosili cenny wkład w życie narodu i kulturę ogólnoświatową,
  – przepraszam za tysiące bibliotek, za tanie książki, za miejskie i wiejskie domy kultury,
  – przepraszam za odbudowę zniszczonej przez hitlerowców Warszawy i wielu innych miast, za przywrócenie pięknej warszawskiej i gdańskiej Starówki,
  – przepraszam za odbudowanie z pietyzmem pałaców, kościołów i licznych pomników narodowej kultury, zniszczonych w czasie wojny,
  – przepraszam już trzecie pokolenie Polaków, które gospodarzy na ziemiach nad Odrą i Nysą Łużycką, żyjące w bezpiecznych granicach,

  – przepraszam za pokolenie, które zagospodarowało Ziemie Zachodnie i z uporem walczyło o uznanie zachodniej granicy, przez ćwierć wieku nie uznawanej przez kolejne rządy Republiki Federalnej Niemiec,
  – przepraszam za plan utworzenia strefy bezatomowej w Europie (tzw. plan Rapackiego), który rozsławił Polskę na świecie,
  – przepraszam za wprowadzenie obowiązkowych ubezpieczeń na starość i powszechnej bezpłatnej opieki zdrowotnej,
  – przepraszam za to że Polska reprezentacja w piłce nożnej święciła największe dokonania w HISTORII Polskiej Piłki. (porównajcie sobie z tym co reprezentują nasi teraz od lat '90).

 5. Socjalizm w Polsce upadł gdyż … OFEROWAŁ ZBYT WIELE … zwykłej hołocie która nie umiała / nie chciała poszanować tego co miała i co Mogła Mieć. Strajkami i warcholstwem sami sobie rozwalali własne zakłady / warsztaty pracy. W konsekwencji to SAMI ROBOTNICY (+ embargo USA) doprowadzili do braków w zaopatrzeniu i DEZORGANIZACJI funkcjonowania wielu spraw.
  A chytrzy i przebiegli amerykanie to wykorzystali aby zniszczyć ten system bo gdyby odniósł sukces to inni bogacze w Ameryce i na świecie potracili by swoje majątki.
  Dlatego przez dziesięciolecia wmawiano ludziom, że System Socjalistyczny jest zły. A wcale tak być nie musi.

 6. TO SAMO robią na Ukrainie i próbują z Rosją. Zaraz po wprowadzeniu stanu wojennego USA nałożyło na Polskę EMBARGO EKONOMICZNE !

  O tym się głośno nie mówi, pieje się tylko, że to Socjalizm i PRL nas zniszczyło, (a do tej pory wyprzedają ten majątek).

  To właśnie TO EMBARGO nas zniszczyło !

  Kredyty Gierka wpakowane w rozbudowę mocy produkcyjnych oraz zakup technologii na kredyt, a potem …. nagle ten sam zachód, w którego to walucie mamy spłacać kredyt oraz zagrozić ich rozdmuchanej gospodarce (poprzez dosyć dobry stosunek jakość/cena polskich produktów), wprowadzają EMBARGO i ZAMYKAJĄ RYNKI. Moce przerobowe nastawione na ekspansję, nagle tracą ponad połowę rynków zbytu oraz dostawców surowców.

  Żadna machina tego nie wytrzyma !!!

  Tak ekonomicznie zniszczyli nas SoliDurnie. Teraz przy takim strajku, 99% firm bankrutuje w ciągu kwartału! Kredyty trzeba spłacać, a nie można sprzedawać, bo mamy EMBARGO OD NASZYCH zawsze szeroko i szczerze uśmiechniętych "PRZYJACIÓŁ" z USA.

 7. Strzelanie do ludzi/ robotników. Jak chcecie sobie zobaczyć jak wygląda USA Kapitalistyczna KRAINA DOBRA TO bardzo łatwo znajdziesz na yt jak Policja w USA STRZELA DO LUDZI JAK DO WRÓBLI ! Znam to z autopsji.

  Dlaczego zatem nikt nie protestuje, że kapitalizm jest zły i należy obalić Rząd kapitalistyczny analogicznie do Polski ?

  WPISZ: "police shooting unarmed man" !!!

  Przekopiuj:

  https://www.youtube.com/results?search_query=police+shooting+unarmed+man

  https://www.google.pl/search?client=opera&q=polise+shooting+unarmed&sourceid=opera&ie=UTF-8&oe=UTF-8

  W ŻADNYM KRAJU SOCJALISTYCZNYM Milicja NIE ZASTRZELIŁA TYLU NIEWINNYCH LUDZI CO W USA – Krainie Kapitalistycznego DOBRA.

 8. Po 2 wojnie światowej PL była KOMPLETNIE Zdruzgotana, SPALONA i ROZBITA i ROZKRADZIONA ???! Prawie wszystko nasi ojcowie musieli zrobić prawie OD ZERA i to BEZ pomocy z zewnątrz. I zrobili.
  Po 2 wojnie św. nastąpił wielki awans społeczny Tysiecy chłopo-robotników ze wsi do miast !
  Nastąpiło U P R Z E M Y S Ł O W I E N I E Polski, bo przed wojną była T Y L K O rolnicza, a PO wojnie Socjaliści zbudowali Przemysł nie rzadko OD ZERA żeby BYŁA PRACA dla LUDZI i awansowali ZE WSI DO MIAST. Zrobili to … dla WAS durnie którzy pluliście na system i WŁASNY kraj.
  Po wojnie PL stała sie krajem już Rolniczo – Przemysłowym. Dopiero PO wojnie w PL ZWALCZONO ANALFABETYZM !
  W PRL-u leki dla Emerytów były DARMOWE. Darmowe to wcale nie znaczy, ze wzięły się z powietrza tylko to znaczy, ze to Socjaliści STWORZYLI system taki żeby WSZYSTKICH było NA LEKI STAĆ! Porównaj z tym co masz teraz. Zapytaj starszych ! I zapytaj ILE teraz BULĄ ZA PODSTAWOWE LEKI ? W PRL-u nie czekali ludzie LATAMI do lekarza specjalisty jak teraz w kapitalizmie ?!
  Szkoły BYŁY JAKIE TYLKO KTO CHCIAŁ. Zakłady pracy też. Można było łatwo dostać pracę GDZIE KTO CHCIAŁ. Można się było kształcić GDZIE KTO CHCIAŁ i to naprawdę niewielkim kosztem. Więc czego ci ludzie chcieli ???
  Oglądali filmy amerykańskie i uwierzyli w GRUSZKI NA WIERZBIE z amerykańskiej tuby PROPAGANDY DOBROBYTU KAPITALISTYCZNEGO, że w kapitalizmie to każdy robotnik będzie żył jak … na Columbo albo na Dynastii.

  To był STEK AMERYKAŃSKICH KŁAMSTW. To BYŁA ZWYKŁA REKLAMA i KAPITALISTYCZNA BUJDA.
  Znam ich "od podszewki".
  Socjalizm nie upadł sam z siebie tylko zastał ZDEMONTOWANY REKAMI ROBOTNIKÓW. Zachodni Burżuje przez dziesięciolecie mocno nad jego demontażem pracowali.
  Po wojnie w 1945 roku nie było ludzi, było kilkadziesiąt % analfabetów – chłopów pół pańszczyźnianych, mieszkańców czworaków, robotników najemnych i biedniaków na kilku morgach, którzy CZAPKOWALI GARSTCE SZLACHTY, DZIEDZICÓW i KAPITALISTÓW.
  To właśnie za tej parszywej "za komuny" analfabeci w STALI SIĘ PANAMI, A ICH DZIECI PROFESORAMI, ADWOKATAMI, LEKARZAMI, INŻYNIERAMI, MINISTRAMI , DYREKTORAMI, A CO NAJMNIEJ NIE DRŻĄCYMI PRZED UTRATA PRACY ROBOTNIKAMI.
  STALI SIĘ PO PROSTU LUDŹMI.
  Później odżywieni i uczłowieczeni, pozazdrościli najbogatszym tego świata (kapitalistom, utuczonym na wyzysku kolonii, handlu niewolnikami mordowaniu Indian) i też chcieli być najbogatsi i najważniejsi, i w tej złudnej nadziei (otumanieni propagandą Radia "Wolna" Europa, Głosu Ameryki i szefa Kultury Giedroycia) obalali z pomocą CIA realne państwo dobrobytu, czyli PRL, państwo które … ICH UCZŁOWIECZYŁO.

  Obecnie – od 20 kilku już lat WYPRZEDAJĄ WSZYSTKO (nie rzadko za "czapkę śliwek")- mówiąc ładnie prywatyzują – i strugają wariatów, UDAJĄC, ŻE WYSKOCZYLI MAGIKOWI Z KAPELUSZA, A CAŁY PRYWATYZOWANY MAJĄTEK … SAM Z SIEBIE SPADŁ Z NIEBA.

  Jako chodzące świadectwo sukcesów komuny (jak p. Fedorowicz) udają , że nie mają z komuną i PRL nic wspólnego . Dziadek czytać i pisać nie umiał i bał się własnego cienia do 1939 roku, a uczłowieczony przez ojca w PRL za sprawą komuny wnuczek jest w swoim mniemaniu panem od czasów Mieszka I.

  Teraz w Kapitalizmie:
  Kamery w sklepach, kamery w biurach, kamery na osiedlach mieszkaniowych, kamery w zakładach pracy, kamery w … komunikacji miejskiej i … Mikrofony (tak, dźwięk w autobusach TEŻ JEST nagrywany i od razu przesyłany internetem (GSM) do centrali), kamery na przystankach, kamery, w tunelach, kamery na stadionach, kamery w centrach handlowych, kamery na stacjach benzynowych, kamery na skrzyżowaniach (i mikrofony), kamery na ulicach, kamery w szkołach.

  Część z was nie zna PRL-u, ale może są tacy co pamiętają.
  Czy Wy wyobrażacie sobie co by było gdyby choć namiastka tego była w tamtym OPLUWANYM systemie ???

  Ludzie "PSY WIESZALI" na Socjalizmie i na ówczesnym Rządzie !
  jak to możliwe aby tak GWAŁCIĆ WOLNOŚĆ i DEMOKRACJĘ ??? Mówiono by, że przecież w USA i na zachodzie coś takiego byłoby nie do pomyślenia ! Taka NIEWOLA to tylko w KOMUNIZMIE ! I jazda Kontra i Przeciw WSZYSTKIEMU: Socjalizmowi, Rządzącym, pracy i czemu sie da.
  Robotnicy uwierzyli PROPAGANDZIE amerykańskiej Radio "wolna" Europa i SAMI SOBIE rozwalili Socjalizm który to zabezpieczał ICH SAMYCH.

  Jednym słowem: SoliDurność podcinała gałąź na której … SAMA SIEDZIAŁA.
  Jednocześnie za NAMOWĄ cwaniaczków z Waszyngtonu (sterowanych z Tel Aviwu) ŻĄDALI kapitali …
  Socjalizm to system dla ludzi mądrych. Tamto społeczeństwo nie dojrzało do takiego systemu.

 9. KUBA
  to malutki ale piękny kraj na wyspie, a USA to GIGANT, KOLOS ! który od kilkudziesięciu lat DUSI, DŁAWI i PODGRYZA ten malutki kraj aby zrobić … to samo co Dobrotliwy i Szeroko Uśmiechnięty wujek Reagan zrobił z … Polską w latach '80.
  ZŁAMAĆ i ZDUSIĆ GOSPODARKĘ i EKONOMIĘ kraju MAŁEGO i SŁABEGO aby ZDEMONTOWAĆ Socjalizm – system DLA LUDZI.

  To amerykańscy i żydowscy BURŻUJE i kapitaliści WALCZĄ z Socjalizmem, bo się go BOJĄ, bo gdyby się rozwinął i stał się popularny to ci Burżuje … POTRACILI by swoje majątki.
  Dlatego na całym świecie walczą z Socjalizmem. Socjalizm nie upadł sam z siebie tylko został Zdemontowany przy okazji aby przejąć ZA BEZCEN MAJĄTKI wypracowane rękami naszych ojców.
  A wcale tak nie musiało być.
  Wszystko ZALEŻY od SAMYCH LUDZI.
  Dlatego USA cały czas szczuje wszystkich na Rosję. W Rosji są ogromne bogactwa naturalne i to USA i rządzący tam żydzi chcą DOBRAĆ SIĘ DO tych bogactw Oraz pobudować banki które są z żydowskich rękach i WSZYSTKICH zadłużyć w kredyty na 30-40 lat. TAKA to jest Kapitalistyczna "wolność".

  (a nie żadna "Demokracja" czy "Prawa człowieka"). Ale Rosja nie daje się wykorzystać i podporządkować, bo jest wielka i silna (czy to się komus podoba czy nie) i to się cwaniaczkom amerykańsko – żydowskim się nie podoba. Dlatego tyle nienawiści przeciw Rosji i amerykańska propaganda rusofobii w sieci i w mediach.

 10. Po wojnie w 1945 roku nie było ludzi, było kilkadziesiąt % ANALFABETÓW – chłopów półpańszczyźnianych, mieszkańców czworaków, robotników najemnych i biedniaków na kilku morgach, którzy CZAPKOWALI GARSTCE SZLACHTY, DZIEDZICÓW I KAPITALISTÓW.
  To za tej parszywej "komuny" analfabeci w stali się … PANAMI, a ICH DZIECI PROFESORAMI, ADWOKATAMI, LEKARZAMI, INŻYNIERAMI, MINISTRAMI , DYREKTORAMI, a CO NAJMNIEJ nie DRŻĄCYMI PRZED UTRATĄ pracy robotnikami.
  STALI SIĘ PO PROSTU LUDŹMI.

  Później odżywieni i uczłowieczeni, pozazdrościli najbogatszym tego świata (kapitalistom, utuczonym na wyzysku kolonii, handlu niewolnikami mordowaniu Indian) i też chcieli być najbogatsi i najważniejsi, i w tej złudnej nadziei (otumanieni propagandą Radia "Wolna" Europa, Głosu Ameryki i szefa Kultury Giedroycia) obalali z pomocą CIA realne państwo dobrobytu, czyli PRL , państwo które … ICH UCZŁOWIECZYŁO.

  Obecnie – od 20 lat WYPRZEDAJĄ WSZYSTKO (nie rzadko za "czapkę śliwek")- mówiąc ładnie prywatyzują – i strugają wariatów, UDAJĄC, ŻE WYSKOCZYLI MAGIKOWI Z KAPELUSZA, A CAŁY PRYWATYZOWANY MAJĄTEK … SAM Z SIEBIE SPADŁ Z NIEBA.

  Jako chodzące świadectwo sukcesów komuny (jak p. Fedorowicz) udają , że nie mają z komuną i PRL nic wspólnego . Dziadek czytać i pisać nie umiał i bał się własnego cienia do 1939 roku, a uczłowieczony przez ojca w PRL za sprawą komuny wnuczek jest w swoim mniemaniu panem od czasów Mieszka I.

 11. Zgoda. Socjalizm był haniebny, bo …. tzw. Socjaliści, Rząd ceregielili się z Robotnikami jak ze "śmierdzącym jajkiem". Bo nie wyrzucali … zwykłej hołoty z pracy, a POWINNI ! Tak samo jak to robią w USA na porządku dziennym. Jeszcze raz napiszę, bo nie dotarło do wszystkich: NA PORZĄDKU DZIENNYM. I wcale nie dlatego, ze źle pracujesz. Możesz się komuś nie podobać.
  Bo gdyby zaczęli to robić, zwalniać (co robią na porządku dziennym w kapitalizmie) to zaraz amerykańska propaganda Radio "wolna" Europa podniosłaby krzyk, że to są jakieś absurdy Socjalizmu, że jak to może być, że robotniczy Rząd robotnikom pracę odbiera ? itp.

  Zgoda, był haniebny gdyż Rząd Socjalistyczny dopuścił takich przywódców SoliDurności którzy namówili naród aby ten Rozwalał WŁASNE (!) zakłady/ warsztaty pracy lansując postawę "Im Gorzej tym Lepiej" i NAMAWIAJĄC LUDZI do WARCHOLSTWA, LENISTWA, NIERÓBSTWA itp.
  Sabotowali WSZYSTKO co się tylko dało JEDNOCZEŚNIE obwiniając za wszystko Socjalizm i Rząd. Ludzie/ robotnicy byli oczywiście święci. Winny nieróbstwa, warholstwa, i złodziejstwa narodu/ ludzi winny oczywiście był … Rząd i oczywiście Socjalizm.

  (Zwróć uwagę, że Polacy CAŁY CZAS obwiniają ZA WSZYSTKO Rząd. Dzisiaj także. Jest kilkadziesiąt lat po wprowadzeniu tego upragnionego przez robotników ustroju i co kilka lat Rząd się zmienia, a oni dalej za wszystko obwiniają Rząd. I za jeszcze kilkadziesiąt lat też tak będzie.)

  W Tym Samym Czasie zawsze szeroko uśmiechnięty wujek Reagan (tak, TEN SAM KTÓRY WYCELOWAŁ RAKIETY Z GŁOWICAMI NUKLEARNYMI NA "LINIĘ WISŁA" aby w razie wojny zrobić z Polski Pustynię Nuklearną na 1k lat!) założył na Polskę co? – może pamiętasz – Embargo Gospodarcze! Zgadnij po co? Zapewne chciał dla Ciebie dobrze? Pewnie, kapitaliści to altruiści. Zrobili to po to, żeby ZŁAMAĆ i ZNISZCZYĆ POLSKĄ GOSPODARKĘ, EKONOMIĘ. Aby brakami w zaopatrzeniu CELOWO WYWOŁAĆ NIEZADOWOLENIE SPOŁECZNE i BUNT ! Aby ROZWALIĆ system OD ŚRODKA.

  Oni doskonale wiedzą, że ludzie/naród za braki w zaopatrzeniu będzie obwiniał Rząd (który to nie chciał pokornie kolaborować z Washingtonem i Tel-Awiwem). Gierek pożyczył pieniądze aby po wojnie zbudować w Polsce przemysł, bo przed wojna Polska była nie dość, że krajem TYLKO Rolniczym to jeszcze i BIEDNYM. Była bieda ! Ludzie w czworakach mieszkali. Wielu nie stać było na pójście do lekarza. Był ANALFABETYZM. Ludzie butów nie mieli. Dopiero PO wojnie Gierek ZBUDOWAŁ PRZEMYSŁ, a niektóre gałęzie "OD ZERA".

  Jak robotnicy nie pracowali, a odbierali wynagrodzenia to normalne i oczywiste jest, że towarów nie było. Niestety ale samo się nie wyprodukuje, nie dowiezie i nie sprzeda. W kapitalizmie też nie!

  Socjalizm nie upadł sam z siebie. Zgadzam się z Tobą, że to haniebny system gdyż …. pozwolił robotnikom aby sami go rozwalili (podcinali gałąź na której sami ze swoimi rodzinami siedzieli). Kapitaliści by na to im nie pozwolili.

 12. Nie znalem Edwarda Gierka bo bylem za mlody, ale pamietam jak babcia go chwalila, i mowila "za Gierka to bylo dobrze, to byl dobry czlowiek". I tez powtarzala mi non stop "Chcesz cukierka, idz do Gierka. Gierek ma, to ci da" ale zawsze miala dla mnie jakies slodkosci i przysmaki. Dzisiaj slysze ze strasznie Polske zadluzyl. Dlug to jedno, jek by zostal przy wladzy a rodakom bylo by dobrze, to i z tym dlugiem bysmy dali rade, bo jak jest dobrobyt to ludzie zarabiaja, a szczegulnie Polacy ciezko pracuja i sie nie poddaja. Mysle ze problem nie byl w tym, ze pan Gierek nas zadfluzyl ale z tym co bylo po gierku. Dzisiaj go ludzie krytykuja, ale moja babcia byla bardzo madra osoba i nie mowila by tak o Gierku jesli byl by zly, lub bez sensu pozadluzal Polske. Babcia urodzila sie w Danii na jednej z najpiekniejszych zagrod w tym kraju. W sredniej wielkosci palacyku na takiej wiejskiej zagrodzie nazywanej Hasede Gård. Przyszla wojna i wszystko przepadlo. Babcia zaczynala od nowa, zamiast mieszkac w palacyku w zagrodzie mieszkala w bloku i za gierka udalo jej sie kupic dzialke dzieki ktorej przezylismy (niestety nie wszyscy) stan wojenny i bardzo ciezkie czasy. Niestety moj wojek zostal zamordowany przez pijanego milicjanta, ktory przymusem wyciagnal go z domu od babci na polowanie po czym go zastrzelil w malanowskim lesie a bron schowal pod oltarzem w lokalnym kosciele. Przestepca uciekl do niemiec, i niemcy do dzis zbrodniarza kryja. Subskrybuje juz od dlugieeeego czasu i mnie zastanawia kiedy mi zniknal dzwoneczek i kto i kiedy go odkliknal.. Nie mam w domu intruzow mieszkam sam, to byl You Tube. Prosze sprawdzic czy macie dzwoneczek i subskrybcje.

 13. Gierek byl Polakiem a nie badziorem zydowskim .Czego zydy nie moga mu zapomniec ze chcial Polskiego rzadu a nie OKUPACJI ZYDOWSKIEJ i ludzia zylo sie dobrze ludzie kupowali mieszkania auta dzieci chodzily do normalnych szkol.BANKSTERZY wyjezdzali na urlopy klimatyczne dlatego zydostwo balo sie krasc nie to co dzis kradna i kary nie ma na robactwo zydowskie

 14. Początek piękny, jednak reszta to antykomunistyczna propaganda 🙁
  E: ale dobrze że nie taka jak na np pch- gdzie piszą że gierek to komunistyczny dyktator. Czym więcej będziesz analizował prl i lata 90 to tym bardziej będziesz komunistą

 15. Trochę prawdy w tym jest, jakby nie rewolucja to być może do dzisiaj ludzie jebaliby jako chłopi małorolni u pana szlachcica i chuja by było. Ilu ludzi mieszka do teraz w blokach zbudowanych przez Gierka?

 16. Jak zwykle wszystko dla śląska a Szczecin jak było tak jest czyli rząd ma Szczecin i województwo zachodniopomorskie głęboko w poważaniu.Powiedziałbym pewne słowo na d a nawet ostrzej ale moja kultura osobista mi na to nie pozwala.

 17. "zatrudnił się" – brzmi to tak jak przychodzisz do zakładu pracy i oświadczasz. Zatrudniam się u was, bede jutro o 7.
  youtuberzy … specjaliści … to jest to o czym mówił Trump, "silnej gospodarki nie buduje się na aplikacjach". #PRO100zmoSTU ja pierdole xD

 18. Za Gierka to była paranoja . Lubił jeździć z tak zwanymi gospodarskimi wizytami . Nawet trawę suchą malowano wtedy na zielono by ładnie w tv wyglądała . Wielu młodych ludzi nie pamięta tych czasów ale Polska wtedy przypominała dzisiejszą Białoruś . Było też normalką chlanie od rana w pracy i mówienie czy się toi czy się leży kasa się należy . Korupcja osiągnęła też wtedy gigantyczne szczyty i do dziś się z nią zmagamy . Dziś podobnie zaczyna się stopniowo dziać to samo pod nierządem pislamskim

 19. To ze Edward Gierek pracowal w kopani wegla we Francji przed deportacja do Polski to wiem, ale chetnie dowiedzialbym sie w jakich konkretnie kopalniach soli potasowej zdaniem autora filmu pracowal Edward Gierek. Dziekuje za odpowiedz. Pozdrawiam.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Sprawdź także