CZAR PRL – PACH, ISKIERKA, KONIEC GIERKA MixFakt

 


Jak skończył Gierek? Przekonaj się. Zapraszam.
Like:639
Wyświetlenia:14684
Czas: 10:51
Tagi:
*
 

MixFakthttps://mixfakt.pl/
MixFakt to pozytywny kanał z nowymi i świeżymi ciekawostkami. Staramy się tworzyć codziennie nowe materiały z nie tylko ciekawostkami ale także faktami i mrocznymi teoriami spiskowymi. Zasubskrybuj nasz kanał aby zostać na dłuzej oraz obserwuj na social mediach!

27 KOMENTARZE

 1. To smutna prawda. Każdy go wini a ludzka mentalność wołała ''' czy się stoi czy się leży tysiąc złotych się należy''
  Złe kierowanie zakładami, marnotrawstwo, niegospodarność położyły w gruzach idee wielkiego wizjonera silnej Polski!

 2. Prawdą jest że wziął kredyty lecz majątek przemysłowy przez niego zbudowany został wyceniony przez ekspertów z USA na 360 mld dolarów w 1989 r.Pieniądze pochodzące z jego prywatyzacji zostały rozszabrowane.Stało sie to już w latach 90 tych.

 3. Za Gierka nastąpiła totalna demoralizacja społeczeństwa i to obciąża nie tylko jego, ale i całą ekipę, z tym zjawiskiem, zresztą nieskutecznie, próbował walczyć jego następca, W. Jaruzelski. Pijaństwo, lenistwo i złodziejstwo były na porządku dziennym. W latach 80 XX w pracowałam w firmie polonijnej, pewnego pięknego dnia przyszła do pracy kobieta i zamiast tradycyjnego dzień dobry spytała "co tu można wynieść?", czyli ukraść, gdy usłyszała, że nic to już się w firmie nie pojawiła, z kolei przyjaciółka moich rodziców zapisała się do spółdzielni mieszkaniowej, niestety, zapomniała o partii, gdy się zreflektowała, partię rozwiązano, teraz ma pretensje do L. Wałęsy, że obalił komunę, bo przez niego nie dostanie mieszkania. PRL to smutny okres w naszej historii, czasem bywało śmiesznie, to i ludzie tęsknią.

 4. Powiedzcie mi jedną rzecz – dlaczego Edward Gierek w czasie stanu wojennego był internowany skoro nie należał do Solidarności? Ja tego nie rozumiem. Wyjaśnijcie mi to proszę, bo chce wiedzieć.

 5. gdyby nie komuna i gdyby Polska przyjela plan Marshalla bez represji od ZSRR to bysmy teraz mieli naprawde rozwinieta gospodarke a napewno nie tak zacofana w latach 50-80 w porownaniu do USA czy innych panstw nie-komunistycznych.

 6. Ha ha ha zaciągnął 10 miliardów dolarów i wprowadził kraj w 20 wiek w 90 roku dług wyzerowanie polska samych odsetek spłaciła 50 miliardów dolarów dziś ta oświecona władza zaciągnęła dług wysokości biliona dolarów i mówią że trzeba brać bo wszyscy biorą (Rostowski) . A w tej chwili jesteśmy niczemu innym jak tylko Kolonią ,sami dopowiedzieće czyja !?

 7. Jak pod poprzednim filmem jest nie jeden idiota który twierdzi że Gierkowi powinno się stawiać pomniki, tak jak żyliście na kredyt, dopłacane wczasy, mieszkania za 1zł, to tacy mieli fajnie, ale obecne pokolenie z lat 80 ma przez to biedę mieszka z rodzicami (w tych mieszkaniach od ''Gierka'') zamiast iść na swoje. I jeszcze bierzcie pod uwagę ilu ludzi uciekło z PL żeby pracować w UK,DE itp, masa młodych w wieku produkcyjnym. Ale idiocie wierzącemu w dobro Gierka nie wytłumaczysz, nawet jak mu fakty pokażesz palcem. W sumie nowe pokolenie też nie raz nie lepsze, głosują na tych co im naobiecują hajs za nic, jak by rząd miał swoje pieniądze które rozdane, a człowiek pracujący oprócz siebie i rodziny musi przez to jeszcze utrzymać bandę meneli w mieszkaniach socjalnych.

 8. Chaos jest w tym materiale. Najperw mówisz I tym, że przyjeżdżały wycieczki pod willę w Ustroniu,po czym mówisz (po jakimś czasie, że takową sobie kupił. I druga rzecz, biografia na końcu? Dramat!

 9. Te absurdalne wywody komunistów, którzy wmawiają Polakom, ze komuna odbudowała kraj i wyedukowała ich, gdyby nie było komuny i PRL, to Polacy mieszkaliby w ziemiankach, byliby analfabetami i pasaliby krowy na łąkach! Cały świat umie pisać i budować bez waszych czerwonych nauczycieli.

  Komuna was wyksztalcila? Komuna odbudowala kraj? Komuchy wam nabudowały? Komuchy to wam tylko więzień nabudowały. Zaś majątek narodowy zbudowali ludzie swoją niewolniczą pracą za miseczkę ryżu. A jak się umęczeni ludzie ośmielili upomnieć – co jakiś czas – o dodatkową łyżeczkę ryżu, to im komuniści zorganizowali Poznański Czerwiec 1956, Wybrzeże 1970, Radom 1976, Stan Wojenny 1981! Zawsze możecie pojechać na Kube lub do towarzysza Kima z Korei, gdzie zobaczycie naocznie, jak kończyłby PRL, gdyby towarzysz Wolski przy pomocy sowieckich czołgòw – o co osobiście prosił sowieckich generałòw – ciągnął ten zbrodniczy bajzel dalej!

  ‪Jak nazwać ludzi skazujących i katujących patriotów na smierć, służących ZSRR, współpracujących ze Smiersz i Informacją Wojskową, kapusi i donosicieli, ludzi proszących o interwencję ZSRR, wyprzedających majątek narodowy i media, zakłamujących historię i plujących na historię Polski, gloryfikujących zdrajców, pożyczających pieniądze w Moskwie.‬ 45 lat komuny pod sowieckim butem skutkowało gigantycznym zacofaniem cywilizacyjnym i narodowym, z którego latami będziemy wychodzić. A potem było 25 lat postkomuny, gdzie komuniści i chodzące na pasku ich służb-biznesu-mediów solidaruchy grubej krechy wspólnie budowały kamieni kupę. Wyprzedawali za bezcen, uwłaszczali się za grosze, zawłaszczali państwo, historię, instytucje i dusze ogłupionego całą prawdą 24 narodu.

  Wojna domowa?.. To co działo się w Polsce po 1944 r., było wojną domową wg czerwonych kłamczuchów. To oczywista nieprawda. Z wojną domową mamy bowiem do czynienia, gdy ścierają się ze sobą dwie siły cieszące się sporym poparciem społecznym. Tymczasem walka Żołnierzy Wyklętych z komunistami była walką Polaków z sowieckim okupantem wspieranym przez rodzimych zdrajców. Bez bagnetów Armii Czerwonej komuniści nie utrzymaliby się w Polsce nawet tygodnia. Zostaliby zmieceni przez polski naród.

  WIKI:..,,w 1944 roku, po przejsciu frontu, władze radzieckie rzuciły do likwidacji oddziałów polskich siły równe 3 armiom (!!!): na obszar Litewskiej Socjalistycznej Republiki Radzieckiej skierowano 4 Dywizję Strzelecką Wojsk Wewnętrznych NKWD oraz 17 wydzielonych pułków. Na obszar Białoruskiej Socjalistycznej Republiki Radzieckiej 3 dywizje (6, 7, 10) oraz 4 wydzielone pułki. Do pacyfikacji Polski Lubelskiej użyte zostały: 62, 63 i 64 Zbiorcza Dywizja Wojsk Wewnętrznych NKWD. Początkowo Związek Radziecki ponosił główny ciężar walk z opozycją wobec reżimu komunistycznego w Polsce.

  Sam Władysław Gomułka przyznał w maju 1945 roku, że: ,,nie jesteśmy w stanie walki z reakcją przeprowadzać bez Armii Czerwonej''. Liczba regularnych jednostek Armii Czerwonej stacjonujących w Polsce w latach 1944-1947 wahała się między 200 tysięcy a 3 mln żołnierzy (!!!). Stalin wysłał tu 3 dywizje NKWD, w tym 34-tysięczną 64 Zbiorczą Dywizję Wojsk Wewnętrznych NKWD. Sama 64 dywizja aresztowała 60 tysięcy osób. Kilka innych dywizji NKWD operowało na Kresach Wschodnich, zwalczając antykomunistów po obu stronach nowej granicy polsko-radzieckiej i przekraczając ją według swojego uznania.

  Oddziały NKWD odwołano z czynnej służby w Polsce dopiero w 1947 roku. Do aparatu bezpieczeństwa i wojska Polski Ludowej przysłano tzw. doradców radzieckich. Pewna liczba obywateli radzieckich skierowana została do służby w organach Polski jako tzw. popi (pełniący obowiązki Polaków). W marcu 1945 roku ''popi'' stanowili prawie 53% wszystkich oficerów w siłach zbrojnych Polski Ludowej. W latach 1945-1947 przeniesiono do Ludowego Wojska Polskiego 16 460 oficerów radzieckich. W grudniu 1945 roku 54 na 63 polskich generałów (86%) i 228 z 309 pułkowników (74%) stanowili oficerowie Armii Czerwonej. W sumie oficerowie radzieccy stanowili ok. 40% polskiego korpusu oficerskiego.
  http://niezalezna.pl/24381-zolnierze-niepodleglosci

  "Po przejęciu pełni władzy przez komunistów w Polsce w 1947 roku najważniejszym argumentem dla dalszego przybywanie jednostek sowieckich było rzekome zagrożenie ze strony sił imperialistycznych i odradzającego się zachodnioniemieckiego militaryzmu. Nadal nie do końca uregulowana zachodnia granica kraju na Odrze i Nysie Łużyckiej stanowiła dodatkowe wsparcie propagandy sowieckiej.

  Stanowisko władz partyjnych Polski Ludowej najdobitniej wyrażało oświadczenie Mieczysława Moczara z 28 sierpnia 1948 r.: „Związek Radziecki nie jest tylko naszym sojusznikiem, to jest powiedzenie dla narodu. Dla nas, dla partyjniaków, Związek Radziecki jest naszą ojczyzną, a granic jego nie jestem w stanie dziś określić, dziś są za Berlinem, a jutro na Gibraltarze”. " autorem tego fragmentu wpisu " Mała Moskwa" jest bloger Godziemba

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Sprawdź także