CZARNE DZIURY – FAKTY NIE MITY MixFakt

 


Już coraz więcej wiadomo na temat Czarnych Dziur. Zapraszam. Muzyka: „Fun in a Bottle” Kevin MacLeod (incompetech.com) Licensed under Creative …
Like:1322
Wyświetlenia:29401
Czas: 11:50
Tagi:
*
 

MixFakthttps://mixfakt.pl/
MixFakt to pozytywny kanał z nowymi i świeżymi ciekawostkami. Staramy się tworzyć codziennie nowe materiały z nie tylko ciekawostkami ale także faktami i mrocznymi teoriami spiskowymi. Zasubskrybuj nasz kanał aby zostać na dłuzej oraz obserwuj na social mediach!

46 KOMENTARZE

 1. Foton nie odchyla się dlatego, że ma masę, tylko dlatego, że czasoprzestrzeń jest zakrzywiona. Grawitacja w OTW wynika z zakrzywienia czasoprzestrzeni. Co to są fotony o minimalnej masie? Nie mówi się w ogóle o masie fotonów tylko o ich energii, która jest proporcjonalna do częstotliwości: E=hf. Nie widziałem wzoru na masę fotonu.

 2. hmm … Według mnie, skoro te czarne dziury przyciągają materię i wsysają ją ( do środka ? ) w siebie, więc kiedyś musi utworzyć się tak gęsta masa materii, że powstanie w końcu ciało stałe, jakim na przykład jest planeta… więc czarne dziury to tworzące się planety.. Bo przecież z czegoś muszą się utworzyć i nie sądzę, że z kawałków skalnych , meteorytów zderzających się ze sobą i łączących się lecz właśnie dzięki materii przyciąganej niewyobrażalnie silną grawitacją i procesach, dzięki którym gęstość ów materii w końcu dojdzie do niewyobrażalnej dla nas ilości.

 3. Nie rozumiem jak można się takimi rzeczami nie fascynować, dla mnie jest to fascynujące i poświęcam każdy swój dzień na czytaniu nowinek kosmicznych 🙂 Dla mnie dzień bez przeczytania czegoś astronomicznego lub czegoś z dziedziny astrofizyki jest dniem straconym.

 4. Nie wiem czy ktokolwiek to przeczyta ale zaryzykuje 😉 w prostych równaniach ,  aby obiekt stał się czarną dziurą musi zapaść się w sobie do ściśle nauce znanej wartości oznaczonej jako Promień Schwarzschilda . Dla kuli ziemskiej wynosi od 9 mm , dla gwiazdy wielkości naszego słońca ok 3 km.. Inaczej , gdyby ziemie z całą jej materią ścisnąć do rozmiarów fasoli , obiekt miałby tak silną grawitację że stał by się zjawiskiem grawitacyjnym znanym jako czarna dziura czy horyzont zdarzeń. Dla wszystkich płaskoziemców dodam , że jest to zjawisko całkowicie możliwe we wszechświecie i powszechne ponieważ jak doskonale z podstawówki wiadomo , atom w 99,99% składa się z … niczego. Oczywiście kula ziemska nie zapadnie się w sobie bo ma  absurdalnie małą masę na takie zjawisko ale gwiazda o masie kilkukrotnie większej od Słońca ( już 2,8 do 3 razy wystarczy ) może po ustaniu zjawisk fuzji jądrowych , zapaść się w nieskończoność do jednego punktu pod własnym ciężarem. Zjawisko to posiada gargantuicznie dużą grawitację , może pochłaniać inne obiekty w nieskończoność. Najmasywniesze znane czarne dziury mają masę kilku miliardów mas słońca .  Polecam zerknąć na krótki film poglądowy https://www.youtube.com/watch?v=QgNDao7m41M

 5. Czarna dziura to nie dziura, tylko OBIEKT o bardzo dużej masie, który dzięki swojej masie, ma tak wielką grawitacje, że wszystko przyciąga do siebie, dzięki czemu nabiera masy i jest coraz masywniejszy przy niewielkich rozmiarach za sprawą baaaardzo dużej gęstości, coś jak by zgnieść naszą gwiazdę do baardzo małych rozmiarów. Oczywiście są duże, chciałem tylko podkreślić to, że według naszych wyobrażeń mają zbyt wielką masę jak na swoją wielkość. A jeśli chodzi o fotony to odkryto że światło jest jednocześnie falą i cząsteczką właśnie za sprawą tego, że jest przyciągane przez masywne obiekty, tak jak o tym wspomniałeś.

 6. Najgorszy
  Wyróżniona odpowiedź
  Najgorszy
  7 godzin temu
  stefan debilu naoglądałeś sie jakiś filmów z żółtymi napisami, połączyłeś to ze swoją wiedzą z podstawówki (albo nawet i nie) i jakąś swoją chłopską krzywą logiką, tera pierdolisz capsem jakbyś był jakimś mesjaszem i wybrańcem posiadającym specjalną wiedze z misją uczenia ludzkości a w rzeczywistości jesteś pajacem !
  – OTO KULTURA OSOBISTA POLSKIEGO CHAMA Z WYPRANYM I WYPRASOWANYM MÓZGIEM PEŁNEGO GÓWNA !!!

 7. Wbiłem tutaj nie mając zdania o tym kanale, ale materiał jak dla kompletnego debila. Rozumiem, że nie każdy może wiedzieć wszystkiego o wszystkim ale ktoś taki powinnień czytać przede wszystkim. Czarne dziury nie są niczym prostym, więc siłowe upraszczanie poprzez nie używanie prawidłowych pojęć. BOLI

 8. 3:04 trochę bym się przyczepił do określenia "minimalnej masie i maksymalnej prędkości" bo prędkość światła w próźni jest stała, więc i masa relatywistyczna fotonów w próźni jest stała (w fizyce teoretycznej pojęcie masa relatywistyczna uważa się za błędne ale tu nie będę o tym wspominał bo nie wpływa to nijak na fakty zawarte w filmie).
  Tłumaczenie o nienarodzonych cząstkach też wydaje mi się średnim tłumaczeniem zjawiska fluktuacji pól kwantowych, ale to już moje zdanie głównie.
  Ogólnie merytorycznie świetny film.

 9. Skoro grawitacja jest czymś ala promieniowaniem (np te fale grawitacyjne) da się to rejestrować, w jakieś tam sposoby. Oraz skoro możemy np. orbitować wokół czarnej dziury to znaczy ze musi się z niej wydostawać fala grawitacyjna jezeli byśmy mogli udoskonalić obserwacje grawitacji to moglibyśmy zobaczyć co jest w czarnej dziurze 🙂

 10. "KULA W KULI" JEST PRZED MUZEUM WATYKAŃSKIM https://www.youtube.com/watch?v=cfHN3-YUYWU! WATYKAŃSKA MAFIA Z PAPIEŻEM NA CZELE , WIE WIĘCEJ OD NAS . WIEDZĄ DOSKONALE , ŻE ŻYJEMY WEWNĄTRZ ZIEMI, NA WEWNĘTRZNEJ POWIERZCHNI SKORUPY ZIEMI . ZEWNĘTRZNA CZASZA NA MODELU , TO SKORUPA ZIEMI . WEWNĘTRZNA CZASZA ZWANA PRZEZ NAS NIEBEM JEST ZBUDOWANA Z CZĄSTEK KRZEMU . AMERYKANIE , ABY SIĘ PRZEZ NIĄ PRZEBIĆ , POKRYLI POWIERZCHNIE PROMÓW CERAMICZNYMI PŁYTKAMI , ZE WZGLĘDY NA SZYBKO ROSNĄCĄ TEMPERATURĘ W WYNIKU TARCIA O CZĄSTKI KRZEMU . NIE JEDEN AMERYKANIN I ROSJANIN USMAŻYŁ SIĘ W WARSTWIE KRZEMOWEJ CZASZY. TA CZASZA ZNAJDUJE SIĘ NAD NASZYMI GŁOWAMI ,100 km. OD POZIOMU MORZA . BIBLIJNA NAZWA CZASZY , TO SZKŁO NIEBA , A MY NAZYWAMY NIEBEM . NA NIEJ WYŚWIETLANE SĄ GWIAZDY ( NIE WYKLUCZONE , ŻE TO JEST RETRANSMISJA Z POWIERZCHNI ZIEMI ) KSIĘŻYC , KTÓRY Z SWOIMI FAZAMI JEST TYLKO HOLOGRAMEM , BO JEST OŚWIETLONY OD STRONY PRZECIWNEJ NIŻ ZNAJDUJE SIĘ tzw. SŁOŃCE ( , KTÓRE NIE JEST GWIAZDĄ , LECZ INŻYNIERYJNYM DZIEŁEM ) . TO MOŻNA STWIERDZIĆ PRZY ZACHODZIE SŁOŃCA. ŻE ISTNIEJE TA KRZEMOWA CZASZA MOŻEMY STWIERDZIĆ SAMI OPTYCZNIE . W POŁUDNIE ŚREDNICA SŁOŃCA JEST ZNACZNIE MNIEJSZA OD ŚREDNICY SŁOŃCA O ZACHODZIE . TO EFEKT SOCZEWKOWEGO POWIĘKSZENIA ! W ŚRODKU ZIEMI EGZYSTUJE CYWILIZACJA , KTÓRA NAS STWORZYŁA NA DRODZE GENETYCZNEJ !!! TERAZ GENETYKA TAK SIĘ POSUNĘŁA , ŻE MORZE…..PATRZ LINK : https://www.youtube.com/watch?v=uqkaahr1CTM ………………………………………………………………………………………………………………………………………………………… https://www.google.pl/search?q=plac+%C5%9Bw+piotra+w+watykanie&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwiO-vrb3ZzcAhXiZpoKHWpWAj8QsAQITA&biw=1120&bih=774 POWYŻSZY LINK POKAZUJE ARCHITEKTONICZNE ODZWIERCIEDLENIE PLACU ŚW. PIOTRA . JEGO ARCHITEKTURA ŚWIADCZY TEŻ , ŻE ŻYJEMY WEWNĄTRZ ZIEMI Z DWOMA TECHNOLOGICZNYMI OTWORAMI NA OBU BIEGUNACH SKORUPY ZIEMI !!! PLAC JEST UZUPEŁNIENIEM DO MODELU "KULA W KULI" , KTÓRY NIE POSIADA OTWORÓW NA BIEGUNACH !
  SKORUPA ZIEMSKA POSIADA DWA TECHNOLOGICZNE OTWORY NA BIEGUNACH . POŁUDNIOWY PILNUJĄ AMERYKANIE Z POD ZNAKU USA. , A PÓŁNOCNY PILNUJĄ ROSJANIE . NADMIENIĘ , ŻE ŻADEN SAMOLOT PASAŻERSKI NIE PRZEKRACZA 85 – tego STOPNIA SZEROKOŚCI GEOGRAFICZNEJ PÓŁNOCNEJ I POŁUDNIOWEJ , ZE WZGLĘDU NA ZAKŁÓCENIA PÓL MAGNETYCZNYCH WNĘTRZA ZIEMI Z ZEWNĘTRZNYM POLEM !

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Sprawdź także