Czego nie wiesz o… POWSTANIU WARSZAWSKIM MixFakt

 


Witam was w pierwszym odcinku serii „Czego nie wiesz o…”. Już od jakiegoś czasu chciałem spróbować nowego formatu, w którym zamiast wyliczać do 10-ciu …
Like:11227
Wyświetlenia:225816
Czas: 4:18
Tagi:
*
 

MixFakthttps://mixfakt.pl/
MixFakt to pozytywny kanał z nowymi i świeżymi ciekawostkami. Staramy się tworzyć codziennie nowe materiały z nie tylko ciekawostkami ale także faktami i mrocznymi teoriami spiskowymi. Zasubskrybuj nasz kanał aby zostać na dłuzej oraz obserwuj na social mediach!

20 KOMENTARZE

 1. Czego nie wiem ,że było kpiną wychwalane tylko przez słoiki i Warszawkę bez szkół, jak można o tej totalnej kpinie mówić , ze to najlepsze powstanie, chyba kanałów i chowania się jak szczury a tym czasie tysiące ludności wybijali i gdzie byli Ci powstańcy.

 2. w czasie powstania amerykanie zżucali do części warszawy opanowanej przez powstańców broń,jedzenie,opatrunki. Prawdopodobnie dlatego powstanie trwało tak długo.
  Niektórzy mówią że to Rosjanie wyzwoli li Warszawę prawda jest taka że Polacy zajęli ogromną część warszawy kiedy wybuchło powstanie ruskie wojsko stało po drugiej stronie rzeki.
  W serialu 4 pancerni i pies kiedy wybucha powstanie ruscy wchodzą pod Warszawę w pewnym momencie kiedy chcą przejechać most uderza w ich czołg pocisk i cała załoga trafia do szpitala akurat w tedy kiedy wybucha powstanie prawda jest taka że reżyser że ruscy stali za rzeką i się patrzyli jak my wykrawawiamy się.
  Wracając do histori na terenie polskiej warszawy nie było lotniska więc amerykanie którzy chcieli tam wylądować z wojskami i pomóc polakom a potem na spokojnie ruszyć do Berlina ale stalin się nie zgodził. jakiś czas po tej proźbie czyli już na końcu powstania ruscy poszli dalej po się o bawili że Polacy odbija resztę warszawy i utworzą polskie wojsko i odbija resztę polski , że zdobędą jakieś lotnisko i zaproszom amerykanów potem franców Anglików . ale także jeśli Polacy naprawdę odbija Polskę i nie zgodzą się na przemarsz wojsk ZSRR a wtedy jedyna droga do Berlina bombardowania a wtedy Polacy anglicy francuzi amerykanie po prostu weszli by do niemiec

  I💙POLSKA

 3. Jeśli chodzi o coś ciekawego, to to, że nie wszyscy powstańcy polegli za biało-czerwone barwy – mowa tu o prawdopodobnie najsilniejszym z oddziałów na warszawskiej Starówce w czasie Powstania – 104 Kompania syndykalistów, której barwami rozpoznawczymi była flaga czarno-czerwona (symbol anarchistów). Niestety, mimo swych działań 104 Kompania popadła w konflikt z AK, które chciało ich na siłę wciągnąć do siebie (ponoć delegat AK, kpt. Barry nakazał anarchosyndykalistom w czasie swej wizytacji zmienić barwy oraz nazwę, za co został odprawiony z kwitkiem).

  A teraz – przezywanie anarchistów i zabieranie im zasług za 3.. 2.. 1..

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Sprawdź także