DUNKIERKA – FAKTY NIE MITY MixFakt

 


W 1940 wojska alianckie musiały ewakuować się z Dunkierki. Poznaj historię solidarności ludzi w obliczu piekielnej tragedii.
Like:1261
Wyświetlenia:34764
Czas: 8:37
Tagi:
*
 

MixFakthttps://mixfakt.pl/
MixFakt to pozytywny kanał z nowymi i świeżymi ciekawostkami. Staramy się tworzyć codziennie nowe materiały z nie tylko ciekawostkami ale także faktami i mrocznymi teoriami spiskowymi. Zasubskrybuj nasz kanał aby zostać na dłuzej oraz obserwuj na social mediach!

31 KOMENTARZE

 1. 1. Rozkazy dla BEF przechodziły przez Londyn i jego dowódcę, lorda Gort.
  2. Plan Mansteina powstał na długie miesiące przed incydentem w Mechelen. Również sam incydent nie był bezpośrednim powodem, dla którego Niemcy zmienili wariant, a 12 stycznia to była już trzecia kolejna data ataku, który przesuwano notorycznie od jesieni. Również plany alianckie powstały na długo wcześniej, a przechwycone dokumenty były de facto wyłącznie potwierdzeniem.
  3. Żadne polskie oddziały nie były ewakuowane z Dunkierki.
  4. Autor książki "Legenda Blitzkriegu", bo podejrzewam, że to o niego chodzi, nazywa się Frieser. Nie czytamy tego "Fricer".
  Pozdrawiam.

 2. Witam wszystkich. Z historią nigdy nie miałam szczególnie po drodze dlatego pytam tutaj ponieważ nie mogę znaleźć odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie. Skoro na samej plaży Dunkierki było 400 000 dobrze uzbrojonych mężczyzn to dlaczego zamiast walczyć odesłano ich do domu (kosztem wielu tysięcy z nich)? Wiem, że byli okrążeni, ale sama ich ilość i fakt, że mieli z czego strzelać aż się prosi o lekkie zirytowanie, że tego nie robili. Ustawiali się w kolejkach do ewakuacji dając się bombardować. Nie winię oczywiście zupełnie samych żołnierzy, gdyż oni wypełniali tylko rozkazy. W historii zapisało się tyle oblężeń, które trwały i trwały a oblężeni nawet nie myśleli się poddawać mając zupełnie nikłe szanse z przeciwnikiem i będąc wręcz skazanymi na śmierć prędzej czy później. Spotkałam się z informacją, że żołnierze nie mieli już pożywienia, ale nie wiem czy to mit czy nie. Czy ktoś orientujący się w temacie bardziej niż ja mógłby mi wyjaśnić powody posunięcia się do ewakuacji prawie pół miliona facetów z bronią?

 3. Dunkierka  no nauczka  za to ze zdradzili sojusznika  gdy w Polsce w 39 roku było około 90% wojsk niemieckich to oni nic nie robili potem gdy jakieś 80% wojsk ruszyło na zachód  Francja i UK nie miała szans

  PS.  już niedługo po tym Francja sprzedała się Niemcowi tworząc  państwo satelitarne  i oddając część  Francji a  jak zakończyła się wojna  określili siebie za jednego który walczył z Niemcami jako ruch oporu najskuteczniej ino ze  nikt np. z Francuzów który ukrywał żydów nie zapłacił za to z życiem swoim i najbliższych i nigdy Niemcy tak bestialsko nie traktowali ludności Francuskiej jak ludności Polskiej czy Rosyjskiej

 4. Do polaczków leczących swoje kompleksy zarzucając tchórzostwo Francuzom i Brytyjczykom: ta, tacy z nich byli tchórze, że zabili 45 tysięcy Niemców podczas tej kampanii, zniszczyli setki ich czołgów, w bardzo wielu miejscach walczyli jak lwy, a opór w niektórych punktach linii Maginota trwał do początku lipca.

 5. Jednak mity. Wg danych statystycznych w ewakuacji wzięło udział ok. 600 cywilnych jednostek, ale były one obsługiwane głównie przez personel Royal Navy jako konfiskata wojenna. Małe łodzie był potrzebne aby zabrać ludzi z plaży i dostarczyć ich na niszczyciele i większe jednostki, które mogły zabrać kilkaset osób. Mimo wszystko 2/3 ludzi ewakuowano przez port.

 6. Gdyby wywiazali sie z umow danych Polsce i uderzyli z zachodu na niemcy wojna potrwala by miesiac maksymalnie ale oni nie zrobili tego wiec niech sobie sami podziekuja za straty w ludnosci tchurze i zdrajcy . CWP.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Sprawdź także