Easter Eggs – Tajemnice i Ciekawostki 25: Wiedźmin 3 cz.4 MixFakt

 


Wiedźmin 3 i DLC Serce z Kamienia na STEAM / GOG w dobrej cenie: ➤ Wiedźmin 3: http://g2a.com/r/wili-wiedzmin3steam lub …
Like:6854
Wyświetlenia:245314
Czas: 8:8
Tagi:
*
 

MixFakthttps://mixfakt.pl/
MixFakt to pozytywny kanał z nowymi i świeżymi ciekawostkami. Staramy się tworzyć codziennie nowe materiały z nie tylko ciekawostkami ale także faktami i mrocznymi teoriami spiskowymi. Zasubskrybuj nasz kanał aby zostać na dłuzej oraz obserwuj na social mediach!

48 KOMENTARZE

  1. Śmierć tej baby nawiązuje do Prometeusza, tytana, greckiego Boga-Przodka, który został prawie identycznie skazany za to, że ukradł ogień Heliosowi i przekazał go ludziom. O ile dobrze wiem, to Prometeusz miał tam być przykuty na 13tysięcy lat, tylko ptaki miały wydziobywać mu wątrobę, sprawiając wielki ból na co dzień (bogowie się regenerowali), zaś uwolnił go Herkules, przez przypadek oddając strzał do Cherona – Jednego z Centaurów.

  2. "Piki do boju, miecze w dłoń, Nilfgaardczyka goń, goń, goń!"
    Jest to nawiązanie do pieśni patriotycznej "Żurawiejki", gdzie oryginalny tekst to "Lance do boju, szable w dłoń, bolszewika goń, goń, goń!"

  3. Pieśń trolla w pierwszej ciekawostce jest nawiązaniem do polskiej żurawiejki. Troll śpiewa "Piki do boju, miecze w dłoń! Nilfgaardczyka goń, goń goń!", gdzie w oryginale jest "lance do boju, szable w dłoń! Bolszewika goń, goń goń!" Żurawiejka ta była śpiewana głównie podczas bitwy warszawskiej w 1920 roku. Myślałem, że właśnie tego dotyczy ta ciekawostka. Jestem też zdziwiony, że chyba jestem pierwszym komentującym, który to skojarzył 0_o

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Sprawdź także