FAKE NEWS W POLSCE MixFakt

 


Jak wygląda sytuacja Fake Newsów w Polsce? Zapraszam.
Like:682
Wyświetlenia:11254
Czas: 6:16
Tagi:
*
 

MixFakthttps://mixfakt.pl/
MixFakt to pozytywny kanał z nowymi i świeżymi ciekawostkami. Staramy się tworzyć codziennie nowe materiały z nie tylko ciekawostkami ale także faktami i mrocznymi teoriami spiskowymi. Zasubskrybuj nasz kanał aby zostać na dłuzej oraz obserwuj na social mediach!

34 KOMENTARZE

  1. open society institute czyli fundacja sorosa bandziora który sprzedaje broń w afryce i jednoczesnie wspiera ogrniczenie dostepu do broni w usa i jest udziałowcem fejk gazety wyborczej rzeczywiscie masz rzetelne źródła informacji hehe

  2. Bo Czasem W Krajach Jest Tak Co Się Ludziom Powie To Ludzie Łykają To Jak Małe Baranki Mi FAKE NEWS Nie Grożą Bo Ja Wieże W Co Wierze I Co Czuje A Nie W To Kto Mi Co Powie Najpierw Bardzo Dobrze Sprawdzam A Dopiero Potem Może Uwierzę Jak Sprawdzę Pozdrawiam

  3. Za przeproszeniem, pierdolisz głupoty. Skoro (tfu!) Unia Europejska będzie ustalać co jest fake newsem, a co nie, to wiadomym jest, że w mediach będzie ,,,prawda" najwygodniejsza dla Unii. Coś podobnego mamy w Niemczech albo UK. Ręce same opadają…

  4. Stary, przeciez jak jak unia wprowadzi taka ustawe to znikna wszystkie Twoje filmy i to w najlepszym wypadku, ew. pojdziesz siedziec. W kazdym jest przynajmniej jedno przeklamanie, czesto wynikajace z suchej, nie sprawdzonej "statystyki" :]]]]

  5. Pytanie czy określenie "dezinformacja" nie doprowadzi do tego, że pewni cenzorzy będą cenzurować "coś co wprowadza w błąd", bo będą to np. treści, które nie będą zgodne z ich światopoglądem (jaki by on nie był). Taka dezinformacja była i jest od zawsze i często bardzo trudno ją wyłapać, a granica jest bardzo cienka. Co jeszcze jest propagandą, a co tylko przedstawieniem własnych poglądów i perspektywy? Kto będzie o tym decydował? Bo raczej nie komputer, a człowiek i taka cenzura może być bardzo groźna.
    Fake newsa da się łatwo sprawdzić i zrewidować (zazwyczaj), jeżeli ktoś napisze nieprawdę (według klasycznej koncepcji prawdy tj. prawdziwe jest to co jest zgodne z rzeczywistością, a nieprawdziwe to nie jest zgodne z rzeczywistością) to bez problemu można działać i nie wchodzą tu w grę czynniki subiektywności, bo w tym wypadku prawda jest obiektywna.

  6. Powiedziałbym, że podatność na fake newsy w Polsce nie wynika z niewiedzy a raczej z poglądów ludzi. Nawet świadomi, że jest to fake news wolimy przytaknąć i wmawiać innym że to prawda albo bronić tej "prawdy". Wynika to jedynie z subiektywności ludzi. Przykład konfliktu między wyborcami PiS-u a PO. Nie ważne jak dany news będzie absurdalny, ważne że jest po drodze z naszymi poglądami. Gdy fake nie dotyczy naszych poglądów, to ludzie szybko go rozpoznają i ignorują zwyczajnie.

  7. blockchain i po dezinformacji !Kazdy kto wrzuci fake newsa do blockchaina nie ma ratunku przed wymiarem sprawiedliwości ponieważ zostawił slad który go bezpośrednio namierzy !A tak wszyscy się smieją z bitcoina a to dopiero początek tej technoligii.Np. Gdy politycy coś będą kłamali zawsze bedzie punkt odniesienia…i immunitet pójdzie w pizdu!

  8. Jak ktoś krytykuje żydów, staje się antysemitą. Jak ktoś mówi o rzeczach, które są nie na rękę rządom, to staje się siewcą mowy nienawiści i fake news. Jak pozamykamy media typu: BBC, The New York Times, GW, TVN, PolSzmat, TVPinfo i resztę szmatławców, problem zniknie. edit. Nie zapomnijmy o prasie niemieckiej, typu DeutscheCwele.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Sprawdź także