KRAKÓW W PIGUŁCE – FAKTY NIE MITY MixFakt

 


Warto poznać Kraków, dowiedzieć się wszystkiego na temat tego przepięknego miasta. Zapraszam. MOJE SOCIAL MEDIA …
Like:960
Wyświetlenia:22342
Czas: 9:
Tagi:
*
 

MixFakthttps://mixfakt.pl/
MixFakt to pozytywny kanał z nowymi i świeżymi ciekawostkami. Staramy się tworzyć codziennie nowe materiały z nie tylko ciekawostkami ale także faktami i mrocznymi teoriami spiskowymi. Zasubskrybuj nasz kanał aby zostać na dłuzej oraz obserwuj na social mediach!

46 KOMENTARZE

 1. Kraków jest super. Byłam tydzień temu na weekend i na pewno tam wrócę, bo to piękne i ciekawe miasto. Pewnie będę znów nocować w hotelu Nowa Panorama, bo znajduję się w centrum miasta, więc wszędzie jest blisko. A w pobliżu jest piękny Zakrzówek. Świetne miejsce.

 2. A teraz fakty:
  Miasto założyli i zbudowali niemieccy osadnicy.
  W prawie lokacyjnym Krakowa jest wyraźny zapis o: zakazie osiedlania się w mieście ludności Polskiej.
  Do 1600 roku językiem urzędowym Krakowa był język niemiecki
  Do połowy XVI wieku w kościele Mariackim kazania wygłaszano po niemiecku
  Nazwa "Mariacki" to spolszczenie niemieckiego "Marienkirche"
  W średniowieczu 4/5 studentów w Akademii Krakowskiej stanowili Niemcy (polscy Niemcy)
  Ludność etnicznie polska zaczęła napływać do Krakowa dopiero po zniesieniu poddaństwa.

 3. żadne miasto w Polsce nie ma takiego klimatu wieczorem, jak Kraków. Byłem w wielu dużych polskich miastach – ostatnio w Gdańsku i we wtorek o północy ulice kompletnie puste, na starówce tylko jedna piwiarnia czynna… w Krakowie czy to sobota, czy środek tygodnia – każdy z 460 (słownie: czterystu sześćdziesięciu) klubów i pubów jest czynny I ZAWSZE pełny.

 4. Zapomniałeś dodać że po 22 zamykają publiczne toalety … i gdy młodzi dobrze się bawią to Kraków wszędzie jest osrany zaszczany … noi Majchrowski komuch sprzedaje wszystko co zielone i ustawia przetargi pod niemieckie firmy

 5. "Każdy Krakus targuje się z parkometrem." – to było świetne. 😀 Mieszkam i urodziłem się w Krakowie więc zaznaczę iż uważam, że oszczędność to dobra sprawa, ale sknery to raczej my nie jesteśmy. Z całym szacunkiem, ale nie znam w sumie miasta polskiego, w którym by skąpcy mieszkali w dużej ilości. Co najwyżej można podzielić atrakcyjność społeczną na nastawienie. Wydaje mi się (bez uprzedzeń), że najgorzej ma pod tym względem Łódź lub Warszawa (metro rano wygląda jak transport skazanych), ale nawet tam żyje wielu fajnych ludzi. Dlatego uważam, że takie osądzanie nie ma sensu bo na kogo trafimy to już zależy od naszego szczęścia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Sprawdź także