MAGIA PRZEDWOJENNEJ POLSKI MixFakt

 


Chcesz poznać codzienność Polski sprzed wojny? Zapraszam. Muzyka: Marian Demar sings _Czy pami_tasz t_ noc w Zakopanem__, 1937 MOJE SOCIAL …
Like:1376
Wyświetlenia:36903
Czas: 11:39
Tagi:
*
 

MixFakthttps://mixfakt.pl/
MixFakt to pozytywny kanał z nowymi i świeżymi ciekawostkami. Staramy się tworzyć codziennie nowe materiały z nie tylko ciekawostkami ale także faktami i mrocznymi teoriami spiskowymi. Zasubskrybuj nasz kanał aby zostać na dłuzej oraz obserwuj na social mediach!

48 KOMENTARZE

 1. Pojedynki wyjątkowo debilny pomysł. Byle osiłek który jakoś doszlusował porucznika, mógł wyzwać na pojedynek zdolnego inteligentnego oficera, znającego się dowodzeniu wojskiem, ale słabszemu w szermierce, i go zabić albo doprowadzć do wydalenia ze służby. Nic dziwnego że armia IIRP wyglądała jak wyglądała.

 2. Magią polski przedwojennej było bezrobocie, wyzysk w fabrykach, smród, brud, analfabetyzm, fatalne warunki bytowe, ogromne skurwysyństwa, których najpierw dopuszczała się pierdolona endecka władza, a potem jebana sanacja. Do tego głód na wiejskich terenach na wschodzie oraz ciągłe konflikty etniczne podsycane przez sanację i endecję. Ach, no i strzelanie do robotników, których zabito znacznie więcej niż przez cały okres PRL. Taka była II RP, czyli pierdolona kurewka, która nigdy powstać nie powinna.

  Dobrze, że zdechła.

 3. Dla ciekawych, jakie filmy (fragmenty) zostały użyte w tym odcinku, przedstawiam listę 🙂
  00:0109:19 – Filmy dokumentalne przedstawiające życie ówczesnej Warszawy (nakręcone m.in przez amerykańskiego reportażystę Juliena Bryana). Można je znaleźć m.in na kanale Warszawa Przedwojenna.
  09:1910:20 – Fragment filmu "Kłamstwo Krystyny" z 1939 – widzimy taniec Lody Halamy, przedwojennej aktorki i tancerki.
  10:2010:52 – Fragment filmu "Kobiety nad przepaścią" z 1938 – widzimy taniec Nory Ney (na pierwszym planie) oraz innych aktorek oraz tancerek (m.in Jadwigi Andrzejewskiej czy Tamary Wiszniewskiej).
  10:5211:38 – Film dokumentalny (jeden z tych, które można znaleźć również na kanale Warszawa Przedwojenna)

 4. Bieda była tylko ci co po salonach śmigali mieli co wrzucić do gara plus dniówka po 12h dla fizycznych. Polecam poczytać Grzesiuka jak Polska wyglądała i jak była przygotowana do wojny.

 5. Wrocław, wtedy Breslau, to nie była II RP… Bzdur tu sporo, ale to o pojedynkach bije wiele. Poczytaj sobie kto miał zdolność honorową, bo nie był to prawie każdy. Poza tym były one nielegalne. Poza tym za złotówkę? Wątpliwe. Bo było to dość dużo kasy wtedy. Zwłaszcza dla tych co chodzili na jarmarki. A 13 w USA ma się dobrze do dziś.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Sprawdź także