NAJWIĘKSZA BITWA INDIAN (CUSTER I BITWA NAD LITTLE BIGHORN) MixFakt

 


Była to największa zwycięska bitwa indian amerykańskich w historii. Zapraszam. Muzyka: Western wild west music _ Cowboys music _ American West music …
Like:540
Wyświetlenia:10826
Czas: 9:16
Tagi:
*
 

MixFakthttps://mixfakt.pl/
MixFakt to pozytywny kanał z nowymi i świeżymi ciekawostkami. Staramy się tworzyć codziennie nowe materiały z nie tylko ciekawostkami ale także faktami i mrocznymi teoriami spiskowymi. Zasubskrybuj nasz kanał aby zostać na dłuzej oraz obserwuj na social mediach!

28 KOMENTARZE

 1. Błąd za błędem. Np. Siedzący Byk i Szalony Koń , nie musieli wyprowadzać swoich Siuksów po cichu z rezerwatu ponieważ, oni byli koczownikami całorocznymi i cały czas żyli własnym tradycyjnym stylem życia, ignorowali całkowicie agencje i zarządzenia białych, nawet ich atakowali, mordowali, w odróżnieniu od Siuksów koczowników sezonowych, którzy zimę spędzali w w agencjach rezerwatu, a wiosną opuszczali je, żeby wędrować z koczownikami całorocznymi, na zimę znowu wracali do agencji.
  W czasie bitwy nad Little Big Horn, większość Siuksów mieszała na stałe w rezerwacie, skupiając się wokół agencji wodzów:Cętkowanego Ogona (Siuks Brule) czy Czerwonej Chmury (Siuks Oglala).
  Indianie w czasie bitwy mieli dużo nowoczesnych powtarzalnych karabinów, które lepiej sprawdzały się w walce na krótki dystans, miału przede wszystkim większą szybkostrzelność.
  Gen. Custer prawdopodobnie nie przegrałby bitwy, gdyby oddział Benteena i majora Reno przyszły mu z odsieczą.
  Kolejny kompromitujący błąd to stwierdzenie,ze "Była to największa zwycięska bitwa indian amerykańskich w historii", bo największym zwycięstwem nad US Army, odniesionym przez rdzennych mieszkańców USA była bitwa nad Wabash 1791
  Generalnie ten film to taka opowieść, baśń, luźno oparte na faktach.

 2. Dlaczego mówisz o gen. Sheridanie że to Irlandczyk, a o Custerze nie mówisz że to Niemiec?
  Poza tym tyle błędów i przeinaczeń w tak krótkim filmiku dawno nie widziałem, idziesz na rekord? Jeśli robisz filmik o czymś to najpierw poczytaj kilka książek na ten temat, zastanów się co i jak itd. a przestaniesz robić z siebie debila, a i mieszać w główkach młodzieży przestaniesz, bo Oni ( widzę po komentarzach i łapkach) biorą te Twoje produkcje za prawdę objawioną.

 3. 4:03 " INDIAŃSCY ZWIADOWCY ostrzegali go "
  no tak właśnie wyglądała ameryka północna , indianie zwalczali indian od 1000c leci , to potem kontynuowali zwalcznie , tylko że jedni walczyli dla anglików drudzy dla francuzów a jeszcze inni dla amerykanów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Sprawdź także