OTTO VON BISMARCK – FAKTY NIE MITY MixFakt

 


Posłuchaj fascynującej opowieści o człowieku, który zjednoczył Niemcy. Zapraszam. Muzyka: „Minima” Kevin MacLeod (incompetech.com) Licensed under …
Like:849
Wyświetlenia:20217
Czas: 10:21
Tagi:
*
 

MixFakthttps://mixfakt.pl/
MixFakt to pozytywny kanał z nowymi i świeżymi ciekawostkami. Staramy się tworzyć codziennie nowe materiały z nie tylko ciekawostkami ale także faktami i mrocznymi teoriami spiskowymi. Zasubskrybuj nasz kanał aby zostać na dłuzej oraz obserwuj na social mediach!

35 KOMENTARZE

  1. Z tą stabilizacją i pacyfizmem to trochę przesadziliście. To co zrobił z Francuzami przerodziło się później w zemstę Francji na Niemcach po IWŚ…a tym samym przyczyniło do IIWŚ. Był militarystą (jak to Prusak) i fanatykiem epatowania siłą. No i szkoda że pominęliście zupełnie wątek państw okupowanych (zwłaszcza Polski) i jego polityki. niby o tym wiadomo…ale… Ciekawy jest też wątek ubezpieczeń społecznych.

  2. "Bijcie Polaków, ażeby aż o życiu zwątpili. Mam wielką litość dla ich położenia, ale jeżeli chcemy istnieć, to nie pozostaje nam nic innego, jak ich wytępić." Otto von Bismarck w liście to siostry, marzec 1861.

  3. Nie możemy się bratać z Niemcami, bo nam zrobią takiego kulturkampfa że się sami ze sobą nie pozbieramy.
    Ach, i Bismarck nie chciał niszczyć Austrii tylko Francę, i to dlatego nie została. ona (Austria) tak źle potraktowana.
    Bismarck w Austrii widział sojusznika.
    Jego poczynania nadały kształt dalszej polityce Niemiec, co widać na przykładzie IWŚ, tj. Rzesza i Austrowęgry przeciwko reszcie Europy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Sprawdź także