PADEREWSKI – POCZĄTKI MixFakt

 


Jaki był Paderewski w dzieciństwie i jak wyglądały jego początki? Zapraszam. Muzyka: „Fun in a Bottle” Kevin MacLeod (incompetech.com) Licensed under …
Like:240
Wyświetlenia:4003
Czas: 10:20
Tagi:
*
 

MixFakthttps://mixfakt.pl/
MixFakt to pozytywny kanał z nowymi i świeżymi ciekawostkami. Staramy się tworzyć codziennie nowe materiały z nie tylko ciekawostkami ale także faktami i mrocznymi teoriami spiskowymi. Zasubskrybuj nasz kanał aby zostać na dłuzej oraz obserwuj na social mediach!

13 KOMENTARZE

  1. Bardzo ciekawy odcinek 🙂
    Życze byś jak najszybciej zdobył 100 tys. subów
    I może następny niech będzie o Dmowskim, a potem o Wincentym Witosie albo może o Walerym Sławku.

  2. W jednym z wywiadów Paderewski opowiadał jak w jego domu pojawił się fortepian. Mianowicie, gdy przyszedł z ojcem do sklepu z instrumentami, rodzic usadził go przy pianinie, aby wypróbował instrument, wtedy z zaplecza wyszedł syn właściciela, słuchał przez chwilę gry małego chłopca i stwierdził, że dla takiego talentu, pianino to za mało. Ojciec przyznał, że chętnie synowi kupiłby fortepian, ale nie ma tyle pieniędzy. – w takim razie dam mu za darmo – oświadczył syn właściciela i to był ten instrument, na którym mały Ignacy uczył się grać. Sprzedawca instrumentów miał rację, bo z czasem i ten fortepian nie wystarczał, ale od niego zaczęła się kariera. Dodam jeszcze, że sklep z instrumentami należał do rodziny żydowskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Sprawdź także