PARADOKS FERMIEGO MixFakt

 


Dlaczego raczej nie spotkamy kosmitów? Zapraszam. Do filmu zainspirował mnie kanał Kurzgesagt, gdzie można obejrzeć o wiele lepszy film w wersji …
Like:8060
Wyświetlenia:244566
Czas: 13:30
Tagi:
*
 

MixFakthttps://mixfakt.pl/
MixFakt to pozytywny kanał z nowymi i świeżymi ciekawostkami. Staramy się tworzyć codziennie nowe materiały z nie tylko ciekawostkami ale także faktami i mrocznymi teoriami spiskowymi. Zasubskrybuj nasz kanał aby zostać na dłuzej oraz obserwuj na social mediach!

41 KOMENTARZE

 1. Cały problem z tymi poziomami rozwoju jest taki, że niekoniecznie muszą następować po sobie we właściwej kolejności.
  Technologia pozwalającą na manipulację rzeczywistością nie musi być związana z lotami między-galaktycznymi. Może też istnieć civ. która zdominuje jakąś ilość układów ale nigdy nie będzie zainteresowana 100% kontrolą ich energii.

 2. Skąd Ty te liczby wziąłeś chłopie bo nic się kupy nie trzyma. 400mld gwiazd – każdemu ziarenku piasku przypada 10 tysięcy. haha , na samej plaży w Sarbinowie jest więcej ziarenek piasku

 3. 5:00 Już odpowiadam gdzie są wszyscy kosmici.
  Jedno tylko pytanie. Czy jak masz za ścianą sąsiada który leje swoją żonę i dzieci, robi ciągłe awantury to idziesz do niego się z nim poznać, spotkać ?
  No to teraz już wiesz, wiecie gdzie są wszyscy kosmici. Omijają ta planetę pełną wojen i nienawiści szerokim łukiem. A ci do których przychodzą gdy nawet czasami się wygadają
  że widzieli kosmitów są wyśmiewani i oczerniani. Przeważnie przyjazne związki są poufne i intymne więc …. Już wiecie o co kaman ?

 4. Jednej prostej opcji nie zakłada nikt, Wszechświat jest symulacją, więc nie widzimy kosmitów bo to tak jakby simsy mieli zobaczyć programistów, którzy ich stworzyli. Nie widzimy także determinizmu czyli realnego wpływu na nas i wszystko co nas otacza. Dlatego Wszechświat jest tak surowy ponieważ jest sztuczny i nie ma żadnej potrzeby przetrwania czegokolwiek. Jest eksperymentem odtwarzanym przez obcą inteligencję, w rzeczywistości, która prawdopodobnie w niczym nie przypomina naszej. Skąd bowiem jakiekolwiek życie w tak surowej przestrzeni? To nie ma żadnego sensu. Ktoś musiał zapoczątkować je z… zewnątrz. A to jest możliwe tylko jeśli jest to symulacja. Po co życie miałoby podbijać Wszechświat, albo czerpiąc ową energię z gwiazd żyć miliardy lat w ekstazie skoro dawno to już ma miejsce. To co ludzie nazywają Bogiem jako przyczynę powstania Wszechświata nie jest zwyczajnie Bogiem tylko obcą inteligencją. Więc scenariusz, w którym pierwotna rzeczywistość istniała prawdopodobnie potoczył się niezliczoną ilość czasu przed wielkim wybuchem. Po co w ogóle miałaby istnieć materialna wizja nieśmiertelności? To nie ma żadnego sensu. Bo nieśmiertelność to nie tylko kwestia samego trwania wiecznie, to kwestia też wiecznych zasobów, wiecznego środowiska, co z wieczności skoro rozpada się środowisko co ktoś będzie wiecznie żył w próżni?

  Więc w ogóle ludzie naiwnie myślą, że Wszechświat stworzył ich, nie Wszechświat stworzył życie, a to, że ludzie wygrali KONKURS ewolucji to znaczy, że ktoś ten konkurs z premedytacją zapoczątkował. Oznacza to też, że twórcy życia mają obojętne podejście do życia w kosmosie. Nie zależy i nie zależało im na przetrwaniu dinozaurów i wymarłych gatunkach. Więc owa wygrana to tylko pozorna, za miliard lat możemy być pogrzebani tak samo. To teoretycznie nikt tego konkursu wygrać nie może, co jest dowodem, że jest to tylko GRA. Więc skoro nie zależy to znaczy, że taki mają plan. Po prostu bawią się nami. Są nawet dowody, że ludzkość jest celowo blokowana wystarczy spojrzeć na konstrukcję własnego ciała. Niby wszystkim zarządza mózg, a w rzeczywistości jest odwrotnie to mózgiem zarządza ciało. Kto tworzy zęby, włosy, oczy? Własny organizm to znaczy, że organizm posiada wszelkie tajemnice, czyli teoretycznie gdyby materia władała sama sobą to jeśli ktoś mi utnie rękę powinna odrosnąć dokładnie tak samo jak włosy. To nie jest żadna sztuka organizm powstaje z niczego z poboru materii i energii z otoczenia. Więc teoretycznie ciało ma zdolność formowania się we wszystko, ta sama fizyka stworzyła giganty co mikroorganizmy więc tajemnica owa zapisana jest w "oprogramowaniu" danej istoty. Dlaczego jedni rodzą się niscy, drudzy wysocy, skąd się biorą cechy? To są właśnie programy i gdyby materia nie była softwarem to by była w stanie robić sama ze sobą wszystko. Mózg powinien mieć zdolność "życia" jak we śnie przecież rzeczywistość interpretuje mózg, halucynacje, sny dowodzą tego, że możemy być wirtualnie Bogami i widzieć co chcemy, to jednak nie działa nie da się zmusić mózgu, że oto jedziesz nie starym Punto tylko najnowszym Ferrari, powinniśmy zamykając oczy móc doświadczać czego tylko chcemy bo doświadczanie zależy od mózgu, on jest jednak skonstruowany w sposób przyczynowo-skutkowy to znaczy, że szczęścia nie można sobie zwizualizować tylko trzeba spełnić X przyczyn. A przecież we śnie śni o czym chce i to jeszcze nie mamy żadnego wpływu co śnimy, kto więc ma wpływ? Program! Determinizm. Musimy DOŚWIADCZAĆ empirycznie bo na tym zależy twórcom życia, co więcej związali oni je nierozerwalnymi regułami takimi właśnie jak czerpanie tlenu i zamiana w CO2 dlaczego umieramy po 5 minutach braku tlenu? Skoro tak naprawdę gdybyśmy byli materią dawno powinniśmy czerpać energię wprost ze słońca. Gdyby tak jednak stworzono życie nie byłoby ewolucji. Gdybyśmy nie żarli roślin i zwierząt nie mieszałoby się DNA, a na tym najwidoczniej im zależy.

  Ewolucja to kolejny ciekawy dowód, ma wzorzec postępu czyli w jakiś tajemniczy rzekomo sposób życie przetrwało wszystkie kataklizmy i przekształca się, a jednocześnie nie da się wyobrazić czegoś takiego mamy rok 2018 i pytanie dlaczego to co jest możliwe teraz nie stało się 2000 lat temu? Dlaczego np. Ferrari Enzo nie zaprojektowano w 1950 roku skoro było to wtedy również możliwe. To samo dowodzi strzałka czasu, nad którą głowią się naukowcy, skoro czas płynie tylko w jedną stronę to znaczy, że dla nas jest po prostu ODTWARZANY. Cokolwiek byśmy nie robili musimy zdać sobie sprawę, że żyjemy… w nie swoim świecie. I realizujemy w rzeczywistości cele istot, które udają, że ich nie ma tak samo jak ludzie podłączają kamerkę pod zwierzęta żeby obserwować ich życie. Innymi słowy rozmiary, rozszerzanie, skomplikowanie Wszechświata wcale nie jest przypadkowe. Zauważcie na sprzeczność ludzie sami obserwują, że Wszechświat jest skonstruowany wrogo wobec życia, kto więc chciałby umieszczać tu życie w innym jak nie eksperymentalnym celu?

  Prawdziwa rzeczywistość musi być A) Całkowicie zdewastowana i istnieją w niej już tylko formy życia sztuczne czyli maszyny, stąd ktoś symuluje coś czego sam nie zna i nie widział, albo B) od zawsze nie nadawała się do życia w takiej formie i jesteśmy tylko wyobrażeniem czegoś co nigdy nie istniało tak samo jak np. my sami tworzymy obiekty science fiction np. Saurona czy gwiezdne wojny i statki kosmiczne, a przecież nie widzieliśmy tego na oczy. A takowy nie istnieje. Nadajemy więc rzeczom, których nigdy nie było realny obraz. To samo z Bogiem jakim cudem ktoś wierzy w Boga, hiper hiper potężnego i inteligentnego skoro nie pojmuje, że nie da się bardziej zepsuć Wszechświata. Więc albo ktoś nie potrafił inaczej co jest dowód, że nie jest Bogiem, albo ktoś z premedytacją to robi co również dowodzi, że nie jest Bogiem.

  Po co ludziom akwarium z rybkami? Czy rybki gdyby myślały nie widziałyby w człowieku Boga? Bóg coś tworzy? Bóg niczego nie stworzył. Wszechświat czy istnieje? Jak to istnieje przecież nic na tym świecie nie było nigdy A) takie samo, B) w tym samym miejscu, C) w tym samym czasie. To oznacza, że Wszechświat wcale nie istnieje tylko płynie, przestanie istnieć, tak samo my nie rodzimy się i nie umieramy bo statystycznie BARDZIEJ NIE ISTNIEJEMY NIŻ ISTNIEJEMY. Mówimy więc Wszechświat, ale nic przez czas nie jest takie samo, to znaczy, że Wszechświat jest co sekundę inny. To samo z waszym życiem nie jesteśmy tym kim byliśmy mając 5 lat, 10, 20, 50 itd. Jesteśmy codziennie kimś innym. Zasypiając umieramy, wstając rodzimy się na nowo. Przeszłość nie istnieje prawda? Przyszłość także, a teraźniejszość po ułamku sekundy jest już przeszłością. Co więc ktokolwiek stworzył? Nic. To co stworzył nie ma znamion fizyczności bo się rozpada. Stworzył symulację. My też tworzymy. Czy ktoś nazywa się Bogiem bo narysował świat gry? Czy malarz nie jest Bogiem względem obrazu? Różni się to tylko tym co znaczy stworzyć COŚ z NICZEGO. Tymczasem nie ma dowodu na to by kiedykolwiek to co widzimy powstało z niczego inaczej jak powstał obraz na monitorze. Nie widzimy punktów pikseli tylko złożony obraz. Czy kury gdyby myślały nie chciałyby się uwolnić od ludzi? Tak to właśnie działa. Ktoś z premedytacją określił prędkość światła, jest ona stała jak wszystkie inne wartości bo jest cyfrowa, to samo prędkość i sposób ewolucji te ograniczenia są właśnie dowodem symulacji. Ziemia to WIĘZIENIE. Takie samo jak granice akwarium, można z niej uciec tylko po co? Do innego akwarium – więzienia? Twórcy nie stworzyli takich rozwiązań dla życia. Tak samo jak ludzie nie kupują akwarium po to by na drugi dzień rybki wypuścić do morza.

  Dowody świadomości są niezliczone, mózg niesprawny nie widzi nic, nawet samego siebie co jest kolejnym dowodem, że widzenie, czucie, zmysły zależą wyłącznie od sprawności maszyny, a nie tego czy wszechświat jest zielony czy niebieski. Z każdą kroplą alkoholu świadomość jest inna, aż do nieprzytomności (śmierci świadomości). Każda substancja, narkotyk działa na mózg bo mózg to maszyna. Ba nawet sam mózg ma własne narkotyki zwane potulnie hormonami. Nie potrafimy jednak adrenaliny wyprodukować bo chcemy, tylko musi zaistnieć przyczyna.

 5. a może żyjemy w międzygalaktycznych igrzyskach śmierci gdzie w każdej galaktyce są załóżmy 4 cywilizacje, i ostatnia która przetrwa ma tą galaktykę tylko dla siebie? xDD

 6. a może krótkość, małostkowość i bezcelowość życia sprawia, że żadna cywilizacja nie zjednoczyła się żeby podbić kosmos, bo ważniejsze było dla każdej jednostki, żeby napchać bebzon i kupić plazme, lcd, led czy inny telewizor większy niż ma somsiad? bo jak nie możemy się dogadać, żeby kraj budować w dobrobycie to jak mamy statki kosmiczne budować?

 7. Z tego co widzę po postach to tzw. człowiek jest tak głupi i nie mający zielonego pojęcia o kosmosie i dołączając ten film to się zesramy za nim naprawdę poznamy drobinkę wszechświata!!!!Człowiek rekompensuje sobie swoją nie wiedzę głupimi żartami!

 8. To my jesteśmy kosmitami na pożomie rozwój cywilizacji brakuje nam 1000 lat ziemskich do poziomu człowieka myślącego pozytywnie 👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻✊🏻👍🏻

 9. Ciekawy film, ja myślę, że ze wszechświatem jest tak jak z życiem, na naszej planecie. Mamy ponad 7 mld istot ludzkich jednak nie ma dwóch identycznych, o tych samych liniach papilarnych itd. Dlatego myślę, że Ziemia jest jedyna w swoim rodzaju, nawet jeśli są planety podobne do naszej to właśnie różnice a nie podobieństwa dyskwalifikują istnienie na nich życia w formie jaką my uznajemy jako forma życia.

 10. Mamy większe problemy. Tak się rozwijamy, że zaczęliśmy się cofać. Ze złotej ery weszliśmy w epokę poprawności politycznej i wpychania tęczowych flag w dupę i to jest "postęp". Jeśli inne cywilizacje w podobny sposób dochodzą to jakiegoś punktu technologicznego i potem wypierają swoje wartości to nie dziwota, że dalszy postęp technologiczny jest niemożliwy. Postęp zawsze szedł w parze z pewną ideologią, potrzebami i wartościami. Czego potrzebuje inteligent wyprany z tego wszystkiego? Najlepiej pokazują to prymitywne maszyny wyprane z emocji. To idealny przykład socjopatii, który nie wiedzieć czemu nie skupia się na postępie tylko na przykład na znęcaniu się na zwięrzętach czy ludziach. Socjopaci raczej nie są zainteresowani postępem lecz szukaniem w sobie emocji. Jak więc pogodzić wiarę z postępem? Z ateistycznego "postępowego" punktu widzenia to nie może iść w parze. Paradoksalnie każdy krok w przód jest krokiem w tył, dlatego zamiast mieszkać na marsie ważniejsze jest to ile mamy płci i komu przypierdolić za to, że nie myśli jak reszta poprawnych politycznie "postępowych ludzi".

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Sprawdź także