PIŁSUDSKI – BRAWUROWA UCIECZKA [część pierwsza] MixFakt

 


Czy wiesz ile miał Naczelnik rodzeństwa? A może wiesz o jego brawurowej ucieczce? Przekonaj się kim był Józef Piłsudski. Oto część pierwsza z czterech.
Like:1402
Wyświetlenia:30168
Czas: 9:2
Tagi:
*
 

MixFakthttps://mixfakt.pl/
MixFakt to pozytywny kanał z nowymi i świeżymi ciekawostkami. Staramy się tworzyć codziennie nowe materiały z nie tylko ciekawostkami ale także faktami i mrocznymi teoriami spiskowymi. Zasubskrybuj nasz kanał aby zostać na dłuzej oraz obserwuj na social mediach!

38 KOMENTARZE

 1. Marszałek nie był twórcą legionów. Nie był nawet ich pomysłodawcą. "Tylko strzelić sobie w łeb" powiedział na wiadomość o legionach a potem … świetnie je wykorzystał. Legiony zawdzięczamy galicyjskim politykom. Potem legiony zostały zawszone jak mawiał Piłsudski. Źródłem zawszenia była NKN [Naczelny Komitet Narodowy – politycy galicyjscy], Departament z Sikorskim na czele i Komenda Legionów zwana przez legionistów KCmendą z von Zagorskim [Zagórski[]. Kiedy legiony stały się "modne" zaczęli ci wszarze tworzyć na tyłach stanowiska dla znajomych króliczka. Sypały się gwiazdki a żołnierzy w brygadach szlak na dekowników trafiał. A więc legionista "legioniście" nierówny.

 2. Skonczcie z tym mitem, komuna sie skonczyla. Pilsudski to taka wczesna wersja bolka do odkłamania! Kolejny czerwony bandyta i miernota, kreował się na bohatera i zniszczył opozycje i pisarzy to co sie dziwić

 3. Mądry człowiek, szkoda że popadł w konflikt z Tadeuszem Rozwadowskim, trzeba brać z niego przykład (i tak, z prezesa też).
  Tak odbiegając od tematu to ta muzyka zawsze kojarzy mi się z nagraniami z 11/09/2001.
  swietny materiał (jak zwykle) oraz Pozdrowionka da Ciebie i rodzinki.

 4. To kret! Agent niemiecki zdrajca Polski !
  Nie był Polakiem a litwinem żydowskiego pochodzenia.
  Bandyta nielegalnie zdobywał pieniądze na działalność socjalistyczną.
  W końcu ucieka z pola bitwy Warszawskiej .
  Nie legalnie krwawo dokonuje zamachu stanu.
  I to nie koniec jego nikczemności!

 5. ta "dalekowzroczność" tz inwestowanie w kawalerię konną i wstrzymanie rozwoju wojsk pancernych do 35r obsadzanie nieodpowiednich ludzi na ważne stanowiska, więźniowie polityczni jak T. Rozwadowski który opracował plan z 1920r. ludzie go kochali rozumiem, ale nikt nie zdaje sobie sprawy że był dyktatorem..

 6. Należało by dodać, że był agentem japońskim (1905-1906), austriackim (1917) i niemieckim (1918-1920). Trzeba było dodać jak "bohatersko" zachował się podczas Bitwy Warszawskiej (powiedział, że wojna jest przegrana, złożył dymisję, na szybko wybrał jeden z planów bitwy, które przygotował gen. Rozwadowski, a potem wyjechał na Podgórze do rodziny zostawiając stolicę z przekonaniem, że to konieć. Na prawdę wieliki bohater…) , jak likwidował swoich przeciwników, jak zniszczył gospodarkę polską, jak zgodził się otworzyć Berezę Kartuską. Warto było wspomnieć, że sanacji i Pisudskigo wiekszość obywateli II RP delikatnie mówiąc nie lubiła go. Umniejszał rolę prawdziwych bohaterów wystarczy poczytać o prawdziwych bohaterach Dmowskim lub gen. Rozwadowskim. Nie był on żadnym strategiem ani taktykiem (ledwo udał mu się napad pod Bezdanami). Był też nazywany bandytą spod Bezdan.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Sprawdź także