PSY DO SAMEGO KOŃCA (+TEKSTY+RECENZJA+) MixFakt

 


Film zna każdy, jego początki były trudne, ale za to aktorzy nie zawiedli. Dlaczego warto wrócić do tego filmu? Zapraszam. MOJE SOCIAL MEDIA …
Like:856
Wyświetlenia:13522
Czas: 11:47
Tagi:
*
 

MixFakthttps://mixfakt.pl/
MixFakt to pozytywny kanał z nowymi i świeżymi ciekawostkami. Staramy się tworzyć codziennie nowe materiały z nie tylko ciekawostkami ale także faktami i mrocznymi teoriami spiskowymi. Zasubskrybuj nasz kanał aby zostać na dłuzej oraz obserwuj na social mediach!

36 KOMENTARZE

  1. [10:02]-[10:16] "W ostatnich 25 latach "Psy" okazały się być jednym z niewielu filmów zdolnych osiągnąć taki status (zdolnym do wywołania ogólnonarodowej debaty o kondycji wspólnoty, znacznie wykraczającej poza łamy debaty krytyków filmowych – przyp. red. ). W ich towarzystwie można by postawić jeszcze "Dług", "Katyń" albo "Pokłosie".

    Pozwole się nie zgodzić z autorem z dwoma ostatnimi tytułami "Katyń" i "Pokłosie". "Dług" owszem wywołał społeczne poruszenie. Natomiast "Katyń" jest to przyzwoity (jak na Wajdę) film. Ale z perspektywy czasu dość przeciętny, niecharakterystyczny i nijaki. Podobnie z resztą jak "Pokłosie", którego duży rozgłos wziął się głównie z antysemickiej nagonki medialnej jego pierwszoplanowego aktora Macieja Stuhra. "Pokłosie" – film dobry, natomiast w pamięć specjalnie nie zapada.

    Najgłośniejsze przed "Długiem" 1999 były rzeczywiście "Psy". Chociaż "Nic śmiesznego" 1996 oraz "Sztos" 1997 bardzo cenię, to nie wywołały te filmy debaty narodowej. Po "Długu" 1999 było: "Wesele" 2004, "Plac Zbawiciela" 2006, "Dom zły" 2009, "Drogówka" 2013.

    W annały filmowej polskiej debaty można by jeszcze próbować zaliczyć "Dzień świra" 2001 i "Wszyscy jesteśmy chrystusami" 2006.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Sprawdź także