RFN CZY NRD – FAKTY NIE MITY MixFakt

 


Poznaj jak wyglądały pierwsze lata dwóch niemieckich państw. Zapraszam. Muzyka: Krupp und Krause (West German Pro-GDR Song) Kundschafterlied (1986) …
Like:1160
Wyświetlenia:32871
Czas: 11:6
Tagi:
*
 

MixFakthttps://mixfakt.pl/
MixFakt to pozytywny kanał z nowymi i świeżymi ciekawostkami. Staramy się tworzyć codziennie nowe materiały z nie tylko ciekawostkami ale także faktami i mrocznymi teoriami spiskowymi. Zasubskrybuj nasz kanał aby zostać na dłuzej oraz obserwuj na social mediach!

42 KOMENTARZE

 1. Niemcy se ojebali mnóstwo drogocennych rzeczy i chuj to przez Anglie i Ameryke jestemśy biedniejsic niż zachód zdradzili nas i sprzedali komunistycznej Rosji w porównaniu do Niemców nie czuje żadnego żalu zamast tego do Angli i Ameryki mega bo nas sprzedali powiedzeni Strzeż się przyjaciół bo przed wrogami sam sie obrnisz się sprawdza " a tu pytanie retoryczne czy bardziej by bolało żeby od kogoś kogo prawie nie znasz dostać nóż w pelcy czy od przyjaciela?

 2. Film ciekawy jak wszystkie dotychczasowe ale głos lektora, jego akcent i barwa głosu bardzo denerwująca. "Trizoniiiiii, bizoniiiiiiiiiii, NRDeeeeeeee. Pozdrawiam

 3. Your videos are amazing! As always, well done. I grew up in Warsaw and my brother’s dream and mine was to get across the wall to W Berlin. We could see from the east side the Alex Springer’s building…and keep dreaming.

 4. I za rospętanie 2óch najkrwawszych konfliktów światowych Niemcy dzisiaj pouczają wszystkich jak ma wyglądać demokracja, chcą wpływać na politykę innych państw w tym Polski posiadając swych pezpośrednich przedstawicieli, kontrolowanych wrogów a ludzie którzy tego nie pamiętają i niechce wiedzieć do czego Niemcy doprowadziły, uważają ich dzisiaj za autorytet a tam Amerykanie 40 lat pompowali dolary a Ruscy w nas Marksa i Engelsa więc jaka to jest sprawiedliwość, cytując tutaj klasyka. A jeśli ktoś myśli że to nie ma znaczenia dzisiaj co Niemcy zrobiły nam to jest ignorantem, polsko jesycznym Niemcem albo zwyczajnie idiotą.

 5. Film super jak zawsze, należy tylko podkreślić że mówisz błędnie o RFN w latach 50 gdyż wtedy nazwa brzmiała NRF, wiem o tym bo RFN był dopiero od 1970 roku😋 może i szczegół ale tam właśnie tkwi diabeł 😎 Pozdrawiam

 6. Mnie ciekawi jedno, jak do Berlina Zachodniego docieral sprzet ciezki alianckiego wojska?
  Co do Berlina jest taka ciekawostka, Berlin mial byc wyodrebniony jako jednostka panstwowa nie tylko po stronie zachodniej, rowniez sowiecka czesc Berlina miala miec staus odrebnej jednostki panstwowej wzgledem reszty przyszlego terytorium DDR.

 7. Nie wiem jak i gdzie szukasz materiałów na swoje filmy ale są one wspaniałe dla młodego pokolenia i ci starsi mogą sobie przypomnieć jak to było.
  Teraz upadek muru berlinskiego poprzedzony SOLIDARNOŚCIĄ w Polsce – poprosze 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Sprawdź także