SŁOWNIK PRL-u (CZĘŚĆ DRUGA) MixFakt

 


Oto kolejna część słownika przedstawiającego terminologię z czasów PRL-u. Zapraszam. MOJE SOCIAL MEDIA https://www.facebook.com/PRO100ZMOSTU/
Like:1408
Wyświetlenia:48037
Czas: 8:54
Tagi:
*
 

MixFakthttps://mixfakt.pl/
MixFakt to pozytywny kanał z nowymi i świeżymi ciekawostkami. Staramy się tworzyć codziennie nowe materiały z nie tylko ciekawostkami ale także faktami i mrocznymi teoriami spiskowymi. Zasubskrybuj nasz kanał aby zostać na dłuzej oraz obserwuj na social mediach!

24 KOMENTARZE

  1. Przed magnetofonem taśmowycm (szpulowym) Grundig był magnetofon Tonette i Melodia (oba o zawrotnych cenach i kiepskiej jakości). Dopiero magnetofony na licencji Grundig stanowiły znaczący skok technologiczny.

  2. "Lody o kształcie sześcianu…". Nie mam pojęcia, co miał na myśli autor. Takich lodów nie było. Lody Calypso miały kształt prostopadłościanu – i lody na patyku o takim kształcie można kupić do dzisiaj.

  3. Tak drobny handlarz… na chuj komu 300kg cukru co miesiąc?! U nas braki w cukrze były w spółdzielni wioskowej przez pierdolonych bimbrowników i lichwiarzy, którzy sprzedawali potem za 3x większą cene, a potem jak królowie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Sprawdź także