STAROŻYTNY NFZ (czyli jak leczono w starożytności) MixFakt

 


Przysięga Hipokratesa i co dalej? Kim byli pasterze odbytu? Jeśli chcesz znać początki medycyny, jak leczono objawy miłości i czym myto zęby to zapraszam.
Like:1173
Wyświetlenia:28180
Czas: 10:30
Tagi:
*
 

MixFakthttps://mixfakt.pl/
MixFakt to pozytywny kanał z nowymi i świeżymi ciekawostkami. Staramy się tworzyć codziennie nowe materiały z nie tylko ciekawostkami ale także faktami i mrocznymi teoriami spiskowymi. Zasubskrybuj nasz kanał aby zostać na dłuzej oraz obserwuj na social mediach!

23 KOMENTARZE

  1. Odpierniczcie się od wielkiego, genialnego neopitagorejskiego filozofa greckiego Apolloniusza, który dla hellenizmu był tym, czym Sakya dla buddyzmu, Lao-Tzu dla taoizmu, a Jezus dla chrześcijaństwa.

    Należący do czołowych klasycznych pisarzy epoki Cesarstwa Rzymskiego Flawiusz Filostratos – obywatel rzymski pochodzenia helleńskiego, w zachowanej do dziś w całości jako jeden z nielicznych zabytków starożytnej prozy, napisanej po attycku biograficznej powieści pt. "Żywot Apolloniusza z Tiany" kilkakrotnie tłumaczonej na język polski, będącej głównym źródłem nt. życia tego filozofa – daje jednoznaczne świadectwo, iż mędrzec ten był zdecydowanym przeciwnikiem ofiar nie tylko z ludzi, ale też ze zwierząt i został niesłusznie oskarżony z motywów politycznych. Warto powiedzieć, iż w tym samym czasie o składanie podobnych ofiar oskarżano bez podstaw również chrześcijan i inne nowe religie, które odrzucały bałwochwalczy kult cesarski. Kto powtarza dokładnie te same kalumnie, które zbrodniczy cesarz Domicjan rozgłaszał na temat tego filozofa – ten albo nie zna należycie źródeł na temat jego życia i bez namysłu powiela i rozpowszechnia błędne przekazy, albo też świadomie i z rozmysłem kłamie.

    Apolloniusz uzdrawiał chorych, wypędzał złe duchy, uczył zasad pitagorejskiej geometrii, stoickiej moralności i uczciwego życia, w tym propagował też zdrowy wegetariański tryb życia, jak również podróżował do Indii, gdzie nauczył się zasad filozofii jogi od braminów. W Carogrodzie aż do zburzenia miasta przez Turków stały figury apotropaiczne autorstwa Apoloniusza, które skutecznie chroniły mieszkańców przed plagą moskitów i zarazą malarii oraz przed myszami i szczurami. Apolloniusz podróżował po całym świecie znanym Grekom i Rzymianom, w tym po bursztynowym szlaku. We wnętrze wzgórza Wawel, gdzie obecnie stoi zamek krakowski, wmurował kamień podarowany mu przez braminów w Indiach, obecnie znany jako czakram wawelski.

  2. Cytowanie przez Korwina wynikow badan naukowych dotyczacych kobiet strasznie was razi? Znaczy ze musialby zaczac klamac i opowiadac ze jest inaczej niz w badaniach i statystyce byleby sie tylko przypodobac? W sumie wtedy taki klamca bylby prawdziwym politykiem…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Sprawdź także