TOP 5 Największych Zarzutów wobec Disneya (2/2) MixFakt

 


W tym odcinku m.in. przekazy podprogowe, symbolika szatana i rasizm… a to wszystko w bajkach Disneya. Miłego oglądania 🙂 Nie zapomnij ocenić filmu i dać …
Like:1032
Wyświetlenia:24162
Czas: 2:57
Tagi:
*
 

MixFakthttps://mixfakt.pl/
MixFakt to pozytywny kanał z nowymi i świeżymi ciekawostkami. Staramy się tworzyć codziennie nowe materiały z nie tylko ciekawostkami ale także faktami i mrocznymi teoriami spiskowymi. Zasubskrybuj nasz kanał aby zostać na dłuzej oraz obserwuj na social mediach!

24 KOMENTARZE

 1. Moim zdaniem najleprzym starym filmem dosneya jeśli chodzi o morał jest Piękna i Bestia. Mimo iż ten miał zamek i kase, a jego wygląd wsztstkich odstraszał to właśnie jego wnętrze sprawiło że Bella go pokochała takim jakim był…Chodzi mi konkretnie o charakter Belli. Nie była typową szmatą lecącą na urodę i kase tylko na intelekt i charakter. A jej relacja i zauroczenie Bestią pokazywana jest stopniowo i pokazuje że potrafiła wybrać między miłością a pięknem partnera. Wiadomo jest kilka problemów z tym filmem ale uważam że jeśli chodzi o stare filmy Disneya to był to prawdziwy przełom bo morał poprzednich bajek disneya brzmiał np
  – jesteś biedna? Ale seksowna? Więc orzeń się z bogatym ksiwxidm żyj w luksusie i sraj na biedaków z którymi spędziłaś życie
  – Ten seksiak ci się podoba? No to na co czekasz?! Łap gościa już pierwszego dnia i przed ołtarz! Przecież co cię obchodzi jego osobowość? Nie potrzebujesz randek.
  Także morał o szukaniu piękna wewnątrz ludzi i zmienianiu ich na leprze dzięki sile miłości jest naprawdę ładny i jest pewnym przełomem jeśli chodzi o disneya. Kopciuszek, Śpiąca Królewna i Śnieżka? Nie zbyt pouczające. Ewentualnie Mała Syrenka gdzie Ariel nie zakochuje się z powodu wyglądu Eryka ale pod wpływem fascynacji jego kultury i życia ludzi… chociaż wyszła za niego w wielku 16 lat o czym jest mowa na początku filmu przy jej rozmowie z ojcem (mam 16 lat nie jestem dzieckiem!) A wkródce po ślubie 16 miała już dziecko więc.. .?

 2. Nie zgadzam się z zarzutem co do,, Pięknej i Bestii", gdyż w tamtym momencie Bella zdała sobie sprawę że swoich uczuć ( co jest normalne w kryzysowych sytuacjach) i Bestia musiała się zmienić, ponieważ inaczej by nie przeżyła z powodu odniesionych ran.

 3. Dziwi mnie, że w zarzucie 9 nie wspomniałeś o filmie "Fantasia", gdzie sprawa zaszła tak daleko, że w wydaniach od gdzieś tak lat 80' nie uświadczymy w ogóle jednej postaci – Sunflower. W animacji ogólnie pojawia się dużo centaurów, zaś wspomniana postać była czarnoskórą służącą, przedstawioną karykaturalnie i jeśli by się dobrze przyjrzeć, to bardziej jest połączeniem podobnego do małpy człowieka z osłem lub mułem, a nie koniem. Na YouTube można znaleźć porównanie oryginalnych scen z tymi z współczesnych wersji na DVD czy kasety, jednak Disney uparcie twierdził (i zapewne dalej twierdzi, nie spotkałam się z informacją o zmianie stanowiska), że Sunflower nigdy nie istniała

 4. Quasimoda mi żal, ja bym na miejscu Esmeraldy wybrała właśnie jego, bo on ją kochał i naraził życie żeby ją ratować. A Febus to idiota, nie lubię go, on powinien oddać Esmeraldę Quasimodowi, wtedy bym go polubiła i to by było szlachetne. On by to zniósł, miałby to w dupie tak naprawdę. A Bestia mi się bardziej podoba jako bestia, a potem jest wychudzonym wymoczkiem.

 5. Jakoś nigdy nie słyszałam przed rozpoczęciem jakikolowiek bajki Disneya " Opowieść oparta na faktach" ani niczego podobnego. Satry to postać z greckiej mitologii a Tummnus jest postacią z książki na podstawie któreż zrobiono film. Co do przekazów podprogowych to już naprawdę. Nie wiem kto zobaczył tę gołą babę na plakacie Króla lwa ale jeśli ją zobaczył to sam ma kosmate myśli i wszystko tylko z jednym mu się kojarzy.

 6. Seriously? Satyr nawiązujący do szatana? Ludzie greckich mitów nie znają? Disneya nie ma co oskarżać o Tumnusa – to była ekranizacja książki, więc zarzut można mieć do autora książki jak i do dwuznacznego myślenia ludzi – ten film oglądałam wiele razy i ani razu nie myślałam, że ta scena mogłaby mieć inne znaczenie… "Pocahontas" – jakby nie patrzeć jest to bajka, którą oglądają dzieci w różnym wieku, więc logiczne raczej jest to, że film kończy się szczęśliwie, nikt nie umiera i wszyscy żyją w zgodzie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Sprawdź także