W niewiedzy strach: Dziady MixFakt

 


W obecnym XXI w. mamy do czynienia z wieloma podziałami – czy to z kręgu politycznego, społecznego, jak i religijnego. Ten ostatni charakteryzuje się dużą …
Like:1425
Wyświetlenia:28025
Czas: 3:36
Tagi:
*
 

MixFakthttps://mixfakt.pl/
MixFakt to pozytywny kanał z nowymi i świeżymi ciekawostkami. Staramy się tworzyć codziennie nowe materiały z nie tylko ciekawostkami ale także faktami i mrocznymi teoriami spiskowymi. Zasubskrybuj nasz kanał aby zostać na dłuzej oraz obserwuj na social mediach!

27 KOMENTARZE

  1. A z tymi dyniami to nie było coś o jakimś Jacku i irlandzkich imigrantach? 😀 "Jack nie miał zbytniego zamiłowania do uczciwego zarabiania pieniędzy i preferował raczej alternatywne metody wzbogacania się, nie wyłączając gry w karty, zakładów czy zwykłych oszustw. Jego ofiarą miał paść również sam szatan.

    Po śmierci Jack z wiadomych przyczyn do nieba wpuszczony nie został. Ale podobnie było z piekłem (według najbardziej popularnych wersji legendy Jackowi za pomocą podstępu udało się uwięzić szatana, który w zamian za uwolnienie musiał przysiąc, że nigdy nie zabierze sprytnemu oszustowi duszy). Krążąc pomiędzy niebem a piekłem, Jack do oświetlania drogi miał tylko płonący kawałek węgla umieszczony w wydrążonej rzepie.

    Gdy irlandzcy imigranci przybyli do Ameryki, rzepa uległa zamianie na rdzenne warzywo Nowego Świata – dynię. I od tego czasu latarnia na Halloween ma formę świecącej wydrążonej dyni."

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Sprawdź także