W niewiedzy strach: Dziady MixFakt

 


W obecnym XXI w. mamy do czynienia z wieloma podziałami – czy to z kręgu politycznego, społecznego, jak i religijnego. Ten ostatni charakteryzuje się dużą …
Like:1425
Wyświetlenia:28025
Czas: 3:36
Tagi:
*
 

MixFakthttps://mixfakt.pl/
MixFakt to pozytywny kanał z nowymi i świeżymi ciekawostkami. Staramy się tworzyć codziennie nowe materiały z nie tylko ciekawostkami ale także faktami i mrocznymi teoriami spiskowymi. Zasubskrybuj nasz kanał aby zostać na dłuzej oraz obserwuj na social mediach!

27 KOMENTARZE

  1. A z tymi dyniami to nie było coś o jakimś Jacku i irlandzkich imigrantach? 😀 "Jack nie miał zbytniego zamiłowania do uczciwego zarabiania pieniędzy i preferował raczej alternatywne metody wzbogacania się, nie wyłączając gry w karty, zakładów czy zwykłych oszustw. Jego ofiarą miał paść również sam szatan.

    Po śmierci Jack z wiadomych przyczyn do nieba wpuszczony nie został. Ale podobnie było z piekłem (według najbardziej popularnych wersji legendy Jackowi za pomocą podstępu udało się uwięzić szatana, który w zamian za uwolnienie musiał przysiąc, że nigdy nie zabierze sprytnemu oszustowi duszy). Krążąc pomiędzy niebem a piekłem, Jack do oświetlania drogi miał tylko płonący kawałek węgla umieszczony w wydrążonej rzepie.

    Gdy irlandzcy imigranci przybyli do Ameryki, rzepa uległa zamianie na rdzenne warzywo Nowego Świata – dynię. I od tego czasu latarnia na Halloween ma formę świecącej wydrążonej dyni."

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bądź na bierząco!

2FaniLubię
10ObserwującyObserwuj
291ObserwującyObserwuj
15ObserwującyObserwuj
52SubskrybującySubskrybuj

Sprawdź także