WĘGIEL – TWARDE FAKTY MixFakt

 


Co wiesz na temat węgla i górnictwa? Zapraszam.
Like:1025
Wyświetlenia:41232
Czas: 11:52
Tagi:
*
 

MixFakthttps://mixfakt.pl/
MixFakt to pozytywny kanał z nowymi i świeżymi ciekawostkami. Staramy się tworzyć codziennie nowe materiały z nie tylko ciekawostkami ale także faktami i mrocznymi teoriami spiskowymi. Zasubskrybuj nasz kanał aby zostać na dłuzej oraz obserwuj na social mediach!

27 KOMENTARZE

  1. Fajnie by było, gdybyśmy wybudowali elektrownie atomową. Mielibyśmy MASE korzyści. Głównie bombę atomową czy mniejsze wydatki na prąd. A ten węgiel co można jeszcze wykopać to bym wykonał go i sprzedał innym krajom. A połowę pieniędzy zainwestowałbym w armię

  2. Po raz kolejny nie do końca są wszystkie fakty. Dzięki restrukturyzacji górnictwo w Polsce zaczęło wreszcie przynosić dochody. O błędach i złodziejstwie byłego rządu nie będę pisał. Jednak czy nie zastanawiające jest to, że niemieckie firmy chciały wykupić nasze "nierentowne" kopalnie? Pytanie dlaczego były nierentowne a teraz przynoszą zysk? Z wieloma państwowymi spółkami jest podobnie. Przynosiły straty a teraz przynoszą spory zysk.

  3. W Polsce były nie rentowne kopanie bo POgówno kradło. Np jak była nadwyżka to przeznaczano ją na premie dla prezesów kopalni którzy byli ludkami POgówno Teraz że PISogówno chce dojechać poprzedników to nie kradnie, z dwóch powodów. 1 sami krzyczeli i opisywali jak Pogówno okrada itd wiec sami nie zaczną bo głupio wyjdzie a 2 to że tamci wykorzystali wszystkie możliwe sposoby okradania. Ale nie będę się rozpisywał bo po co. I tak w Polsce jest więcej patoli których pisgówno przekupiło 500plus itd. Więc nigdy w tym pięknym kraju dobrze nie będzie dla ludzi tworzących ten kraj.

  4. III RP wykonczyła celowo kopalnie, bo gornicy,jedyna teraz zorganizowana siła robotników, byli zagrożeniem dla rządzących,jako jedyni do dziś mogą zorganizowaç znaczące protesty,a jest ich coraz mniej…panstwo w l. 90 tych celowo zanizało ceny węgla,nawet poniżej cen światowych,aby zamykać "nierentowne" kopalnie. Kasa na restrukturyzacje była marnowana lub kradziona przez rozbudowaną otoczkę i administrację.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Sprawdź także