WĘGRY – FAKTY NIE MITY (część pierwsza) MixFakt

 


Historia Węgier jest fascynująca zaś kraj ma bardzo wiele do zaoferowania. Zapraszam na pierwszą część o Państwie Węgierskim. MOJE SOCIAL MEDIA …
Like:2759
Wyświetlenia:138510
Czas: 12:50
Tagi:
*
 

MixFakthttps://mixfakt.pl/
MixFakt to pozytywny kanał z nowymi i świeżymi ciekawostkami. Staramy się tworzyć codziennie nowe materiały z nie tylko ciekawostkami ale także faktami i mrocznymi teoriami spiskowymi. Zasubskrybuj nasz kanał aby zostać na dłuzej oraz obserwuj na social mediach!

20 KOMENTARZE

  1. Z ta przyjaznia to mit.Moze rzady zawsze sie dogadywali ale zwykli Wegierscy ludzie wcale nie darza nas takim uwielbieniem jak nam sie wydaje.Zwykli Polacy sobie wymyslili ze to przyjaciele i propaguja to w internecie.Wegrzy tego nie robia w stosunku do nas.Ogranijcie sie.

  2. Info o "rusi zakarpackiej jest qrewską, stalinowsko-hitlerowską dezinformacją! !!
    Od Kijowa do Odessy byl LECHISTAN aż do 1772r. Jeszcze w 1848 roku to były TERENY POLSKIE wy cwele QREWSKIE!!! Oddajecie ukrainę żydom!!!

  3. PiS-owsko-moskiewskie pierdziu pierdziu. Autor pierdzieli o gulaszu a nie mówi nic o tym, że Orban wykończył opozycyjne media na Wegrzech i zmierza w strone putinowskiej Rosji. Wegrzy nigdy sie nie pozbyli tęsknoty za komuną, w ogóle są nieszczęśliwi bo cały czas tęsknią do Węgier sprzed traktatu z Triagnion. Post-sowiecki nieszczęsliwy kraik, w ogóle nie pasujący do Polski. Moim zdaniem cała ta "grupa Wyszehradzka" jest w ogóle bez sensu bo zrzesza kraje nie zwiazane ze sobą, tzn. Polska tam nie pasuje – jest za duza i ma inna historię. nasz "heritage" to raczej Litwa, Białoruś, Ukraina a oni nieszcześnicy niech sie tam zrezszaja w kręgach smutnych wspomnień dawnej chwały która już nigdy nie powróci razem z Austrią.

  4. Dobry wieczör.Hunowue to my Scytowie, a Awarowi zmiejili im jezyk, a tzw czarnogliwy, zmienili rzådy- patrz Eddie Slowianin Leh na yt. Z tym najezdzaniem na nas samych to zaborcy nam wpajali. a spojrzec na innych to… O to ze w Polsce så najnizsze place w UE – O UE sie nie "troszczy"? Lechici zasiedlili duzå czesc Skandynawi co ukrywa uniwesytet w Uppsala- Co intersujåce robione badanie genetyczne pokazaly ze albo 1/4 – 1/2 a nawet 2/3 ma te same geny co w aktualnej Polsce , Wszytkie artyfakty znalezione podczas wykopalisk archeologicznych miaja pochodzenie od NAS, ostatnia fala zasiedlenia pomiedzy 8 a 10 wiekiem- a wiec co zrobiono – NIGDZIE tego nie opublikowano- przypadkiem dowiedzialem sie o tym sluchajåc wykladu polskiego archeologa co znal profesora z Uppsala polskiego pochodzenia. Eddi Slowianin Leh polecam. PAWEL SZYDLOWSKI na you tube. Historia Polski i Lechii, Kronika Polska Wincenty Kadłubek i Imperium Lechitów https://www.youtube.com/watch?v=1KPKq7jjYgg , Leszek III Ariowist – opisywany przez Juliusza Cezara władca Germanów – Lechitów. Germania według Rzymian obejmowała wszystkie ludy nie podlegające ich władzy na północ od naddunajskiej Panonii i na wschódchód od Renu. W pierwszym wieku naszej ery, Publiusz Korneliusz Tacyt, w swojej „Germanii” wyjaśnia: „Marsowie, Gambrywiowie, Suebowie, Wandyliowie (…) to imiona prawdziwe i starożytne; (…) nazwa Germania jest świeża i nadana niedawno, ponieważ Germanami nazywali się niegdyś ci, którzy pierwsi przekroczyli Ren i wypędzili Gallów, dziś zwani Tungrami”.http://rudaweb.pl/index.php/2016/08/06/leszek-szwagier-cezara/Kronika Czeska i Ausburska (Niemcy). Lechici, Wandale, Polacy zaludnili całą Germanię aż po Westfalię. https://books.google.pl/books?id=uZoAAAAAcAAJ&printsec=frontcover&hl=pl&source=gbs_ge_summary_r&cad=0#v=onepage&q&f=false Germania, w której władcą był Ariovistus. https://en.wikipedia.org/wiki/Pannonia#/media/File:Costantino_nord-limes_png.PNG Ariovist był Swewem. Według powyższej kroniki Czeskiej jest to lud Polaków/Lechitów. https://pl.wikipedia.org/wiki/Ariowist Leszka III Ariowista opisują także nasi kronikarze: Długosz w rocznikach, Bogufał w kronice Lechitów i Polaków (obecnie pod nazwa kronika wielkopolska), Miorsz, franciszkańska kronika Dzierżwy i inni. https://polona.pl/item/522737/19/ Historyja Polski o Leszku III https://books.google.pl/books?id=BI1KAAAAcAAJ&pg=PA36&lpg=PA36&dq=leszek+iii+juliusz+cezar&source=bl&ots=MNULqO8dhn&sig=Z1sKnneYabksuF43sFxVvZP62G0&hl=en&sa=X&ved=0ahUKEwiD29v0 Pozdrawiam i zycze wszystkim szczescia. Ps Projekt Syriusz na yt i Zderzak Lagiewki, Projekt Venus Pl, auto na wode.

  5. Stefan Batory to chyba najsłynniejszy Węgier jakiego znamy. A tak przy okazji ostatnie 200-300 lat w Europie to ciagły rozpiździel tyle energi w piach , gdyby nie ten ciągłe konflikty to dziś żylibyśmy 3x lepiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Sprawdź także