WĘGRY – FAKTY NIE MITY (część pierwsza) MixFakt

 


Historia Węgier jest fascynująca zaś kraj ma bardzo wiele do zaoferowania. Zapraszam na pierwszą część o Państwie Węgierskim. MOJE SOCIAL MEDIA …
Like:2759
Wyświetlenia:138510
Czas: 12:50
Tagi:
*
 

MixFakthttps://mixfakt.pl/
MixFakt to pozytywny kanał z nowymi i świeżymi ciekawostkami. Staramy się tworzyć codziennie nowe materiały z nie tylko ciekawostkami ale także faktami i mrocznymi teoriami spiskowymi. Zasubskrybuj nasz kanał aby zostać na dłuzej oraz obserwuj na social mediach!

20 KOMENTARZE

  1. Z ta przyjaznia to mit.Moze rzady zawsze sie dogadywali ale zwykli Wegierscy ludzie wcale nie darza nas takim uwielbieniem jak nam sie wydaje.Zwykli Polacy sobie wymyslili ze to przyjaciele i propaguja to w internecie.Wegrzy tego nie robia w stosunku do nas.Ogranijcie sie.

  2. Info o "rusi zakarpackiej jest qrewską, stalinowsko-hitlerowską dezinformacją! !!
    Od Kijowa do Odessy byl LECHISTAN aż do 1772r. Jeszcze w 1848 roku to były TERENY POLSKIE wy cwele QREWSKIE!!! Oddajecie ukrainę żydom!!!

  3. PiS-owsko-moskiewskie pierdziu pierdziu. Autor pierdzieli o gulaszu a nie mówi nic o tym, że Orban wykończył opozycyjne media na Wegrzech i zmierza w strone putinowskiej Rosji. Wegrzy nigdy sie nie pozbyli tęsknoty za komuną, w ogóle są nieszczęśliwi bo cały czas tęsknią do Węgier sprzed traktatu z Triagnion. Post-sowiecki nieszczęsliwy kraik, w ogóle nie pasujący do Polski. Moim zdaniem cała ta "grupa Wyszehradzka" jest w ogóle bez sensu bo zrzesza kraje nie zwiazane ze sobą, tzn. Polska tam nie pasuje – jest za duza i ma inna historię. nasz "heritage" to raczej Litwa, Białoruś, Ukraina a oni nieszcześnicy niech sie tam zrezszaja w kręgach smutnych wspomnień dawnej chwały która już nigdy nie powróci razem z Austrią.

  4. Dobry wieczör.Hunowue to my Scytowie, a Awarowi zmiejili im jezyk, a tzw czarnogliwy, zmienili rzådy- patrz Eddie Slowianin Leh na yt. Z tym najezdzaniem na nas samych to zaborcy nam wpajali. a spojrzec na innych to… O to ze w Polsce så najnizsze place w UE – O UE sie nie "troszczy"? Lechici zasiedlili duzå czesc Skandynawi co ukrywa uniwesytet w Uppsala- Co intersujåce robione badanie genetyczne pokazaly ze albo 1/4 – 1/2 a nawet 2/3 ma te same geny co w aktualnej Polsce , Wszytkie artyfakty znalezione podczas wykopalisk archeologicznych miaja pochodzenie od NAS, ostatnia fala zasiedlenia pomiedzy 8 a 10 wiekiem- a wiec co zrobiono – NIGDZIE tego nie opublikowano- przypadkiem dowiedzialem sie o tym sluchajåc wykladu polskiego archeologa co znal profesora z Uppsala polskiego pochodzenia. Eddi Slowianin Leh polecam. PAWEL SZYDLOWSKI na you tube. Historia Polski i Lechii, Kronika Polska Wincenty Kadłubek i Imperium Lechitów https://www.youtube.com/watch?v=1KPKq7jjYgg , Leszek III Ariowist – opisywany przez Juliusza Cezara władca Germanów – Lechitów. Germania według Rzymian obejmowała wszystkie ludy nie podlegające ich władzy na północ od naddunajskiej Panonii i na wschódchód od Renu. W pierwszym wieku naszej ery, Publiusz Korneliusz Tacyt, w swojej „Germanii” wyjaśnia: „Marsowie, Gambrywiowie, Suebowie, Wandyliowie (…) to imiona prawdziwe i starożytne; (…) nazwa Germania jest świeża i nadana niedawno, ponieważ Germanami nazywali się niegdyś ci, którzy pierwsi przekroczyli Ren i wypędzili Gallów, dziś zwani Tungrami”.http://rudaweb.pl/index.php/2016/08/06/leszek-szwagier-cezara/Kronika Czeska i Ausburska (Niemcy). Lechici, Wandale, Polacy zaludnili całą Germanię aż po Westfalię. https://books.google.pl/books?id=uZoAAAAAcAAJ&printsec=frontcover&hl=pl&source=gbs_ge_summary_r&cad=0#v=onepage&q&f=false Germania, w której władcą był Ariovistus. https://en.wikipedia.org/wiki/Pannonia#/media/File:Costantino_nord-limes_png.PNG Ariovist był Swewem. Według powyższej kroniki Czeskiej jest to lud Polaków/Lechitów. https://pl.wikipedia.org/wiki/Ariowist Leszka III Ariowista opisują także nasi kronikarze: Długosz w rocznikach, Bogufał w kronice Lechitów i Polaków (obecnie pod nazwa kronika wielkopolska), Miorsz, franciszkańska kronika Dzierżwy i inni. https://polona.pl/item/522737/19/ Historyja Polski o Leszku III https://books.google.pl/books?id=BI1KAAAAcAAJ&pg=PA36&lpg=PA36&dq=leszek+iii+juliusz+cezar&source=bl&ots=MNULqO8dhn&sig=Z1sKnneYabksuF43sFxVvZP62G0&hl=en&sa=X&ved=0ahUKEwiD29v0 Pozdrawiam i zycze wszystkim szczescia. Ps Projekt Syriusz na yt i Zderzak Lagiewki, Projekt Venus Pl, auto na wode.

  5. Stefan Batory to chyba najsłynniejszy Węgier jakiego znamy. A tak przy okazji ostatnie 200-300 lat w Europie to ciagły rozpiździel tyle energi w piach , gdyby nie ten ciągłe konflikty to dziś żylibyśmy 3x lepiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bądź na bierząco!

2FaniLubię
10ObserwującyObserwuj
292ObserwującyObserwuj
14ObserwującyObserwuj
52SubskrybującySubskrybuj

Sprawdź także