WHISKY – FAKTY NIE MITY MixFakt

 


Wszystko co musisz wiedzieć na temat whisky w jednym filmie. Zapraszam. Muzyka: OctoBlues.
Like:2211
Wyświetlenia:68435
Czas: 11:48
Tagi:
*
 

MixFakthttps://mixfakt.pl/
MixFakt to pozytywny kanał z nowymi i świeżymi ciekawostkami. Staramy się tworzyć codziennie nowe materiały z nie tylko ciekawostkami ale także faktami i mrocznymi teoriami spiskowymi. Zasubskrybuj nasz kanał aby zostać na dłuzej oraz obserwuj na social mediach!

47 KOMENTARZE

  1. Trochę mało tych faktów o whisky. Od początku. Użyłeś filmiku z Clyde Mays który jest burbonem (Floryda) i to nie byle jakim. W filmie o whisky powinna być whisky no chyba że chciałeś zaakcentować beczki po burbonie. Po pierwsze. Podział whisky na molty i blendy z wyjaśnieniem co to oznacza – zabrakło tego. Druga sprawa – pisownia WHISKY i WHISKEY? Trzecia sprawa – regiony Szkocji odpowiedzialne za smak. Czwarta sprawa – jak się pije whisky? Lód, cola, czysta, temperatura pokojowa. Blendy 3 letnie czy też te bez deklaracji wieku pija się z colą, lodem, jak kto lubi. Sami producenci piszą na swoich stronach, że podstawowe blendy to podstawa drinków i najlepiej smakują z colą. Piąta sprawa. Co oznacza deklaracja wieku na butelce? 3,12 czy 18 lat? Najmłodszy składnik. Mogło jeszcze być coś o finiszowaniu whisky np leżakowanie bo beczkach od cherry czy piwie. Nie to że się czepiam ale chyba nie chciało ci się nagrywać tego odcinka. Pozdrawiam i czekam na 2 część.

  2. Whisky jedzie rozpuszczalnikiem. Podnieta dla snobów, jak tak snobom dąb smakuje to mogą zupy z trocin se nagotować, zamiast makaronu jakaś gałęziówka, taniej ich wyjdzie. Na drugie dwa okrąglaki i wyżerka na cały tydzień. No i metr dębu 150 zł. Wystarczy na cały rok.

  3. co ty gadasz za glupoty ! jaki 2% albo 3%? 20% albo 30% jest " angels share" , burbon – jest tylko i wykacznie z KENTUCKY ! nie USA, kto ci te glupoty naopowiadal, masakra co za dezinformacja

  4. Parę nieścisłości:
    – whisky się nie podgrzewa; whisky się pije w temperaturze pokojowej
    – najlepsza woda do whisky jest ze źródła z którego zrobiono destylat
    – tennessee whisky to tak własciwie burbon robiony w tennessee dodatkowo przepuszczony przez klonowy węgiel drzewny

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Sprawdź także